Nuvoton ICP bağlantısını yanlış mı yapıyorum?

tekosis

Aktif Üye
Selamün aleyküm ustalarım. Başlıkta belirttiğim gibi ARM serisi nuvoton M031FB0AE denetleyiciye nulink-pro ile bağlanamıyorum. Numicro ICP programming tool isimli yükleyici programı cihazı görüyor ama M031FB0AE denetleyiciyi görmüyor. Yaptığım denemeler şu şekilde;

* Denetleyici için resimdeki gibi bağlantı yapıyorum olmadı.

* Başka bir denemede CLK ve DATA hatlarına pull-up dirençleri de bağladım, mcu'ya harici besleme verdim yine olmadı.

* Yukarıdaki denemeleri iki tane M031FB0AE ile yaptım sonuç aynı, olmadı.

* 8051 serisi olan MS51FBAE denetleyicisini görüyor, yükleme yapabildim.

kullandığım bağlantı şeması aşağıdaki resimde mevcut. Acaba neyi atlıyorum?

Sorun çözüldü arkadaşlar. kartta sadece pull-up dirençleri bağlı iken yaptığım denemelerde programlayıcı denetleyiciyi görmemişti. Datasheet sayfasını tekrar inceleyince LDO_CAP pininin önemini fark ediliyor. Dokümanı tam incelemediğim için o LDO_CAP pinini devrede kullanılmak üzere dahili düşük akımlı LDO çıkışı sanmıştım, gerekli önemi göstermemişim. Meğer pek çok birim oradan besleniyormuş. Dolayısı ile entegrenin datasheetinde gerekliliği belirtilen LDO_CAP pinine 1uf kondansatör bağlantısını yapınca sorun çözüldü.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,657
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back