Kısırlı Yada Çiğ Köfteli Altın Günü

Eski rahibe okuluymuş. Sınıfları yatak odası kadar . Tuvaletleri okul dışında. Köy okulu aynı.
IMG_20221009_150043.jpg

IMG_20221009_150908.jpg

İlk okul olduğu gibi duruyor.İç yapısı nasıl abi şuan çok değişime uğramış mı?

Balikhanede balık alıyorum. Ablanın biri geldi oğlum için balık alacağım. Okuldan istemişler dedi balikciya. Derste keseceklermiş falan dedi . Benim kafa ilkokulda ya . Yahu teyze nasıl bir okul nasıl bir ders dedim yahu. Aşçılık okuyor oğlum dedi. Tabi ben dumur .

Son düzenleme:
Bugün bir 110 volt güç kaynağından kondansatör sökmeye çalışıyorum osiloskop için. Iki bacağın da lehimlerini söktüm pompa ile . Kondansatör hala gelmiyor . Çek babam çek gelmez . Bir yandan havyayla isitiyorum lehim kaldıysa diye . Yine gelmiyor. En son tepem attı bir asıldım meğer üç bacaklıymis . O ne lan dedim kendi kendime . Yarın fotosunu da atayım.

Bugün bir 110 volt güç kaynağından kondansatör sökmeye çalışıyorum osiloskop için. Iki bacağın da lehimlerini söktüm pompa ile . Kondansatör hala gelmiyor . Çek babam çek gelmez . Bir yandan havyayla isitiyorum lehim kaldıysa diye . Yine gelmiyor. En son tepem attı bir asıldım meğer üç bacaklıymis . O ne lan dedim kendi kendime . Yarın fotosunu da atayım.
vfdlerin dc bus kondansatörleri de 3 bacaklı oluyor eksi çift diye hatırlıyorum

Aşağıdaki konuda bu kapasitörlerle ilgili bilgiler verilmiş. Doğru olduğundan emin değilim ama söylenenler mantık yapıyor en azından.

Özetle:

1) Kondansatör kutuplu ise, ters takılmasını önlüyor.

2) Eksi iki ayaktan oluştuğu için şaseye doğru empedans daha düşük oluyor

3) Mekanik olarak daha stabil olduğu için özel sabitleyici silikon kullanılmasa da oluyor.

Serkan şu siyah zamazingonun ne ise yaradığı konusunda senin bilgin vardır. İnternette resim üzerinden bulamadım. Bir tür nem ve yağ tutucu ama ucundaki top gibi kısım ne ise yarar mesela . Yanindaki mavi sadece hortumlu olandan farkı nedir ? @serkan_48 , @arkaplan .
20221110_124329.jpg

Döndük gene kürkçü dükkanına. Bilmem kaçıncı kez KK dan süreli banlandim. Canları sağ olsun. Forumlarının turşusunu kursunlar. Bu arada @taydin yamyam senin kulaklarını çınlatiyor :)

Döndük gene kürkçü dükkanına. Bilmem kaçıncı kez KK dan süreli banlandim. Canları sağ olsun. Forumlarının turşusunu kursunlar. Bu arada @taydin yamyam senin kulaklarını çınlatiyor :)

Yamyam'ı seviyorum :) Onunla faydalı bir tartışma yapamadık burada olduğu sürece, ama onun niyeti iyi, birilerine de faydalı oluyor. Önemli olan da bu.

multi metre ve lehim setim geldi sanırım çok kaliteli :D
üzerinde türkçe kalitenin markası yazıyor :katil2:

Hoşgeldin abi osiloskop ne durumda ?
Teşekkür ederim . Malesef pes ettim . Profosyonel bir tamirci arkadaş var tanıdığım. Ona gönderdim. Çalışacağından da umudum yok aslında. Yakın zamanda çalışma atölyem baya seviye atladı. Sıcak hava üfleme kısmı da olan lehim istasyonu , lehim dumanı emme makinesi, dijital mikroskop alındı iş yeri tarafından. Ama başka işlerle o kadar yoğunum ki epeydir atölyeme giremez oldum .

Teşekkür ederim . Malesef pes ettim . Profosyonel bir tamirci arkadaş var tanıdığım. Ona gönderdim. Çalışacağından da umudum yok aslında. Yakın zamanda çalışma atölyem baya seviye atladı. Sıcak hava üfleme kısmı da olan lehim istasyonu , lehim dumanı emme makinesi, dijital mikroskop alındı iş yeri tarafından. Ama başka işlerle o kadar yoğunum ki epeydir atölyeme giremez oldum .
Hayırlı olsun aynı aşamaları ben de kat ettim çok şükür

Türk olsalardı kesin ölmüşlerdi herhalde .

Aynen. Bir Türk işçisine kesinlikle koruyucu askı, kask, gözlük taktıramazsın.

Bizim eve pimapenciler gelmişti. Çıkardı 2400 W lık taşlama motorunu. Makinanın kablusunun ucunda fiş yok, ucu soyulmuş telleri doğrudan sokuyorlar prize. Eleman aldı kabloları ve rastgele prize dürttü. Herhalde toprak hattı faza geldi, çarpıldı. Denemeye devam etti ve sonunda taş motorunu çalıştırıp mermeri kesti :mad:

Son düzenleme:
Aynen. Bir Türk işçisine kesinlikle koruyucu askı, kask, gözlük taktıramazsın.

Bizim eve pimapenciler gelmişti. Çıkardı 2400 W lık taşlama motorunu. Makinanın kablusunun ucunda fiş yok, ucu soyulmuş telleri doğrudan sokuyorlar prize. Eleman aldı kabloları ve rastgele prize dürttü. Herhalde toprak hattı faza geldi, çarpıldı. Denemeye devam etti ve sonunda taş motorunu çalıştırıp mermeri kesti :mad:
Çatı aktaran emniyet kemeri takmaz , oluk takan emniyet kemeri takmaz , pimapenci zaten takmaz . Bizi Allah korur .

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,825
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back