Rigol MSO5074

DrFreeman

Aktif Üye
Laboratuarıma yeni eklediğim cihaz.Bode eğrisi çizme özelliğinden dolayı ve özelliklerinde dolayı hayran kalıp aldım :cheeky1:
-8 Gsa/s Örnekleme
-Spektrum Analizör
-Lojik Analizör
-Osiloskop
-Dijital Voltmetre
-Counter
-Power Analizör
-Bode Plot Analizör
-200 Msa/s Çift Kanal Sinyal Jeneratörü
-Decoder Özelliği
-Histogram Çizimi
-Ekran Video Kaydı
-LXI Protokolü
-HDMI Çıkışı
-PVP2350 350 Mhz 4 Tane Prob ile geliyor.
-Kısaca özellikleri bu şekilde.

DSC00912.JPG

DSC00914.JPG

Güle güle kullan. Muhteşem bir cihaz almışsın. Yazılım opsiyonu filan var mı bir inceleme çok faydalı olur.

Arkadadaki Uni-t sinyal jenaratörü de gözümden kaçmadı değil :D

Güle güle kullan. Muhteşem bir cihaz almışsın. Yazılım opsiyonu filan var mı bir inceleme çok faydalı olur.

Arkadadaki Uni-t sinyal jenaratörü de gözümden kaçmadı değil :D

Yazılım opsiyonu şöyle;
-Decoder(CAN/BUS, AUDIO vs.)
-Memory Expansiyon
-Sinyal Jeneratörü
-Band Genişliği(350Mhzye kadar artırılabiliyor)
-Power Analizör

Opsiyon olarak bunları sağlıyor.

UNI-T'in sinyal jeneratörünü senin de laboratuarında gördüm gözümden kaçmadı değil :dans1: :dans2:

Yazılım opsiyonu şöyle;
-Decoder(CAN/BUS, AUDIO vs.)
-Memory Expansiyon
-Sinyal Jeneratörü
-Band Genişliği(350Mhzye kadar artırılabiliyor)
-Power Analizör

Bu özellikler açık mı ya da ayrıca satın mı aldın?

Sende sanki bir tane de Rigol DS1074z plus vardı. Bu modele geçmek için belirgin bir sebep mi vardı yoksa sadece daha iyi olduğu için mi geçtin?

UNI-T'in sinyal jeneratörünü senin de laboratuarında gördüm gözümden kaçmadı değil :dans1: :dans2:
İlk çıktığında hemen aldım, zaten ihtiyacım vardı. :D

Bu özellikler açık mı ya da ayrıca satın mı aldın?

Sende sanki bir tane de Rigol DS1074z plus vardı. Bu modele geçmek için belirgin bir sebep mi vardı yoksa sadece daha iyi olduğu için mi geçtin?

İlk çıktığında hemen aldım, zaten ihtiyacım vardı. :D

Kampanya vardı.MSO5074 alırsan veya serisinden birini alırsan Decoder,Power Analizör ve Sinyal Jeneratörü opsiyonunu hediye veriyorlardı.O yüzden uygun bulduğum için aldım.Diğer DS1074z modelinden memnunum.Lakin F/P açısıdan bu uygun geldi.Yakında DS1074z modeline veda edebilirim:bilmem1:

Özellik olarak cihazda herşey var. Güle güle kullan :) 350 MHz'e hacklenebiliyor mu?

Özellik olarak cihazda herşey var. Güle güle kullan :) 350 MHz'e hacklenebiliyor mu?
Teşekkür ederim abi.Evet abi hack usülleri nette mevcut ama 3 yıllık garantiyi bu cihazda şu an delmek istemiyorum :dusun1:
O yüzden hack kısmı ile şu an uğraşmadım.Ama probları 350 mhz.Bu fiyatın nerdeyse zaten 3te biri problara gider ayrı alsam:bilmem1:

Teşekkür ederim abi.Evet abi hack usülleri nette mevcut ama 3 yıllık garantiyi bu cihazda şu an delmek istemiyorum :dusun1:
O yüzden hack kısmı ile şu an uğraşmadım.Ama probları 350 mhz.Bu fiyatın nerdeyse zaten 3te biri problara gider ayrı alsam:bilmem1:

Evet hack'e gerek yok. 70 MHz çoğunlukla yeter de artar :)

Evet şimdilik benim işimi görür.Lojik probu osiloskop fiyatında nerdeyse.Şu an 4 çıkışı lojik analiz için bana yeter gerçi ama bakalım. :dans1:

Lojik prob 400 dolar. Bence bu probu da almak lazım sonra. Tam senkronize olarak analog ve dijital sinyalleri gözlemleyebilmek çok faydalı birşey. Ekran tazeleme hızı da saniyede 500,000 dalga diyor, yani neredeyse hiç kör zamanı yok bunun. Nadir olay yakalamak için çok faydalı birşey. Bir de zone trigger ve segmented acquisition olayı var, bunlar benim prototip debug ederken hep kullandığım özellikler, çok zaman kazandırır. Bu modelden sonra artık Tektronix ve Keysight ya iyi fiyat kırması lazım kendi ürünlerinde, yada çok özgün ve iyi yeni özellikler tasarlamaları lazım.

Benim Rigol'ün 10 MHz, 300 A akım probuna ağzım sulandı (RP1005C). Ama fiyat 6000 dolar :cheeky5:Artık iyice Keysight'a özendi bu adamlar. Gerçi Keysight'da bile bu probun karşılığı yok.

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back