HP Pavilion 23xi Monitör Arızası

sen Antalyada yaşıyorsan birkaç güne orada olacağım haberleşelim olmazsa anakart varsa işyerinde onu alayım.

Last edited by a moderator:
Gökhan kardeşim çok yardımcı oluyorsun saol ben bu okla gösterdiğim parçayı söktüm hp nin sitesinde foruma sordum forumda kronik arızaymış bu arıza çözüm bulan biri ana mosfet arızası diye yazmış bende bu parçada sorun diye ısı tabancası ile söktüm belkide ilk senle yazışsam iki kondansatörü değiştirerek çözecektim yarın bu parçayı bulup kondansatörleri takıp deniyeceğim. umarım çalışır benim ekran kırık değil :) ana mosfet hangisi acaba yazdım foruma cevap yazmadılar kolay gelsin çok saol...

Ben olsam ilk şu sıraya göre bakardım. Ana mosfet hangisi bilmiyorum ama ilk önce kolay ölçülebilir parçaları test edip aradan çıkarmak lazım. Sonrasında üzerine rakam yazmadıklarıma sinyal takibi ile bakmak lazım.
20210724_144351 (1).jpg

sen Antalyada yaşıyorsan birkaç güne orada olacağım haberleşelim olmazsa anakart varsa işyerinde onu alayım.

Tamam. Geldiğinizde haberleşiriz. Numaraları özelden yazalım. Mesajların içinden siliyorum. Dengesiz birinin eline geçip de rahatsız etmesin.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back