MusicScope: Kaydedilmiş veya gerçek zamanlı müzik analiz yazılımı

taydin

Timur Aydın
Staff member
Kaydedilmiş veya gerçek zamanlı çalan müziğin aklınıza gelebilecek her türlü parametresinin analizini yapan ve grafikleştiren MusicScope yazılımı bir süredir ücretsiz kullanıma sunuldu. Genelde böyle birşey olunca ilgili firmanın batmak üzere olduğu düşünülür. O yüzden fırsat varken, müzik ile uğraşan herkesin bu yazılımı indirmesi lazım. Ben bugün indirdim. Daha bütün özelliklerini bilmiyorum, ama bir ekran görüntüsü alayım dedim. Burada, youtube'dan RME ses kartına bir eser çalıyorum, RME totalmix ile bunu bir girişe loopback yapıp sonra da MusicScope ile analiz ettiriyorum.

Konu ile ilgili geniş bilgi aşağıdaki forum sayfasında

Godfather takılıyorsun timur abi :)
Bu filmden hiç unutmadığım bir enstantabe kızı öldürülüp katilleri ceza almayan avukatın paytak paytak babaya gelip yalvarmasiydi .
- Hani sen amerikan rüyasına inanıyordun avukat diye babadan ayar da unutulmaz .

Son düzenleme:
Nino Rota yı severim. Iyi mafya müziği yapıyor :D

Forumda paylaşılan sourceforge linkinden kaldırılmış. Siz nereden indirdiniz acaba?

Son mesajdaki web.archive linki hala çalışıyor.

onu da denedim ama çalışmadı bende. Siz Windows x64 versiyonunu mu indirdiniz?

google drive paylaşabilirsen oraya kopyalayabilirim.

Program notaları hangi müzik aletinin kullanıldığını vs bulabiliyor mu ? Youtube notaları bulup hak ihlali verebiliyor.

Tüm özelliklerini ben de tam bilmiyorum. Ama ilginç özelliklerinden birisi, bir dijital içeriğin kaç bit ile örneklendiğini kestirebiliyor.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back