Infinity Reference 60 için Amfi Tavsiyesi

montezuma

Yeni Üye
Selamlar,
bir çift Infinity Reference 60 hoparlör satın aldım. teknik değerleri aşağıdaki gibi;

Scheme 3 ways, 4 loudspeakers, a sealing scheme, and a floor type
Using unit For low-pass: 20.3cm cone type x2
For mid ranges: 12.7cm cone type
For high regions: EMIT-R type
Frequency band 42Hz - 40000Hz, �}2.5dB
Allowable input 200W
Output sound pressure level 90dB/W/m
Cross over frequency 250Hz, 4000Hz
Impedance 6ohms
Dimensions Width 266.7x height 965.2x depth of 342.9mm
Weight 22.6kg

Elimde şu an mevcut olan amp ise Sony STR- KG700 ve manuelde verilen detaylar şu şekilde:

Amplifier section
  • Power Output
    • Stereo mode (rated) (6 ohms 1 kHz, THD 1%) 85 W + 85 W
    • Surround mode2) (reference) (6 ohms 1 kHz, THD 10%)
    • RMS output FRONT:133 W
      per channel CENTER: 133 W SURROUND: 133 W per channel
    • Surround mode2) (reference) (6 ohms 100 Hz, THD 10%)
    • SUB WOOFER: 135 W
Eğer elimdeki Sony uygun değilse almayı düşündüğüm Amp ise Yamaha R-S202DAB:
Minimum RMS output power
(8 Ω, 40 Hz to 20 kHz, 0.2% THD)
[North America, General, China, Korea, Australia, U.K. and Europe models] ................................................. 100 W + 100 W [Asia model] ......................................................... 85 W + 85 W
• Dynamic power per channel (8 Ω/6 Ω/4 Ω/2 Ω, IHF) ....................................................... 125 W/150 W/165 W/180 W
• Maximum power per channel (4 Ω, 1 kHz, 0.7%, THD)
[U.K. and Europe models] .................................................... 115 W
• Maximum effective output power (8 Ω, 1 kHz, 10%, THD) [General model] .................................................................... 140 W [Asia model] ......................................................................... 125 W
• Input sensitivity/Input impedance (1 kHz, 100 W/8 Ω)
CD, etc. ................................................................. 500 mV/47 kΩ
• Output level/Output impedance CD, etc. (Input 1 kHz, 500 mV)
LINE3 OUT ...................................................... 500 mV/2.2 kΩ CD, etc. (Input 1 kHz, 500 mV, 8 Ω)
PHONES ............................................................ 470 mV/470 Ω • Frequency response
CD, etc. (20 Hz to 20 kHz) ........................................... 0 ± 0.5 dB
CD, etc. (10 Hz to 100 kHz) ......................................... 0 ± 3.0 dB • Total harmonic distortion
CD, etc. to SPEAKERS
(20 Hz to 20 kHz, 50 W/8 Ω) .................................... 0.2% or less • Signal to noise ratio (IHF-A)
CD, etc. (500 mV input shorted) ......................... 100 dB or more • Residual noise (IHF-A) .......................................................... 70 μV • Tone control characteristics
BASS
Boost/Cut (50 Hz) .......................................................... ± 10 dB Turnover frequency .......................................................... 170 Hz
TREBLE
Boost/Cut (20 kHz) ........................................................ ± 10 dB Turnover frequency ......................................................... 3.0 kHz

Bu Yamaha'da aklıma takılan ise 8 ohm olması. Zira referance 60 6 ohm. Bazı değerlendirmelerde bu Yamaha ile 6 ohm sorunsuz yürütenler olmuş. Sizin tavsiyeleriniz ne olur? Şimdiden teşekkürler.

Eğer amfinin sesini sonuna kadar açıp kullanmayacaksan sıkıntı olmaz.

Eğer amfinin sesini sonuna kadar açıp kullanmayacaksan sıkıntı olmaz.
Bunu Yamaha icin söylüyorsunuz sanırım? Bu durumda açıkçası müzik dinlerken sesi çok açıp açmadığının stresini yasamak istemem. Peki elimde mevcut olan Sony amfi bu hoparlörler ile nasıl bir performans verir? Ve bir diğer düşündüğüm model ise Sony’nin STR-DH190 modeli.

Son olarak; bu amfi ile b- wire yapılabilir mi?
Teşekkürler

Son düzenleme:
Hoparlör ve amfi kombinasyonu un ne olduğunun etkisi çok az olur. Hoparlör iyi ise her amfide iyidir. Tabi bunun anlamı tweeter bağlanacak çıkışa subwoofer bağlayabilirsin değil.

