Proteus Kütüphanesi İçin Arduino Mega Çizimi

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Yandım Yandım Yandım Yandım Ah ki Ne Yandım,
Bana Yeniden Arduino Çizdiren Adam...
@taydin abi yaktın beni. Bunu LIB dosyası haline getirebilirsem ibreti alem için önüme gelen yerde paylaşacağım.
Dün uçak paneli yapıyordum bu gün arduino için kütüphane çiziyorum. Bişey değil korkuyorum hızımı alamayıp bütün arduino kütüphanelerini çizecem diye :D
Vatandaşın eksik bıraktığı bacak bağlantılarını da ekliyorum. Alan kullanan bana dua eder artık.

arduino isis.png

Olay bu işte! Proteus'u kıyısından köşesinden kullanacağına, olması gerektiği gibi, sana hizmet edecek şekilde kullanıyorsun.

Bence işin görsel boyutuna çok takılma. Konnektörler ve sinyal adları doğru olsun, bir de PCB ayak izi doğru olsun yeter :)

Olay bu işte! Proteus'u kıyısından köşesinden kullanacağına, olması gerektiği gibi, sana hizmet edecek şekilde kullanıyorsun.

Bence işin görsel boyutuna çok takılma. Konnektörler ve sinyal adları doğru olsun, bir de PCB ayak izi doğru olsun yeter :)
Daha bunları Ares karşılığı ile birleştireceğim.
Ares kısmını daha önce çizdim bu arada.

arduino ares.png

Bence bilgiler taze iken ve oturması için bu işlemin diğer modeller için de tekrarlanması lazım... :D

Uçak paneli ne olacak? :katil1:

Uçak paneli ilk hedef, bundan sonrası için koyacağın hedeflerde daha hızlı ilerlemen için sık sık kullanacağın diğer modellerin de elinin altında olması daha iyi olmaz mı? Aynı iştah ile yapacağın başka projelerde sen artık istesen de Arduino'dan vazgeçemesin... ;)

Uçak paneli ilk hedef, bundan sonrası için koyacağın hedeflerde daha hızlı ilerlemen için sık sık kullanacağın diğer modellerin de elinin altında olması daha iyi olmaz mı? Aynı iştah ile yapacağın başka projelerde sen artık istesen de Arduino'dan vazgeçemesin... ;)
Şu LIB dosyası haline getirme olayını bir araştırayım da, çözebilirsem hepsini çizerim. Milletin işine yarasın.
Dur şunun yanına "klon" yazayım da orjinaliyle aynı değil diye üste küfür yemeyelim :katil1:

Bu arduinoyu proteusta simulasyon yapmak için kullanabiliyor muyuz? Eğer kullanabiliyorsak kodları nasıl okutuyoruz? Bilgisi olan var mı?

Bu arduinoyu proteusta simulasyon yapmak için kullanabiliyor muyuz? Eğer kullanabiliyorsak kodları nasıl okutuyoruz? Bilgisi olan var mı?

Proteus'un VSM eklentileri var. Onları satın alınca sadece arduino değil birçok MCU için simulasyon yapılabiliyor. Her MCU ailesi için ayrı satılan VSM eklentileri var.

Proteus'un VSM eklentileri var. Onları satın alınca sadece arduino değil birçok MCU için simulasyon yapılabiliyor. Her MCU ailesi için ayrı satılan VSM eklentileri var.
Yani benim çizdiğim arduinonun bu simulasyona uyum sağlaması için ne yapmam lazım onu merak ediyorum.

Arduino nasıl simulasyon yapılacağı burda anlatılmış.

Kendi cizimini nasıl arduinoya dönüştürürsün bilmiyorum ancak şu mümkün; Arduino mega çizimini (kendin yapmadığın) isisde decompose edip görsel düzenlemeleri yapıp tekrar paketleyince çalışıyor...

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,440
Son üye
turankaya

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back