Köprü diyot eşdeğeri

iktinos

Üye
Herkese selamlar laptop adaptörünun köprü diyot kısmı kısa devre olmuş. Modeli kbl406 datasheet'ine baktım 600 v 4 amperlik bir köprü diyot. Ancak bu diyottan piyasada yok yerine ne kullanabilirim. Burada voltaj ve akım fark eder mi. Mesela 1000 v 6 amper kullanılabilir mi.
5e19bb1401ffb1ba3d2363ac56403d16.jpg

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet bir üst degerde kullanabilirsiniz. 1000 volt 6 amperlik olur.
Teşekkürle cevabınız için. Bilmediğim için ve emin olmak için soruyorum 1000 v olması devrede bir değişiklik yaratmaz mı? Sonrasında gelen kondansatör 400 v

Teşekkürle cevabınız için. Bilmediğim için ve emin olmak için soruyorum 1000 v olması devrede bir değişiklik yaratmaz mı? Sonrasında gelen kondansatör 400 v

Herhangi bir sorun olmaz. Oradaki voltaj diyotun dayanım gerilimi.

Bacak yönlerine dikkat edin. Bazıları farklı olur.

Sadece köprü diyotun bozulmuş olma ihtimali zayıf. Köprü diyot daha ağır bir arızanın sonucu olarak bozulur genellikle.

Sadece köprü diyotun bozulmuş olma ihtimali zayıf. Köprü diyot daha ağır bir arızanın sonucu olarak bozulur genellikle.
Haklısınız aslında ben bozdum. Kısa devre lambası kullanmak gerekiyordu. Çevredeki bütün bileşenleri ölçmeden test ettim ve sigorta yerine bir ince tel bağladım çünkü elimde sigorta yoktu. kondansatör soğuk lehim olmuştu o mu temaszlik yaptı diye. cevredeki birk kac direnc ve zenerin kisa devre olduğunu gördüm. Onlar da değişecek ve tekrar test edilecek bakalım temkinli ilerleyecem. Teşekkürler ilginiz için.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,790
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back