Hoparlör ve amfi kombinasyonu un ne olduğunun etkisi çok az olur. Hoparlör iyi ise her amfide iyidir. Tabi bunun anlamı tweeter bağlanacak çıkışa subwoofer bağlayabilirsin değil.
Bu cevaptan ne anlamalıyım? Ben çok net soru sorarken aldığım cevap muallak. Ben b-wire sorduğumda elbette bunun mantigini biliyorum. Sorduğum, almak istediğim amp’in uyumluluğu. Cevap aşağıdaki gibi olmamalı.
Tabi bunun anlamı tweeter bağlanacak çıkışa subwoofer bağlayabilirsin değil.

Verilecek cevap yoksa cevap olmasın. Olursa da bir zahmet ilgilenen insanlardan gelsin. Saygılar.

Selamlar,
bir çift Infinity Reference 60 hoparlör satın aldım. teknik değerleri aşağıdaki gibi;

Scheme3 ways, 4 loudspeakers, a sealing scheme, and a floor type
Using unitFor low-pass: 20.3cm cone type x2
For mid ranges: 12.7cm cone type
For high regions: EMIT-R type
Frequency band42Hz - 40000Hz, �}2.5dB
Allowable input200W
Output sound pressure level90dB/W/m
Cross over frequency250Hz, 4000Hz
Impedance6ohms
DimensionsWidth 266.7x height 965.2x depth of 342.9mm
Weight22.6kg

Elimde şu an mevcut olan amp ise Sony STR- KG700 ve manuelde verilen detaylar şu şekilde:

Amplifier section
  • Power Output
    • Stereo mode (rated) (6 ohms 1 kHz, THD 1%) 85 W + 85 W
    • Surround mode2) (reference) (6 ohms 1 kHz, THD 10%)
    • RMS output FRONT:133 W
      per channel CENTER: 133 W SURROUND: 133 W per channel
    • Surround mode2) (reference) (6 ohms 100 Hz, THD 10%)
    • SUB WOOFER: 135 W
Eğer elimdeki Sony uygun değilse almayı düşündüğüm Amp ise Yamaha R-S202DAB:
Minimum RMS output power
(8 Ω, 40 Hz to 20 kHz, 0.2% THD)
[North America, General, China, Korea, Australia, U.K. and Europe models] ................................................. 100 W + 100 W [Asia model] ......................................................... 85 W + 85 W
• Dynamic power per channel (8 Ω/6 Ω/4 Ω/2 Ω, IHF) ....................................................... 125 W/150 W/165 W/180 W
• Maximum power per channel (4 Ω, 1 kHz, 0.7%, THD)
[U.K. and Europe models] .................................................... 115 W
• Maximum effective output power (8 Ω, 1 kHz, 10%, THD) [General model] .................................................................... 140 W [Asia model] ......................................................................... 125 W
• Input sensitivity/Input impedance (1 kHz, 100 W/8 Ω)
CD, etc. ................................................................. 500 mV/47 kΩ
• Output level/Output impedance CD, etc. (Input 1 kHz, 500 mV)
LINE3 OUT ...................................................... 500 mV/2.2 kΩ CD, etc. (Input 1 kHz, 500 mV, 8 Ω)
PHONES ............................................................ 470 mV/470 Ω • Frequency response
CD, etc. (20 Hz to 20 kHz) ........................................... 0 ± 0.5 dB
CD, etc. (10 Hz to 100 kHz) ......................................... 0 ± 3.0 dB • Total harmonic distortion
CD, etc. to SPEAKERS
(20 Hz to 20 kHz, 50 W/8 Ω) .................................... 0.2% or less • Signal to noise ratio (IHF-A)
CD, etc. (500 mV input shorted) ......................... 100 dB or more • Residual noise (IHF-A) .......................................................... 70 μV • Tone control characteristics
BASS
Boost/Cut (50 Hz) .......................................................... ± 10 dB Turnover frequency .......................................................... 170 Hz
TREBLE
Boost/Cut (20 kHz) ........................................................ ± 10 dB Turnover frequency ......................................................... 3.0 kHz

Bu Yamaha'da aklıma takılan ise 8 ohm olması. Zira referance 60 6 ohm. Bazı değerlendirmelerde bu Yamaha ile 6 ohm sorunsuz yürütenler olmuş. Sizin tavsiyeleriniz ne olur? Şimdiden teşekkürler.
Uygunluk konusunda elinizdeki Sony nin sorun çıkaracağını düşünmüyorum.
Yamaha amfiye 8 ohm dan düşük değerde hoparlör bağlanırsa ısınma problemi olabileceği yazıyor klavuzunda. Anladığım kadarıyla soğutma sistemi 8 ohm a yetecek şekilde tasarlanmış.
Bi wire konusunda Sony amfilerin klavuzunda herhangi bir açıklama göremedim. Yamaha da böyle bi seçenek mevcut.

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back