PTT kargo komedisi

taydin

Timur Aydın
Staff member
Bugün PTT kargodan arandım paket var adres neresi diye. Ben de tarif ediyorum:

"Şok market var orada yakınlarda oraya git abicim"
"Tamam oraya geldim."
"Karşıdaki mahalle benimkisi. Orada sağda bakkal var oraya git"
"Tamam bakkalın önündeyim"
"Devam et ileride büyük cami göreceksin."
"Camiye geldim."
"İşte orada görmen lazım bizim apartmanı. Görmüyor musun"
"Hayır burada apartman yok"
"Nasıl yok yav. Orada olması lazım"

Yok şu var mı? bu var mı? Şu cadde var mı? diye sorular devam ederken adam demez mi "Abi orası Aydın, Söke değil mi?" :katil1:

Ulan ne Aydın'ı Sökesi? Gebze burası! Benim kargo Söke'ye gitmiş ... Artık güzel bir Türkiye turu yapar o bana ulaşana kadar :D

Adresi şaşıran kargo firması gördüm. Belki mahalleyi şaşıran da olabilir. Ama buna ilave olarak ilçeyi ve hatta ili şaşıran kargo ilk defa görüyorum :D

Bir sonraki hedef ülkeyi şaşırmak. Neyse bereket benim kargo Endonezya'ya falan gitmedi, oradan geri getirmek zor olurdu :katil2:

Kargo dediniz de... Araskargo cok fena olmus
Kotayi asmislar. 2 gunde gelen kargo 10 gunde geliyor

Şu sıralar bence en iyi kargo Yurtiçi. Ama herhalde pahalı ki birçok firma bunları tercih etmiyor.

Şuan aras kargo ile uğraşıyorum ankaradan bir tane kart satın aldım. ankaradan 1 gün içinde kocaeli transfer merkezine geliyor ama 3 gündür 40 dk lık mesafedeki ilçeye gelemiyor. beni cıldırttı bunlar transfer merkezine gittim belki verirler diye Furkan KELEŞOĞLU diye söyledim kadın gitmiş Furkan Keleş diye bakmış şans öylede birinin kargosu varmıymış arıyorlar yok kargo :D sonra anladık ki Bunlar Furkan KELEŞ bakıyorlarmış. velhasıl oradan teslim alamayacağımı oturduğum ilçedeki şubeden teslim alabileceğimi söylediler. bizim burda şubede ki hanımda ayın 10 nundan önce gelmez diyor.
Screenshot_4.png

Bundan öncede A101 den eşya aldım internet üzerinden İstanbul tuzladan kargoya vermişler, kargo BOLU ya gitmiş :DDD Boludan tekrar geri izmite geldi.

şubeye gittiğimde bir adam galiba ressam filan boya satın almış, kargo kutusu param parça olmuş :D taşırken yere dökülüyor malzemele adam durdu durdu yere bakarak " Ya Hakkaten Burası Türkiye Ya " dedi :D :D şimdi onu diycem hakkaten burası türkiye :D

Ben şuan halihazırda bir sorun yaşıyorum. İtopya.com dan 22 mayısta bir power supp aldım. Piyasada 1100tl. Bunlarda indirime girip 700tl olunca gözüm döndü 400tl kâr deyip atladım üzerine.
29 Mayıs oldu ürün hala hazırlık aşamasında. Çağrı merkezini aradım 76.sıradasınız diyor. İnat ettim 57dk bekledim sıra geldi. "Ürün hazır yarın kargoya verilecek" dendi. 2 saat sonra mesaj geldi kargo takip numarası sisteme girildi diye.
Ne kadar iyi niyetliyim değil mi? Bu gün verdilerse en geç 2 güne gelir dedim. 1 Haziranda girdim UPS kargonun sitesine ekran bomboş. Aradım UPS çağrı merkezini. "Takip numarası girilmiş ama kargo bize teslim edilmemiş beyefendi" dedi.
Şartel attı benim tekrar aradım itopyayı. Kafaya koydum yine 50dk bekleyecem. Ne hikmetse sıra hep 76dan başlıyor. :D
Abi bekledim bekledim tam 1 saat 10dk sonra otomatik hatun 2.sıradasınız dedi ve telefon çat kapandı. Beynimden duman çıkıyor. Bidaha aradım 76 dan başlayınca direk kapattım. 10dk sonra UPS den mesaj geldi "adınıza kargo teslim alındı en kısa sürede size ulaştırılacak" 2 gündür takip ediyorum daha istanbuldan çıkamadı. Aliexpress den alsam gelmişti şimdiye :D
Not: Anı değildir. Şimdiki zaman diliminde mağdurum :D

Hasbelkader yaşıyoruz ve her işimiz böyle...

Şu firma iyi yada kötü söylemini doğru bulmuyorum. Tüm firmalarda kötü bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Kargo olaylarının iki yönü var, bir şehirlere arası sevkiyat ve aktarmada yaşanan sorunlar, iki şubelerde yaşanan sorunlar. Aktarma merkezlerinde hata yapılınca yanlış kamyona yükleniyor ve kargo başka şehire gidiyor. Bu sorunu çok nadiren yaşadım.

Kargo şubeleri ise genelde sahış firmaları. Personelin kalitesi ve ilgisi şubeden şubeye değişiyor. Bizim burada şube olarak yurt içi ve mng nin hizmeti vasat. Aras çok iyi.

Bende oluşan diğer bir kanı ise özenli taşıma diye bir olay kesinlikle yok. Kargonuzu top gibi oradan oraya atıyorlar. İçindeki kıralacak eşya kimsenin umurunda değil...

