Tamirden sonra adaptörün son hali

Hocam ayarlı olanlar şu aşağıdaki gibi olan adaptörler
4358 eklentisine bak

Orada diktörtgen içinde Output: 3-24 yazıyor sağdaki potdan voltaj ayarlanıyor hemen üstündeki displayde de voltaj görülüyor.
Sizin adapterde ise
Output:12-24 yazıyor
bu iki voltaj seçimide muhtemelen jack ın soketinı takma yönü ile seçiliyor.
Eğer notebook a taktığınız jack adaptörün dişi yuvasına 2 farklı da takılabiliyorsa 12 ve 24 volt bu şekilde seçiliyor.
Sonuçta PWM entegresi kısa devre olmuş gibi.
Başlık kısmı sabit hocam tek yöne takılabiliyor yuvası var ucuda dişli
20200624_165219.jpg

20200624_165104.jpg

Anladım o zaman firma hangi pinleri bağlayacağını en uca takılan soketlerin içindeki kablolardan seçmiş .
Farklı farklı soketlerin olması pekçok markanın notebooklarında kullanılabilmesi için,jackların iç çapları farklı olduğundan ,yani pazarlama taktiği.
Sonuçta adaptör 24 volt veriyor.
Bu arada bulduğum sayfanın linki
https://www.ecvv.com/product/4477033.html

Eğer flyback entegresi bozuk ise tam da videodaki semptoplar görülür. MOSFET her zaman OFF'tur. Sadece ilk anda voltaj verince filtre kondansatörü şarj olur ve lamba bir göz kırpar. O flyback entegresinin ne olduğunu bir şekilde tespit etmen lazım. Belki @Omega Elindekini açıp sana söyler :)

Ha ama bir dakika. Bu testi yaparken MOSFET takılı mıydı değil miydi? Ona göre konuşmamız lazım.

Eğer flyback entegresi bozuk ise tam da videodaki semptoplar görülür. MOSFET her zaman OFF'tur. Sadece ilk anda voltaj verince filtre kondansatörü şarj olur ve lamba bir göz kırpar. O flyback entegresinin ne olduğunu bir şekilde tespit etmen lazım. Belki @Omega Elindekini açıp sana söyler :)

Bende bu adaptör yokki :)
Ben bu seri lamba testini de anlamadım ,seri lamba adı üstünde devreye seri giren lamba
Örneği bu sayfanın en altındaki bağlantı
https://320volt.com/benim-odam-atolyem/

O kodu okunmayan entegreyi, iyi bir ışıklandırma ile ve kaliteli bir fotoğrafı çekilerek üzerindeki harflerden okunanlardan birşeyler bulunabilir belki

Bende bu adaptör yokki :)
Ben bu seri lamba testini de anlamadım ,seri lamba adı üstünde devreye seri giren lamba
Örneği bu sayfanın en altındaki bağlantı
https://320volt.com/benim-odam-atolyem/

O kodu okunmayan entegreyi, iyi bir ışıklandırma ile ve kaliteli bir fotoğrafı çekilerek üzerindeki harflerden okunanlardan birşeyler bulunabilir belki

Hmm ben sende var zannettim. İnternetten bulup koydun demekki o resmi :)

Seri lamba ile doğrultucu çıkışında 310 VDC var mı onu anlamaya ve bu arada patlama olmamasını sağlamaya çalışıyoruz ama daha sonuç alamadık :D

Tabi ki fazın bağlı olduğu telleri ortadaN kestim ayırrım sonra fazı birine nört kablosunu dıgerine bağladım lehimledim
Prof makina ile çektim aMa yok hic birsey belli olmuyor ne rakam ne harf hepsi ya erimiş ya da hiç yazılmamış.

Bide hocam video da farkettiniz mi bilmem ampul çok az yanıyor ve sönüyor

Ha ama bir dakika. Bu testi yaparken MOSFET takılı mıydı değil miydi? Ona göre konuşmamız lazım.
Takılıydı hocam durun yarına mosfetide söküp tekrar bir deneme yapalım.Birde devreye giden yollarda sorun olduğu içinde yapabiliyormuş böyle bi göz kırpma olayını

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,814
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back