Kablosuz İnterneti Kablolu Yapmak

DrFreeman

Aktif Üye
Başlık biraz saçma oldu ama konuya uygun geldi.
Evde kablosuz internet var.Ben bunu kablo çekmeden bir modem daha kurarak kablo ile diğer odadaki masa üstü bilgisayara bağlamak istiyorum.
Debian veya diğer linux sürümleri USB wifi cihazını tanımıyor.Github da olan sürücülerin kimisi derlenmiyor.Derlenen de çalışmıyor. Sürücüyü tanıtıyorum bu sefer ağa bağlanmak sorun oluyor.Linux kurarken interneti tanıtamiyorum.Yazıcının wifi değil lan desteği var onu başka yere alamıyorum vs. vs. Bunu nasıl yapabilirim [emoji848]

Sizin işinizi "Kablosuz Access Point/Repeater" görür sanırım. Mesela şöyle bir şey:
Router.png

Üzerinde ethernet portuda var. Sanırım doğrudan bilgisayar bağlantısı yapılabiliyor. Aynı zamanda wifi repeater....

Örnek link: https://www.vatanbilgisayar.com/iap-323rp-300mbps-kablosuz-n-access-point--repeater.html

Son düzenleme:
Access Point ile yapabilirsin. Bazı kablosuz modemlerin access point olarakta kullanılabildiğini duymuştum. Elinde boşta bir kablosuz modem varsa özelliklerine bakabilirsin.

Access point in genelde üç temel çalışma şekli olur.

1. Kablolu interneti kablosuza çevirmek (AP)
2. Kablosuz internetin çalışma alanını genişletmek (EXTENDER)
3. kablosuzu kabloluya çevirmek (AP Client)

Sana üçüncü seçenek lazım.

Access point cihazını daha önce kullanmadım bugün mesai çıkışı Vatan bilgisayara bi uğrayım.
Bir sorum daha olacak.
Evde bu ttnetin tplink archer c5v modemi var.Yeterli dağıtım gücüne sahip değil.Bu modemin alanını nasıl genişletebilirim?!

Verdiğim örnek aynı zamanda "coverage range extend" özelliğine de sahip.

Access point cihazını daha önce kullanmadım bugün mesai çıkışı Vatan bilgisayara bi uğrayım.
Bir sorum daha olacak.
Evde bu ttnetin tplink archer c5v modemi var.Yeterli dağıtım gücüne sahip değil.Bu modemin alanını nasıl genişletebilirim?!

Hiç bir şey yapmadan önce modemin kablosuz ayarlarında kanal seçimi var. Kanal değişikliğinin faydası olabilir. Bazen etrafta aynı kanalda çalışan modemler olunca sinyal zayıflayabiliyor. Kanal değişimi çalışma frekansını çok az değiştirip bir anlamda çakışmaları önlüyor....

1. Daha güçlü anten
2. Yine access point. (extender modunda)

Örneğin sinyal 10 mt sonra zayıflıyor. 9. Metreye access point koyarsan sinyali alır bir 10 metre daha ileri atar.

İki istediğini tek access point ile (yeni bir şeyler çıkmadı ise) yapamıyor olman lazım. Her access point ilk mesajda saydığım çalışma şekillerini desteklemiyordu. Alırken nasıl kullanacağını belirterek teyit alman faydalı olur.

Bazi modemler repeater veya access point olarak calisabiliyor.

Dilersen elimde bir modem olacak sana gönderebilirim. Ister access point olarak kullan ister wifiden gelen yayini kabloluya dondur.

Sizin işinizi "Kablosuz Access Point/Repeater" görür sanırım. Mesela şöyle bir şey:7057 eklentisine bak
Üzerinde ethernet portuda var. Sanırım doğrudan bilgisayar bağlantısı yapılabiliyor. Aynı zamanda wifi repeater....

Örnek link: https://www.vatanbilgisayar.com/iap-323rp-300mbps-kablosuz-n-access-point--repeater.html
Bundan kalmamış.
Daha önce tplink almıştım.
3 yıl garanti sunuyorlardı.2 yıl sonra ürün bozuldu.
Gönderdim.Tekrar yenisini verdiler.Bu markayı biraz bu yüzden tercih ettim.

Forum istatistikleri

Konular
5,810
Üyeler
2,470
Son üye
motiongraphics50

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back