Scart HDMI Birleştirme

emjanben

Yeni Üye
Bende Scart ve HDMI kanlosu var. HDMI kablosunun bi ucunu kesip, aynı şekilde Scart kablosunun bi ucunu alıp HDMI kablosuna düzgün ve doğru bi şekilde başlasam olur mu?

Hayır. Her şeyden önce SCART analog, HDMI dijital. Aktif dönüşüm yapan bir alet olmak zorunda. 50-100 liralık dönüştürücüler var, onlardan kullanabilirsiniz. Yalnız hepsi aynı kalitede değil.

Trendyol da bi ucu SCART bi ucu HDMI olan bi kblo buldum 40 TL civarıydı. PC yi evde boş duran bi TV ye bağlıyacam. TV de SCART PC de HDMI var işe yarar mı? @ckocagil

Trendyol da bi ucu SCART bi ucu HDMI olan bi kblo buldum 40 TL civarıydı. PC yi evde boş duran bi TV ye bağlıyacam. TV de SCART PC de HDMI var işe yarar mı? @ckocagil
HDMI to SCART olarak arat. Aktif dönüştürücü olmalı. Çalışmasına çalışır da scart girişli eski bir tv de görüntü kalitesi ne kadar iyi olur bilemiyorum.
Dönüştürücü kartı almadan önce buraya linkini koy bakalım. Yanlış bir şey alma.

TV eski ama büyük ekranı var. Görüntü kalitesinin çok düşük olucağını sanmıyorum.

ve

TV eski ama büyük ekranı var. Görüntü kalitesinin çok düşük olucağını sanmıyorum.

ve

İkisi de sende çalışmaz. PC den TV ye görüntü aktarabilmek için içinde devre olan bir dönüştürücüye ihtiyacın var. Sırf kablodan ibaret bir dönüştürücü işini görmez. PC den çıkan sinyal dijitaldir. TV ye ise sinyalin analog olarak girmesi gerekir. Bunun içinde PC den aldığı sinyali anaolog sinyale çeviren bir (Digital Analog Converter) devresi lazım. Kısacası HDMI-->DAC Devresi-->SCART Şeklinde.

Mesela bu olur;

Bu kablo ise yaramaz. Ureticiler bu urune "Bu ürün, scart bağlantı yapılacak ürünün içinde dijital sinyal çevirici varsa kullanılır, aksi takdirde kullanılamaz 'diye not koymuşlar

To use this cable, your display must be a high definition display. The cable doesn't own the chip to convert digital signals to analog signals, so it only fits for the devices which itself can convert digital signals to analog signals, this listing is for the Component Adapter Cable only! The converter is not included

Bu kablo ise yaramaz. Ureticiler bu urune "Bu ürün, scart bağlantı yapılacak ürünün içinde dijital sinyal çevirici varsa kullanılır, aksi takdirde kullanılamaz 'diye not koymuşlar

To use this cable, your display must be a high definition display. The cable doesn't own the chip to convert digital signals to analog signals, so it only fits for the devices which itself can convert digital signals to analog signals, this listing is for the Component Adapter Cable only! The converter is not included
Peki benim şimdi ne almam lazım?

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back