Opamp ile gerceklestirilmis 0 - 24 volt 0 - 3 amper guc kaynagi

serkan_48

Kıdemli Üye
Değerli arkadaslar meehabalar.

Bir arkadaşımın bana yıllar önce verdiği devreyi kolilerin içinde buldum. Yanlis hatırlamıyorsam 1995 yada 1996 yili gibi hatirliyorum. Anılarım canlandı. Devre karti 24 volt AC ile beslenip 1 adet guc transistoru 2N3055 ile calisiyor. Cikisi 0 - 24 volt arasında ayar sağlayabiliyor. Ayrıca 0 - 3 amper arasında da sabit akim modunda ayarlanabiliyor.

Devreye ait bir kaç resim aşağıdaki gibidir. 1adet opamp ile gerceklestirilmis bir devre. Biraz oynanmış ama ufak tadilatla çalıştırabilirim.

IMG-20210410-WA0028.jpeg
IMG-20210410-WA0030.jpeg
20210410_233507.jpg
20210410_233516.jpg
20210410_233530.jpg

1 adet 4 lü opamp mı deseydin :rolleyes::cool:, bunun şemasını çıkarabiliyor musun taş dirençler paralel mi? Kond esr si gidiktir muhtemelen, mevcut pot da pek güven vermedi bana onun da kellesini urun :katil2::katil1:

Sema çıkartamam ama ust alt baskı devre resimleri parça listesi v.s. çıkarabiliriz yapmak isteyen olursa.

Zaten lehimleride yenilenmesi lazim. Tas direncler paralel. Ama orijinali ne bilmiyorum. Muhtemelen 0.1 ohm 5 watt olmali.

Biraz inceledim ayni degil ama bu semalar üzerinden guderek elimdekinin şeması çıkartılabilir gibi.

Su ara bu hafta evi taşıyacak gibiyim cok yoğun olacağım bakalim.

Bulent merhaba.

Kartin alttan görüntüsü asagida. Kart cok eski bir dizayn. Yollarin şeklinden de belli oluyor.

Sema cikartmada her türlü desteği veririm. Parçaları adlandirmada da yine haberleşiriz.

20210413_082620.jpg

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back