Rui Deng yeni ürünleri

Jerry Walker isimli bir arkadaş benim yapmak istediğim gibi lineer beslemeler versiyonu için çalışma yapmış. Trafoları istediği gibi olmadığı için kendisi yeniden sarıyor filan, kondansatörler çok tuhaf ben hiç birlikte bu kadar çok kullanılan devre görmedim. Videolar toplamda 9 Part ben 8'i paylaşıyorum burada lineer versiyonu ilk defa çalıştırıyor...

9. partın 25 dakikasından itibaren hem lineer hem de cihazla birlikte satılan switch mode güç kaynağı ile karşılaştırma yapılmış. Evet kendi ürettiği bir gürültü olmasına rağmen, lineer besleme çok ciddi iyileşme gözlemliyor...

İlk siparişim iptal oldu. Daha doğrusu (China (Yurt Disi), Cancel item export) uyarısı ile ürün Banggood'a geri döndü ve para iadesi yaptılar. İlk siparişim gümrük korumalı fakat vergiler dahil değildi. Ben de bu sefer gene Banggood aracılığı ile gümrük dahil hızlı kargo (direct mail) sipariş verdim. Hatta bir de çok hesaplı denk geldiği için Wowstick 1F + 64 gümrük dahil aldım. Fakat ayrı ayrı sipariş ettim. Şimdi ürünlerin ikisinde de aynı saçma uyarı var. Hem ayın 9'unda shipped out diyor hem de ayın 17'sinde Out of stock diyor. Bu gümrük dahil hızlı kargonun olayı 7-18 gün içinde ulaşıyor olması. Şehir dışında olduğum için çok da takip edemedim, kargoya verilen ürünüm stokta kalmamış olmaz her halde?

1595017726719.png

1595017787332.png

İki ihtimal var. Ya sen sonuncuyu aldın ürün stoğu sıfıra düştü yada barkod numarasını sisteme girdikten sonra ellerinde olmadığını fark ettiler.
Ben zamanında ebaye parça satarken pttden bir rulo barkod alıp iş yerime getiriyordum. Satılan ürüne aynı gün kargo barkodunu basıp sisteme giriyordum. Dolayısıyla aynı gün kargolamış gibi oluyordum. Ama ben bunu yapmadan önce kesinlikle stoğumu kontrol ediyordum.

Benim o akıştan anladığım, ayın 9'unda gönderilmiş ve ayın 14'ünde Türki gümrüğü bunu reddetmiş ve malı tekrar yerine geri koymuşlar. Ayın 15'inde de başka birisi satın almış ve stokta kalmamış.

İki ihtimal var. Ya sen sonuncuyu aldın ürün stoğu sıfıra düştü yada barkod numarasını sisteme girdikten sonra ellerinde olmadığını fark ettiler.
Ben zamanında ebaye parça satarken pttden bir rulo barkod alıp iş yerime getiriyordum. Satılan ürüne aynı gün kargo barkodunu basıp sisteme giriyordum. Dolayısıyla aynı gün kargolamış gibi oluyordum. Ama ben bunu yapmadan önce kesinlikle stoğumu kontrol ediyordum.
Bunlar doğrudan satıcı yani aliexpress ya da ebay gibi değil kendi stoklarındaki ürünleri satıyor. Yani stok sayısı sipariş anında belli olması lazım. Ben siparişi verdiğimde stokta var yazıyordu. Ayrıca ilk ayın 9'unda sterilized shipped out diyor...

Benim o akıştan anladığım, ayın 9'unda gönderilmiş ve ayın 14'ünde Türki gümrüğü bunu reddetmiş ve malı tekrar yerine geri koymuşlar. Ayın 15'inde de başka birisi satın almış ve stokta kalmamış.
Red yiyen siparişim başka idi onun parasını iade ettiler.
1595021973787.png

Bugün Banggood ile kafa karıştırıcı bu durum hakkında yazıştım. Out of stock ne demek halen öğrenemedim fakat bana gönderdikleri son mesaja göre benim kargolar taşıma (In transit) haline. Dolayısı ile gönderildiğinden emin oldum, artık sorunsuz gelmesini bekleyeceğim.

Status for your order number ()
Dispatch date:
2020-07-11
Tracking code:
Link to the tracking website: https://www.trackingmore.com/
Tracking Information: (In transit)
It is still in transit and it's estimated delivery time is about (7-18) business days, please consider that business days do not include weekends and public holidays. So, request you to wait for the provided time period

Nihayet sipariş verdiğim güç kaynağı geldi. Umarım tornavida da yakında gelir.

IMG_20200721_142341.jpg

IMG_20200721_142335.jpg

IMG_20200721_142938.jpg
IMG_20200721_143037.jpg
IMG_20200721_143108.jpg

Ooo çok yakışıklı duruyor :) Güle güle kullan.

Ölçülerin fikir vermesi bakımından UT61E'nin yanında ilk testini yaparken ki fotoğrafında ekleyeyim. Boyutları videolarda daha büyük gibi görünüyor ama daha küçük.

IMG_20200721_145557.jpg

IMG_20200721_151044.jpg

Dün güç kaynağının pil şarj özelliğini 18650 lityum ion pil ile test ettim. Tam olarak olması gerektiği gibi önce sabit 1.5A ile sabit akım, 4.2V'a ulaşınca sabit gerilim uyguluyor. Toplamda ne kadar güç ve akım 100mA olunca otomatik kapanma gibi güzel özellikleri var. RD6006 ise çözünürlük daha iyi olduğu için 10mA de şarj kesiyor imiş. Aslında datasheete göre 50mA de şarj kesmek gerekiyor.
1595420545841-890947486.jpg

IMG_20200722_145141.jpg

IMG_20200722_145130.jpg

Bu arada tornavida da bugün geldi. Bu banggood direct mail olayı beni çok memnun etti gümrük vs hiç uğraşmadan ürün buraya geliyor sonra aras kargo ile dağıtılıyor.

IMG_20200722_144810.jpg
IMG_20200722_145108.jpg
IMG_20200722_145747.jpg

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,660
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back