SONY S-MASTER MULTI CHANNEL AV RECEIVER STR-KS1000

ozgurece-TA3HGU

Aktif Üye
Değerli Forum arkadaşlarım geçengün onarım yaptığımız cihaz için 200TL ye kadar 5+1 hoparlör arıyordum. Sahibinden sitesinde bu fiyata bakın bu sistemi aldım.
SONY Str-Ks1000 + CİHAZ + Uzaktan kumanda, 5+1 kabinler ve bağlantı kabloları (Orjinal)
DVP-NS39 DVD

NzJjMGQxZjg2NjMwMWExYTExOTI3MmU1NjU5NWZmMzG3oOky5f7KmhXD_X8HlM0oaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vYzA4MWI4MzQ1NDZkZWYyMmE0ZGQyOGVhY2VkNTg0Y2NiNjIxNjVhNTRlOWJjYTc0YTAyZjcyMTdlZTU2MDU2Ni5qcGd8fHx8fHwzOTZ4MjkyfGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg

s-l1600.jpg

İlk önce Ks 1000 i çalıştırdığımda gördümki Vfd Display hiç çalışmıyor. Ama ses çıkışı var. Satıcı fiyatı ondan düşük tutmuş olmalı. Ama bana bundan hiç bahsetmedi :mad:
Cihazları açıp genel bir temizlik yaptım. Ks 1000 ön panel boardunda sanıyorum zaman içinde ısınmadan meydana gelen soğuk lehimler vardı onları güzelce lehimledim, 5+1 bas kabin içine izalasyon yaptım ve Sonuç Süper. Aydın Hocam burada hemen mainboardun çıkış voltajlarına baktım. 5 Volt 4,8 görünüyor diğer voltajlar ok. VFD ekran cok canlı değil ama yinede görünüyor. Mainboarda 15 adet 2200uf 35Volt kondansatörleri değiştirmek istiyorum. 2200uf 50Volt olarak 15 adet alıp değiştirsem nasıl olur. ? Siz olsaydınız ne YAPARDINIZ Aydın Hocam?

OBIMUJ.jpg

GUsF7n.jpg

NN6bli.jpg

FmW4sM.jpg

vuJjV2.jpg

Pkw7eE.jpg

BRryFM.jpg

RVR8iO.jpg

1AWLVF.jpg

KRWPBy.jpg

3IFMqS.jpg

qIOXTj.jpg

luxkSn.jpg

4xxnot.jpg

QILt11.jpg

GsFWb4.jpg

VCTgXr.jpg

P5XtRu.jpg

mpYeJq.jpg

xIk2Lk.jpg

bwf9I9.jpg

W9AI4o.jpg

KOfi7E.jpg

Sq4TMe.jpg

zzDlLA.jpg

EpWBN8.jpg

qLZaAe.jpg

gJ8ZZb.jpg

MgRl76.jpg

rg1Wvx.jpg

f6EsjJ.jpg

CJLo6y.jpg

FVyt69.jpg

AHmOQt.jpg

mEaskF.jpg

tzPViB.jpg

DZQtUp.jpg

zO7Z6J.jpg

vc79H8.jpg

dc3M28.jpg

BEj4c8.jpg

gX6ZWN.jpg

nLnPMl.jpg

YSrcVJ.jpg

wrAYVJ.jpg

YrGfol.jpg

lYByJP.jpg

6bP5Th.jpg

gYl8Aj.jpg

j1sHC0.jpg

XX6kvs.jpg

9I3XDU.jpg

QlPWja.jpg

JjMT0f.jpg

mEWkB2.jpg

XJJ62m.jpg

eg8Urw.jpg

7JzApW.jpg

KFL6eC.jpg

DJBFSC.jpg

cqgRzE.jpg

Değerli Aydın Hocam ve değerli Forum arkadaşlarım Tekrar merhaba. Sanıyorum Aydın Hocam yukarıdaki metinleri okumadı veya farketmedi :( neyse sorun değil. Cihazın son durumu aşağıdaki resimlerde görüldüğü üzere. Bu eski cihazların sesi gerçekten çok iyi arkadaşlar. Tekrar Ek yapıyorum bu kabin izalasyon sonrası bas sesleri fark edilir derecede arttı ön L ve R kabinlere de tweter ekledim bant genişliğini arttırdım gerçekten süper oldu. Eğer merak eden olursa daha detaylı resim paylaşırım.
KQVq3O.jpg

3pXlaP.jpg

UkLJ54.jpg

dapByW.jpg

uJAfA7.jpg

cv86A6.jpg

ZrwDug.jpg

Ses sistemi harika görünüyor Özgür. Alfanümerik LED ekranlara ben de hastayım :) şimdiki sönük renkli TFT ekranlara her zaman tercih ederim. Komple sistemin bir kısa videosunu da atabilir misin?

Teşekkürler Aydın hocam ben uygun bir zamanda video çekip burada paylaşmaya çalışırım. Ayrıca benim ses sistemi yanlızca onlar değil resimdeki olanlarda var hepsi eski cihazlar ama zamanın en iyi markaları. Bende merak işte tüm parçaları söküp temizliyorum. çok iyi durumdalar. Satmak için değil kolleksiyon. :)
nAxIXY.jpg

z3lPDu.jpg

d8QP5E.jpg

Harika cihazlar! Yeni cihazlarda bu estetik yok artık. Kaba saba, absürt tasarımlar doldurdu piyasayı.

Bunların çoğunun servis manual'lerini de bulmuşsundur sen bir yerlerden :) Eğer öyle ise bunları uzun yıllar kullanır ve gerekirse tamir de edersin.

Aydın Hocam ben VFD durumlarını tam olarak anlatabilmek ve kıyaslayabilmeniz için video çekim yaptım gerçeğe en yakın parlaklığı videoada anlaşılabiliyor. Bu cihaz , diğer DVD 5 +1 ve uydu alıcısını kıyaslayın uydu alıcısı stndby konumunda saat aktif.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back