* Distribütör firma üzerinden digikey'den malzemeyi sipariş edilir.
* Malzeme bir hafta içinde Türkiye'ye gelir.
* Distribütör firma sürat kargoya verir,
* Kargo bana getireceğine başka şehirde bir bankaya gönderir.
* Banka personeli paketi açar, entegreyi görenler bunu dinleme cihazı / böcek zanneder, entegreyi parçalayıp atarlar...

Bunu öğrenmem iki haftamı alır...

* Banka personeli paketi açar, entegreyi görenler bunu dinleme cihazı / böcek zanneder, entegreyi parçalayıp atarlar...

Ben bankacıları akıllı sanırdım :katil1:

Hazır konu hortlamışken benim 22 Mayıs da aldığım ürün bu gün teslim edildi.

Son düzenleme:

Ben gene o zaman şükretmem lazım :) Biraz hava değişimi yaptıktan sonra benim kargo gelir herhalde gene.

Geçmiş olsun. Gönderi şubesinde gönderi etiketi yanlış yapıştırıldı büyük ihtimal.

Bende bazen kargoda sorun yaşıyorum ama bu kadarda değil. Benim yaşadığım sorunlar genelde ağır paketlerde oldu. (Murphy Kanunu)

Bazı firmalarda sırf kargo yüzünden vazgeçtiğim bile oluyor. Firmalar kargoya da önem vermeli artık.

Surat kargo bence en lakayt firma. En azından bana yakın olan şube böyle. Kurumsallıktan çok uzak.

Umarım gönderici firma zararınızı telafi etmiştir.

Digikey Türkiye temsilcisiyle mi çalışıyorsunuz? Doğrudan site üzerinden mi aldınız? Ek masrafı vs. var mı?

@slewrate Zararı telafi etmek mesele değil. Ben o sırada kargo şubesinin olduğu Ankara'da değildim, malum telefonlara da bakmıyorlar. Uzun süre hiç muhatap bulamadım, bulduğumda da konuyu geçiştirdiler. Yaklaşık iki hafta sonra Ankara'ya gittiğimde kargo şubesinin önünde içerinin iyice kalabalık olmasını bekledim. Maksadım iyi bir arıza çıkartmaktı, istediğimi de yaptım, rezil ettim adamları müşterilerin önünde. Ürünün parasını da aldım ama mesele olan paradan ziyade can sıkıntısı. Adam gibi deseler bana biz sizin ürününüzü kaybettik paranızın da üzerine yatma gibi bir niyetimiz yok o zaman daha az zarara uğramış olurdum. Eğer şubeye gitmesem paranın da üzerine yatacaktı hırsızlar.

Tedarik meselesine gelince; tasarımlarımı mümkün olduğunca ülkemizden kolay temin edeceğim, üretiminin durdurulmayacağı komponentlerle yapmaya çalışıyorum. Bundan dolayı dışarıdan fazla malzeme ihtiyacım olmuyor ama olduğunda digikey'den belirlediğim malzemeleri www.ekom-ltd.com isimli distribütöre bildiriyorum. Onlar bir hesaplama yapıp bildiriyorlar. Ben de ücreti ödeyince yaklaşık 10 gün içinde(normalde!!! adam gibi kargolarla çalışınca) geliyor. Fiyat olarak net bir şey diyemeyeceğim net hatırlamıyorum ama sanırım amerika fiyatlarının üzerine kdv koyarak hesaplama yapılıyordu. Amerikadan gelen ürün için kargo ücreti vermiyorsunuz. Amerikadan haftada iki defa yükleme yapıp ürünleri uçak ile Türkiye'ye getiriyorlar.

Son düzenleme:
Bizim çinli kargonun ege denizi turu bitti, bugün bana geldi :)

İki tane sinyal jeneratörü. Birisi AD9833 (sağdaki küçük devre), diğeri de XR2206 bazlı ve bu devre demonte geldi. Ben hazır gelir diye düşünüyordum.

Bunların bir incelemesini yapıp hobi amaçlı kullanım açısından artılarına eksilerine bakalım. İkisinin de fiyatı çinden alınırsa çok uygun. Türkiye'de gittigidiyor'da satanlar da var, ama fiyatlar aşırı uçuk. Zaten benim gittigidiyor ile ilgili gözlemim şu: Bazan ikinci el ürün satıyorlar, yenisinden pahalı. Yeni ürün satıyorlar, başka yerdeki fiyatlardan ortalama %50 daha pahalı. 7 yıldır oradan hiç alış veriş yapmıyorum bu yüzden. Tabi bunları ebay satın aldı, dolar olarak para kazanmak istiyorlar, ceremesini de bize çektirecekler. Yok, sağol, almayayım ...

IMG_20200611_170711.jpg

Vay bee. Bir zamanlar parçalarını alıp toplayayım dediğim iki ayrı sistem :katil1:
Eğer sonuçları iyi olursa bu vesileyle gaza gelip yapabilirim. Bu iş için olmasada arduino ve ekranını almış bulundum zaten.

Aliexpresten ilk defa ürün aldım. TR takip kodunu veren siteyi de cumartesi keşfettim.
İnsan bi arar sorar ya yarım saat sonra adres yetersiz demiş. :kizgin3:
Geri gitmiş birde.

Normalde bu kadar hızlı çalışmaz bu PTT.

Ekler

• ptt.png
    ptt.png
    52.6 KB · Görüntüleme: 272
Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,824
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back