Ramps 1.4 Ekran Kablosu Hakkında

miskalikan

Üye
Selamlar Herkese,

Ramps 1.4 ile kendi yazıcımı topluyorum. Ekran ile ilgili bir sorunum var. RepRapDiscount ekran tipi. Exp1 ve Exp2 girişleri var. Elektronikçiden satın aldığım 10 pinli flat kabloyu ekrana taktığımda ekran çalışmamakta ancak ekranla birlikte gelen hazır kabloyu taktığımda ekran çalışıyor. Bu flat kablolar kendi içinde farklılık gösterir mi ya da nasıl bir kablo kullanmalıyım?

Örnek kablo;

1670073390294.png

bazen soketi çakarken soketin iğnesi yamuluyor batmıyor kabloya,
böyle bir durum olduysa ve o batmayan iğne sizin SPI hattınız veya beslemenizsse çalışmaması normal.

Birşey alırken fiyatına göre 2-3 adet almaya çalışın elektrik elektronik malzemelerinde hata olabiliyor.

Merhaba Ahmet,

Öncelikle hızlı yanıtın için teşekkür ederim. Çakma işlemini pense ile dikkatli bir şekilde yaptım. Ben kablodan şüphelenmiştim ama konnektör hiç aklıma gelmedi :) . Bugün fazladan alıp deneme yapacağım. Teşekkür ederim :)

Merhaba Ahmet,

Öncelikle hızlı yanıtın için teşekkür ederim. Çakma işlemini pense ile dikkatli bir şekilde yaptım. Ben kablodan şüphelenmiştim ama konnektör hiç aklıma gelmedi :) . Bugün fazladan alıp deneme yapacağım. Teşekkür ederim :)
Bir ölçü aletiniz varsa.
hatayı buzzer ile bulabilirsiniz.

2 tane erkek jumper kablo.

2 taraftan'da 1-1 bakacaksınız iletim varmı.
böyle sıra sıra 10 pini'de gezeceksiniz.
iletmeyen veya kablo büküldüğünde iletimi kesen hattı böyle tespit edebilirsin.

Bilgi ve yönlendirme için teşekkür ederim. Söyledikleriniz elimde mevcut kontrol edeceğim.

Teşekkürler!

Bilgi ve yönlendirme için teşekkür ederim. Söyledikleriniz elimde mevcut kontrol edeceğim.

Teşekkürler!
Rica ederim iyi çalışmalar.
bence öncelikle 1-10 arasını buzzer ile kontrol edin.
daha önce ben dikkatsizliğim sonucu ters çakmıştım

Rica ederim iyi çalışmalar.
bence öncelikle 1-10 arasını buzzer ile kontrol edin.
daha önce ben dikkatsizliğim sonucu ters çakmıştım
Sorun çözüldü. Konnektör yönleri farklı olduğu için işlevini yerine getirememiş. Şu an herhangi bir sorun gözükmemekte.

Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back