Laboratuvar Tipi Güç Kaynağı Tavsiyesi

melihal61

Aktif Üye
Merhaba bir güç kaynağı inceledim sizlerinde fikrini almak istedim üzerinde watt değeri görülebiliyor. 30v10a düşünceleriniz nedir iyi çalışmalar
TRY 711.54 33%OFF | Güç kaynağı voltaj regülatörü Wanptek yeni USB ayarlanabilir DC sabitleyici programlanabilir hafıza fonksiyonu regülatörü anahtarlama güç

Smps güç kaynağı işimi görecektir akü şarjı vs işler ile uğraşmıyorum bunun için lineer güç kaynağım var daha çok hassas işler için bir güç kaynağına ihtiyacım var ancak döviz her gün artışı nedeni ile fiyatlar hiç yerinde durmuyor

Linkteki ürün hakkında bilgisi olan var mı kulanan fikri olan marka hakkımda pek bilgim yok
özellikleri burda var
Merhaba bir güç kaynağı inceledim sizlerinde fikrini almak istedim üzerinde watt değeri görülebiliyor. 30v10a düşünceleriniz nedir iyi çalışmalar
TRY 711.54 33%OFF | Güç kaynağı voltaj regülatörü Wanptek yeni USB ayarlanabilir DC sabitleyici programlanabilir hafıza fonksiyonu regülatörü anahtarlama güç
buna Türkiye sınırında bir alternatif sunayım daha uygun.

özellikleri burda var

Smartgift modelini inceleyeceğim çok teşekkür ederim yanı sıra yihua 3005ıı için sayfalardaki özelliklere baktım ancak kullanıcılar ne düşünüyor diye merak ettim belki forumda kullanan vardır

Smps güç kaynağı işimi görecektir akü şarjı vs işler ile uğraşmıyorum bunun için lineer güç kaynağım var daha çok hassas işler için bir güç kaynağına ihtiyacım var ancak döviz her gün artışı nedeni ile fiyatlar hiç yerinde durmuyor

Akü şarjı gibi kaba ve uzun süren işler için SMPS çok daha uygundur. Hassas işler için de lineer güç kaynakları daha uygundur. 3005 serisi piyasada bir sürü çin malı güç kaynağı var. Bunlar aşağı yukarı aynıdır, sadece kozmetik ve minimal de teknik farklar vardır.

Smartgift modelini inceleyeceğim çok teşekkür ederim yanı sıra yihua 3005ıı için sayfalardaki özelliklere baktım ancak kullanıcılar ne düşünüyor diye merak ettim belki forumda kullanan vardır
Yihuayı bilmem de bizim okuldaki lab da 3 farklı güç kaynağı markası var hepsi böyle. Özellik yönünden çok kullanışlılar paralel veya seri bağlayarak opamplarda vs. kullanılıyor fakat bu cihazlar çok ağır ve çok büyükler. İlk attığınız yanında yavrusu gibi durur.

Taydın hocam ben tam dersi düşünüyordum bilgi için teşekkür ederim trafolu güç kaynaklarının akü şarj vs işlemlere daha uygun olduğu kanısındaydım

Taydın hocam ben tam dersi düşünüyordum bilgi için teşekkür ederim trafolu güç kaynaklarının akü şarj vs işlemlere daha uygun olduğu kanısındaydım

Lineer güç kaynakları dünyanın elektriğini ısıya dönüştürüp ziyan eder. Akü şarjı gibi yerine göre saatlerce süren bir işte kullanmak israf olur.

özellikleri burda var

Perpa Otomasyondan birşey almanızı tavsiye etmem.
N11 üzerinden UPS için fan aldım. Yanlış gönderdiler. N11 üzerinden mesaj yazdım, iki gün bekledim dönmediler. Netten numaralarını bulup aradım ve doğusu elinizde var mı dedim, var dediler. Değişim talebi oluşturum gönderdim. 1 hafta geçti yine ses seda yok.
Yine aradım, ne oldu bizim iş dedim. Birazdan döneceğim size deyip telefonu kapattı. Aradan geçti 2-3 saat yine dönen yok.
Tam geriye arayacakken N11 den mesaj geldi. "İade Talebiniz Kabul Edildi"
Ben iade talebi oluşturmadım ki, değişim talebi oluşturdum. Neyse girdim detaylara bir baktım beyefendiler benim adıma iade talebi oluşturup kendi taraflarından da kabul etmişler. Fanın parasını bana geri ödediler ama kargo için ödediğim parayı kendi işgüzarlıkları ile ödemediler.

WhatsApp Image 2021-12-04 at 00.35.36.jpeg

Merhaba bazı smps güç kaynağı videoları izliyorum YouTube da 30v10a ayarlı bu güç kaynaklarında 10a olan akım bölümünü sınırlandırmak için voltası 3/4v seviyesine getirip probları kısa devre yapıp amper kısıtlaması yapıyorlar 10A olan değeri istenilen seviyeye getiriyorlar. Bu işlem nasıl oluyor kısa devre altında amper ayarlaması

Sabit akim ayari oluyor. İstenen akim guc kaynağının çıkışında kablo uzerinde harcanıyor. Kısa devre akımı geçtiği için voltaj çok düşüyor. Bu esnada akim yükseliyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,813
Üyeler
2,475
Son üye
Omertlha

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back