İş Arıyorum - Bilgisayar Mühendisi

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

ercanersoy

Üye
Merhabalar,

Lisans ve yüksek lisans öğrenimini bilgisayar mühendisliği olarak gördüm.

Bu sıralar iş arıyorum.

Bilgisayar ve elektronik alanlarında iyiyimdir. Uzmanlık alanım gömülü sistemlerdir. Farklı alanlarda da
çalışabilirim. Gerekli teknolojileri hızlı şekilde öğrenebilirim.

GitHub, Pardus Kod ve CodePen platformlarında yaptığım projeler ve yazdığım kodlar yer almaktadır.

GitHub
Pardus Kod
CodePen

Katkıda nulunduğum projeler:

FreeDOS
Pardus
Pehlivan 02
Pisi Linux

Yaptığım açık kaynak projeler:

Oyun Konsolu
Ses Yükselteci
Önyükleyici
FDTUI
Minibox
Yazı Tipi Kütüphanesi

Kişsiel internet sitemin bağlantısı aşağıdadır.

Kişisel İnternet Sitesi

Bana ulaşmak isteyenlere CV gönderebilirim.

İlginiz ve yanıtınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
linkedine üye olun. cv nizle birlikte iş ilanı verin.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Söz ettğiniz platformları kullanıyorum. İş ilanlarına başvuruyorum. Geçen bir işveren, bilgim ve deneyimim çok fazla diye uygun maaş vereceğinden şüphe ettiğini belirtti. Maaş konusunda anlaşabiliriz, deneyim kazanmak öncelikli dediysem de işe alınamadım.

Şu ana kadar iki iş deneyimim oldu. Birincisinde elimde olmayan nedenlerden dolayı, ikincisinde ise pandemiden dolayı istifa etmek zorunda kaldım.

Fabrika işi, dükkan işi veya ofis işi olabilir.

Beni işe almayı düşünenlere CV'mi iletebilirim.

Becerilerimi aşağıda belirttim.
  • Uzmanlık alanım gömülü sistemlerdir.
  • Microsoft Windows, Debian, Pardus işletim sistemlerine aşinayım.
  • Linux çekirdeğini derleyebilirim. Bir Linux dağıtımı yapabilirim.
  • Coreboot, SeaBIOS yazılımlarını biliyorum.
  • C, C++, Fortran, Python, PHP, VB.NET, C#, HTML, CSS, Javascript dillerini biliyorum.
  • Temel elektronik, sayısal elektronik konularını iyi biliyorum. Güç elektroniği konusunda da bilgim vardır. Elektrik üretim ve dağıtımı konusunda bilgim vardır.
  • Arduino, AVR, PIC, ESP8266, ESP32 platformlarını iyi biliyorum.
  • Raspberry Pi, Orange Pi biliyorum.
  • KiCAD biliyorum.

Yeni bir kişisel projeyi bu veya başka forumda başlatır, gelişimi ve yaşadığın sorunlar ile ilgili güncellemeler yaparsan, diğer forum üyeleri ile proje konusunda fikir alışverişi yaparsan, sorunları nasıl çözdüğünü anlatırsan, bu bence bir özgeçmiş'ten çok daha değerli bir referans olur. Adeta müstakbel işvereninin gözü önünde bir çalışma yapmış oluyorsun ve senin yetenekleri ve bakış açın ile ilgili çok net bir fikre sahip oluyor.

Böyle başlanmış ve bitirilmiş veya devam eden birkaç proje olsa ve iş başvurusunda bunların linklerini işverene göndermen çok büyük bir fark yaratır ve seni birçok adayın önüne geçirir.

@taydin İş arama ilanımı güncelledim. Ancak, bu forumda bir projeyle ilgili başlayıp bitirme konusu şimdilik yok. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bu arada malum elektronikle ilgilisin ama mobil yazılım tarafına hızlıca giriş yapabilirisin. Benim iş yaptığım yer şu an mesela 2 yıl tecrübeli Android Developer arıyor. 2 yıl tecrübe dediğimiz bir firmada 2 yıl tecrübe değil. 2 yıl uygulama geliştirme ile ilgilenmiş, proje üretmiş olacak.

Yani bugün başlasan Kotlin ile 4 ayda iyi seviyeye gelirsin veya iOS/swift'e başlayan 5-6ayda iyi duruma gelirsin.(geceli gündüzlü uğraşarak tabi)
Evet acil iş ihtiyacı vardır ona bir şey diyemem. Ama ben senin yerinde olsam, genç olsam 6 ay kargo teslimat işine girer idare eder ve bu süreçte dediğim şekilde kendimi bu kulvara sokardım.
Yaklaşımınızı ben de çok mantıklı buluyorum, ama kargo teslimat işi adamı yıpratıyor, benzer stratejiyle kargoculuk yapmıştım, gün sonunda teslimat yaptığımda fiziksel olarak, yöneticilik yaptığımda ise mental olarak çökmüş oluyordum, az sayıda sorun çok fazla zaman ve çaba ile telafi oluyor ve kişisel gelişim odaklı projelere enerjim kalmıyordu. Daha az yıpratıcı bir iş bu konuda fırsat olabilir. Otobanda gişe memurluğu mesela :) çok kebap olurdu :) hayalimdeki iş.

