Probe restorasyonu

bombrman

Aktif Üye
Merhabalar bu gün probe konularına sardım dededen kalan multiminor mk 5 problarını bir kontrol edeyim dedim ve kabloların düzgün lehimlenmedigini ve kabloların korozyona uğradığını fark etim

C9460E10-23CD-4DB3-A61F-AC1A7B168D35.jpeg
41D26ACB-79DC-43B6-8023-8F20DD197B13.jpeg
C0877636-4465-4860-A194-EB65E4575B40.jpeg

Last edited by a moderator:
Yalnız korozyondan dolayı jack'lerin multimetre ile teması iyi olmayacak. Bir şekilde o kaplamayı tekrar yapmak lazım.

Jakların yapıldığı malzeme nedir? Pirinç mi? Eğer pirinç ise, nikel kaplama yapmak zor değil. Bu konuda bolca video var. Ben de bir ara denemek istiyorum.

Jakların yapıldığı malzeme nedir? Pirinç mi? Eğer pirinç ise, nikel kaplama yapmak zor değil. Bu konuda bolca video var. Ben de bir ara denemek istiyorum.
evet pirinç sanırım kaplama ne kadar önenli ve nasıl yapılır bilmiyorum açıkcası bir video önere bilir misiniz veya nasıl yapılacağını söyleye bilir misiniz

Eğer jacklar korozyonlu ise, en düşük Ohm kademesinde stabil bir değer göremezsin, sürekli değişir. O yüzden nikel kaplama oldukça önemli ve piyasadaki tüm problarda var bu, en ucuzundan en kalitelisine kadar.

Youtube'da "nickel plating" diye aratabilirsin.

Bu arada multi minor mk5 de çok havalı bir alet! güle güle kullan. Ben de simpson 260 aramıştım bir ara, ama bizim millet sahibinden.com da birşey satarken neredeyse yeni fiyatına veya yeniden daha pahalı sattığı için alınacak gibi değil.

aslında bende çok merak etim ama sanırım çokta gerekli degil henüz prob ucunu fotoğrafını yakından çektim asıl korozyona uğramış kısım kabloydu ve kabloyu 5cm kestim ve gerisinde sıkıntı yoktu, nikel levha bulursam genede kaplama yapıcam şu anlık ölçümü etkileyen bir durumda değil.
9D130295-D60F-47AA-8EA7-1DB2F9B5E500.jpeg

Son düzenleme:
Bu arada multi minor mk5 de çok havalı bir alet! güle güle kullan. Ben de simpson 260 aramıştım bir ara, ama bizim millet sahibinden.com da birşey satarken neredeyse yeni fiyatına veya yeniden daha pahalı sattığı için alınacak gibi değil.
saolun, aslında bir kaç gün sonra sınavlarım biticek asıl süprizi daha görmediniz güzel bir restorasyon yapıcam başka bir analog cihazım için

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back