Özel Sistem Uzmanlığı + IP Adresleri ve Bilgisayar Ağları (Udemy Kursu (Tavsiye Ediyorum))

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Her fırsatta kendimi geliştirmenin yollarını arıyorum. Uzun zamandır bilgisayarlar ile donanım mertebesinde haşır neşir olmama rağmen Ağ sistemleri benim için hep eksik kalmış bir taraftı. Bu konuda da uzun zamandır kendimi geliştirmek istiyordum ve aşağıdaki Udemy eğitim kursunu indirimden de yararlanarak satın aldım.
Daha ilk videoda anladım ki çok kaliteli ve herkesin anlayacağı bir incelikte anlatılmış. Ve devam ettikçe hayran kalmaya başladım. Dersi 8.Videoda yarıda kesip sizinlede paylaşmaya karar verdim. Eğer ip adreslerine, ağ sistemlerine merakı olan var ise Şiddetle Tavsiye Ediyorum.
Yaklaşık 5 saat sonra indirim sona erecek almak isteyen kaçırmasın. Kaçıranlar içinde belirteyim sık sık indirim yapıyorlar.

Özel Sistem Uzmanlığı + IP Adresleri ve Bilgisayar Ağları

özel sistem uzmanlığı.png

Benim için çok verimli geçti.
Bölüm sonundaki 30 soruda 29 doğru yakaladım. Bilemediğim tek soru 80Mbps ile 1dakikada kaç mb dosya indirebilirim sorusuydu. Anlayacağınız yine matematikten çakıldım.

UC-f48df740-e277-4b95-ba5b-18570865b7c9.jpg

UC-5470dcd3-bbe4-4551-81e9-e777c7d435ea.jpg

Ben de inkscape ve corel draw kurslarına girdim. Inkscape'de baya ilerledim ama Corel Draw'ın ne zaman biteceği belli değil. Corel Draw için güncel bir kurs bulamadım, hepsi 10 sene öncesinin kursları :kizgin1:

Ben de inkscape ve corel draw kurslarına girdim. Inkscape'de baya ilerledim ama Corel Draw'ın ne zaman biteceği belli değil. Corel Draw için güncel bir kurs bulamadım, hepsi 10 sene öncesinin kursları :kizgin1:
Corelin cracklisini bulmakda zor. Kimse video çekmek için para verip almıyordur bence :)

Corelin cracklisini bulmakda zor. Kimse video çekmek için para verip almıyordur bence :)

1 aylık deneme sürümünü indirdim version 24. Hiçbir kurs yok. Herhalde 10 sene önceki kursu dinleyeceğim ve ana konseptleri öğrenip son versiyonda fazla değişmediğini varsayacağım. Özellikle bezier çizimlerinde büyük kolaylıklar var corel draw'da. Inkscape'in bezier leri beni canımdan bezdirdi :katil2:

1 aylık deneme sürümünü indirdim version 24. Hiçbir kurs yok. Herhalde 10 sene önceki kursu dinleyeceğim ve ana konseptleri öğrenip son versiyonda fazla değişmediğini varsayacağım. Özellikle bezier çizimlerinde büyük kolaylıklar var corel draw'da. Inkscape'in bezier leri beni canımdan bezdirdi :katil2:
Abi şunu inceleyebilirsin. En çok satan mış bu. Sanırım 2018 kullanıyor. Yalnız eğitim ingilizce. Açıklamada sürümler ilgili detay vermiş ama ben de ingilizcw olmadığından anlamadım.

Bu da benim yeni sertifikam.
Yav şu eğitimleri zamanında alsaymışım şimdilerde çok iyi bir şirketin ağ sistemlerini yöneten kariyerli biri olabilirmişim. Bana çok kolay geliyor bu işler. 38 yaşımda anca kendimi bulabildim. Şimdi tecrübe yok, bu yaştan sonrada kimse beni çırak almaz herhalde. Her şeyi zamanında yapmak lazım...

Subnetting Uzmanlığı / Alt Ağlar Yaratma
75683188.jpg

Niye şaşırdın yav? vektör çizim anlamında iki tane seçenek var, birisi adobe illustratör (bunun lisansı var bende) diğeri de corel. Bir de inkscape var ama onda birçok sıkıntı ve eksiklik var (mesela fontlar çok kısıtlı ve çirkin, kullanımı çok zor).

Adobe yi tercih etmiyorum çünkü Apple her an fişini çekebilir ve o kadar emek boşa gidebilir. Zaten bir yıllığına aldım o creative cloud zımbırtısını ve yenilemeyi düşünmüyorum.

Adobe Apple'ın mı? Yoksa Apple desteği kesilebilir anlamında mı söylediniz?

Adobe ve Apple karıştırmışım. Adobe abonelikle çalışıyor, adamlar istediği zaman programı çalışmaz hale getirebilir.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back