Proteusta BME280 simülasyonu

TahaBugra

Yeni Üye
İyi günler, ben proteusta arduino mega ile bme280 simülasyonu yapmayı deniyorum ama sanal ekranımda çıktı alamıyorum. Pin girişime göre kodumu editledim ve başka kütüphanelerle birlikte denedim. Konuya hakim olan biri yardımcı olabilir mi ?

İyi günler, ben proteusta arduino mega ile bme280 simülasyonu yapmayı deniyorum ama sanal ekranımda çıktı alamıyorum. Pin girişime göre kodumu editledim ve başka kütüphanelerle birlikte denedim. Konuya hakim olan biri yardımcı olabilir mi ?

Foruma hoşgeldin. Projenin mevcut halini paylaşırsan başkaları da senin gördüğün problemi tekrar edebilir. Ama bu şekilde "çalışmıyor" deyince sorun her yerde olabilir.

Öncelikle hoşbuldum. İlginiz içinde teşekkür ederim. Şemayı araştırmalarım sonucu böyle yaptım ve kod satırını da ekledim.(test amaçlı olduğu için 2 değer benim için yeterli kodun daha geniş halini sorun halledilince koymayı hedefliyorum.) Daha önceden hiç değer alamıyorken şu an "Te" çıktısı veriyor ve kodum çalışıyor(sensör ile denedim).

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    105.4 KB · Görüntüleme: 238
  • Yeni Metin Belgesi (2).txt
    452 bytes · Görüntüleme: 153
Proteus projesini koymadığın için sadece mevcut kodu ve şema üzerinde yorum yapabiliyorum. İki problem dikkatimi çekiyor:

1) Serial print ile bir karakter dizisi (string) yazdırırken çift tırnak içine alman lazım.

2) Arduinonun I2C bağlantısı yanlış yapılmış. SCL, SCL ye bağlanması lazım, SDA de SDA ya.

2) Arduinonun I2C bağlantısı yanlış yapılmış. SCL, SCL ye bağlanması lazım, SDA de SDA ya.
Sen yazmadan önce bu hatayı sezdim de, tanımlayamadım. Öyle kala kalınca yorum da yazamadım. Doğru ya bağlantı böyle olacaktı... :oops:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back