Mikrofon amplifikatör devresi - hatalı üretim

48v ile şemadaki gibi xlr soket demişim ama ilk etapta denemek için böyle bağladım
Benim mixer de 48v desteği var ama preamp zaten içinde. O yüzden mikserdeki 48v'u kullanamayabilirim. Bir eve geçeyim de bakacağım duruma.
Buna ayrı konu açalım burada kaybolmasın.

ben yeniyim böyle birşey yapınca dedim paylaşayım herkesle nasıl yapacağımı bilmiyorum
Ben açarım konuyu. Baskı devresini de yaparız. Hatta 3d yazıcıdan mikrofon şeklinde kap bile basarız. Yeterki sendeki gibi çalışsın devre.
Sen devreyi bread board da mı deneme yaptın?
Elektronikle aran nasıl?

Ben açarım konuyu. Baskı devresini de yaparız. Hatta 3d yazıcıdan mikrofon şeklinde kap bile basarız. Yeterki sendeki gibi çalışsın devre.
Sen devreyi bread board da mı deneme yaptın?
Elektronikle aran nasıl?
Evet breadboard ile denedim devre hala kurulu breadboard üzerinde pcb baskı devre yapmak istiyorum proteus ile çizdim ama eriniyorum muhtemelen ilk delikli devre kartı ile yaparım mekatronik bölümü mezunuyum elektronikle uğraşım küçüklükten geliyor müzik ile uğraştığım için heves ettim amfi yapınlarına falan kendim kendime öğreniyorum elektroniği.

Evet breadboard ile denedim devre hala kurulu breadboard üzerinde pcb baskı devre yapmak istiyorum proteus ile çizdim ama eriniyorum muhtemelen ilk delikli devre kartı ile yaparım mekatronik bölümü mezunuyum elektronikle uğraşım küçüklükten geliyor müzik ile uğraştığım için heves ettim amfi yapınlarına falan kendim kendime öğreniyorum elektroniği.
Aramızdaki tek fark ben bir yerden mezun değilim. :) Hobi olarak uğraşıyorum elektronik ile.
Ayrıca amatör bağlama çalıyorum. 20 yıldır amatörüm :)
Kayıttaki sesden emin olamadım. Hangi enstrüman acaba?
Kanun, ud, tambur gibi enstrümanların arasında kaldım.

Aramızdaki tek fark ben bir yerden mezun değilim. :) Hobi olarak uğraşıyorum elektronik ile.
Ayrıca amatör bağlama çalıyorum. 20 yıldır amatörüm :)
Kayıttaki sesden emin olamadım. Hangi enstrüman acaba?
Kanun, ud, tambur gibi enstrümanların arasında kaldım.
Bende bağlama çalıyorum 14 yıllık amatörüm bende perdesiz gitar sesi kayıttaki insatgramdan takipleşebiliriz "perdesizgitarr" 2 yıllık amatörüm

Last edited by a moderator:
Bende bağlama çalıyorum 14 yıllık amatörüm bende perdesiz gitar sesi kayıttaki insatgramdan takipleşebiliriz "perdesizgitarr" 2 yıllık amatörüm
Çok amatörmüşsün. Hiç takipçin yok. İlk takipçin ben olacağım :katil2:

Konu olarak açtım

Gokrtl sizde lm1875 anfi şeması var mı? varsa şemayı paylaşabilirmisiniz.

Gokrtl sizde lm1875 anfi şeması var mı? varsa şemayı paylaşabilirmisiniz.

Mesajlar içerisinde paylaşmıştı

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back