NETES'de tanıdığı olan var mı ?

czorgormez

Temporary user
eski nesil bir sinyal jeneratörü için firmware lazım. AATECH AWG1010 olarak netes satıyormuş zamanında. bir hata nedeniyle alete yanlış firmware yüklendi. şimdi bazı fonksiyonlar çalışmıyor.

NETES e firmware gerektiğini izah ettinizmi? Olumsuz cevap vereceklerini pek zannetmiyorum.
Olmazsa üretici firmadan da isteyebilirsiniz.Çin firması değilse büyük ihtimal gönderirler

Son düzenleme:
eski nesil bir sinyal jeneratörü için firmware lazım. AATECH AWG1010 olarak netes satıyormuş zamanında. bir hata nedeniyle alete yanlış firmware yüklendi. şimdi bazı fonksiyonlar çalışmıyor.

Firmware update ile çalışmaz hale gelmesi tuhaf. Fabrika ayarlarına dönüş imkanı olması lazım, onu kontrol ettin mi?

NETES'e mail attım ama dönüş alamadım. fabrika ayarları sadece cihazın ayarlarını orjinaline döndürüyor. cihazın içinde 1 cpld, 1 tane fpga bir tane de işlemci var. firmware ne yaptıysa bunların arasındaki işleyişi bozdu. cihaz açılıyor tüm ekranlar menular vs çalılıyor ama çıkan sinyal bozuk.

Anladım. Çok kötü bir tasarımmış o zaman o cihaz. Fabrika ayarları demek, fabrikadan nasıl çıktıysa o hale gelmesi demek, ama Çinliler herhalde gene bir yerlerden tasarruf ettiler ...

Anladım. Çok kötü bir tasarımmış o zaman o cihaz. Fabrika ayarları demek, fabrikadan nasıl çıktıysa o hale gelmesi demek, ama Çinliler herhalde gene bir yerlerden tasarruf ettiler ...
burda aslında biraz da hata bizde. bu aatech cihazın içi aslında siglent. hatta siglent benzeri şekilde 5-6 tane daha fason marka üretiyor. bu cihazlara siglent fw atınca aletler siglente dönüşüyor ve daha yeni firmwareler atılabiliyor. eevblogda bu konuda 16 sayfalık bir post var. ben de buradaki siglent firmwarelerden birini yükledim. ama evet gene de yüklüyorsa cihazı arızaya geçirmemesi gerekirdi.

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back