Peltierli Mini Oto Buzdolabı Tamiri

Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN // elekTRofizikci. Merhaba arkadaşlar. bu bölümde daha önce söküm videosunu akabinde teorik bilgi videosunu yaptığım termoeektrik ısıtıcı/soğutucu termosun tamir videosunu sizlerle paylaşıyorum. Yaptığım işlem bozulan peltierin değişimi aslında ama adım adım anlatmaya çalıştım. İlgilenenlere iyi seyirler.

5 A ile çalışıyorsa çok iyi! saatlerce çalıştırılabilir motor çalışmasa bile. Kaç tane yarım litre şişe suyu konabiliyor buna?

5 A ile çalışıyorsa çok iyi! saatlerce çalıştırılabilir motor çalışmasa bile. Kaç tane yarım litre şişe suyu konabiliyor buna?
Hocam kullanıısı değilim, tamir için verdiler, yaptım yolladım. Ama çok verimli olmadığını okudum araştırırken. destek olsun diye, yanına buz külçesi koyanlarda varmış.

Bu tür dolaplara soğuk ürün koyarsın, seyahatin boyunca soğuk kalsın diye kullanılıyor.

Adı gibi buzdolabı değil. Ürünü sıcak koy soğutmaz.

Türkiye için uzun seyahat yaklaşık 8 - 12 saat gibi. Bu süreçte ürün ısınmamasını sağlıyor ise iş görüyor demektir.

Eskiden kullandığım arabanın torpidosu soğutmalı idi. sıcak bir şey koyunca uygun bir sürede gayet iyi soğutuyordu. Şimdiki arabamı alırken yine torpido soğutma görünce sevinmiştim ama tırt. Uzun yok dahil daha birşeyi soğuttuğunu görmedim sadece bu peltierliler gibi soğuk kalmasını sağlayabiliyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back