Samimi bir arkadaşım iyi bir üniversitenin matematik bölümü mezunu, sayılı insanın girebildiği yerlerde iş ve eğitimini sürdürüyor. Çok iyi bir yazılımcı. Emekliliği geldi ama hala aklı uzunyol otobüs şöförlüğünde. Hayata tekrar başlayacak olsam otobüs şöförü (uzun yol kaptanı) olurdum diyor ve bu konuda çok ciddi.

Bu tarz örnekler gene bir macera içeriyor da herhalde otobanda gişe memuru olsam 2. gün işe gitmek için bir neden bulamazdım. :D

Güzel becerilerin var. Bu işler biraz şans işi. Şansın bol olsun.

Ben şu an çalıştığım işi cvyolla sitesi sayesinde bulmuştum. Denemediysen tavsiye ederim. Fabrikalara kendin cv yollamayı da deneyebilirsin.

Samimi bir arkadaşım iyi bir üniversitenin matematik bölümü mezunu, sayılı insanın girebildiği yerlerde iş ve eğitimini sürdürüyor. Çok iyi bir yazılımcı. Emekliliği geldi ama hala aklı uzunyol otobüs şöförlüğünde. Hayata tekrar başlayacak olsam otobüs şöförü (uzun yol kaptanı) olurdum diyor ve bu konuda çok ciddi.

Bu tarz örnekler gene bir macera içeriyor da herhalde otobanda gişe memuru olsam 2. gün işe gitmek için bir neden bulamazdım. :D

Bu konuda heralde insanın yapısı belirleyici oluyor. Adam mesela güvenlikçi oluyor. Akşama kadar belirli bir alanda volta atıyor, bekliyor. Ve işinden mutlu oluyor. Yada seri üretimde robot gibi 7/24 aynı işi yapıyor ve işim belli kafam rahat mantığı ile mutlu oluyor. Böyle olmalı veya olmamalı iddasında kesinlikle değilim. İnsan zaten mutlu olduğu işi yapmalı. Buna karşın bu tarz işleri hayatta beceremem ruhum patlar sıkıntıdan. :D

Bu konuda heralde insanın yapısı belirleyici oluyor. Adam mesela güvenlikçi oluyor. Akşama kadar belirli bir alanda volta atıyor, bekliyor. Ve işinden mutlu oluyor. Yada seri üretimde robot gibi 7/24 aynı işi yapıyor ve işim belli kafam rahat mantığı ile mutlu oluyor. Böyle olmalı veya olmamalı iddasında kesinlikle değilim. İnsan zaten mutlu olduğu işi yapmalı. Buna karşın bu tarz işleri hayatta beceremem ruhum patlar sıkıntıdan. :D
Ben de kapalı yerde ve baskı altında çalışamıyorum. Bunu farkettikten sonra da kariyer vb. hikaye oldu benim için. Söz konusu monoton ve basit işler, tüketilecek bir birikim olmadığında deniz kıyısının açıklarında bir dubaya tutunup soluklanmak gibi biraz toparlanmaya yarayabiliyor. Garsonluk olmaz ama :) sözüm meclisten dışarı muhabbet de konunun dışına çıktı, şimdilik idare edeyim diye başlayıp varisli bacaklarla emekli olan insanlar var :) ...
@ercanersoy yazdığınız beceri ve tecrübeyle istediğiniz işi almak için çoğunluktan önde olacağınız kesin bol şans dilerim.

, şimdilik idare edeyim diye başlayıp varisli bacaklarla emekli olan insanlar var :) ...

Bir yaştan sonra iş değiştirmeye cesaret edemiyor insan. Çok şükür ben işimden memnunum. Ancak bazen çok daha iyi iş imkanları oluyor ve ben mevcut düzenim bozulmasın,prinç araken eldeki bulgur gitmesin diye reddediyorum. Olay sadece maddi tatmin değil, olay sadece manevi tatmin de değil. Hepsi bir dengede olmalı...

Bunları, kendimi acındırmak ve kabul ettirmek için söylemiyorum. Kimse yanlış anlamasın.

Patronum hiç okumak bilmesin, benim işlerden hiç anlamasın, ufak bir iş yeri olsun benim için önemli değildir. Yeter ki emeğimin karşılığını alabileceğim iyi insanlarla iş yapabileyim. İlla masabaşı iş olmayabilir.

Beni, masabaşı iş olmadan ve ufak iş yerinde çalışırken aşağılamaya kalkışanlar umrumda değildir. Birkaç ufak tefek işler yapıp, hava atanlar kendilerine baksın.

Şu ana kadar çalıştığım yerlerde hiç hava atmadım, hiç gurur yapmadım. Ben yüksek lisans mezunuyum, benim yaşım büyük diye kimseyi hor görmedim. Çalıştığım yerlerde hep iyi bir çalışan oldum.

Bu kadar kendimi geliştirdim ve işim yok. Bazı insanlıktan çıkmış ve beni aşağılamış olanlar çok iyi pozisyonlara geldiler maalesef. Hiçbir işe yaradıklarını görmedim ve onlar maaş alıyorlar. Onların, bilgi ve çalışkanlık konusunda nal topladıklarını çok iyi biliyorum.

Hayırlı olsun. :)

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back