Taşınabilir güç amfisi

Bende daha önce amplifikatör devresi yaparken radyo yayını almıştım :))

Yapmak istesen bu kadar güzel yapılmaz.

iki girişte dolu. Hem dinamik mic var hemde bağlama piezosu

O kabloların ikisi de sık blendajlı ve blendajlar da şaseye bağlanmış olmalı. Yoksa o kablolar anten gibi orta dalga veya kısa dalga yayınını alırlar.

@Mr_YAMYAM @taydin
Yav bu cihaz kendi kendine türkü çalıyor. Çok ileri seviye yapmışız bunu. Türküyü ben çalıp söyleyecektim o sesini yükseltecekti :D

Ne yapacaz şimdi bunu?

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Ne yani kendi kendine türkü mü calıyor cidden ilk kez böyle bir şey gördüm. ben radyo yapıp okadar calıştırmaya uğraşmıştım zar zor calıştırabilmiştim. bunda filtre yok uygun anten yok ne bileyim. cok ballı adamsın nasıl denk getirdin :D

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Ne yani kendi kendine türkü mü calıyor cidden ilk kez böyle bir şey gördüm. ben radyo yapıp okadar calıştırmaya uğraşmıştım zar zor calıştırabilmiştim. bunda filtre yok uygun anten yok ne bileyim. cok ballı adamsın nasıl denk getirdin :D
Acemi şansı ellam :D

Girişe bir anten bağlasam çok net dinlerdim heralde :D

Muhtemelen girişe anten bağlamışsındır zaten :D
Mic anten görevi görmüştür. :D
Siyah plastik girişleri söktüm. Yerine jak takılı değilken tüm bağlantıların şaseye aktığı yuvalardan taktım. Blendajlı kablolar ile sinyal girişlerini de şaseledim ses soluk kesildi.

İşte ondan pek emin değilim :D daha öncede hoparlör takılı olmadığı halde amfiden cok tınıltı şeklinde müzik sesi geldiğini söyleyenler olmuştu. ama hiç şahit olmadığım bir durumdur :D
O biraz saçma sanki. Hoparlör takılı değilken ses nerden çıkacak ? Yani vınlama filan olsa belki de müzik sesi hakkaten saçma :D

Abiler ampliye kulaklık çıkışı ekleyecem.
Basitçe aşağıdaki resimdeki yuvayı takarak jack takılıysa kulaklığa, değilse hoparlöre aktarıcam sesi.
Ama emin olmadığım bir durum var. Çıkıştan aldığım ses kulaklık için uygun mudur? Harici bir devre yapmak gerekir mi? Alçaltılması yada daha da yükseltilmesi gerekir mi? Kulaklığa zarar verir mi?

20191212_194345.jpg

Son düzenleme:
Ampli çıkışın 1V tan yüksek ise doğrudan kulaklığa veremezsin.
Senin amplin için takribi 3-4 kat gerilim düşürülerek verilmelidir.
Kulaklık empedansı ortalama 32 ohm olduğuna göre 100 ohm civarı bir seri direnç bağlamalısın.
Anladım abi. Bir dirençle çözüyoruz işi ;)

Neredeyse bitti. Yarın test videosunu atarım.
Yeni kulaklık girişi sağ altta.
Kulaklık için önce 200 ohm denedim sonra 100ohm denedim en son 150ohm da kulağıma bana yetecek kadar ses gelince sabitledim. Böylece pot eklemeye de gerek kalmadı. Artık geceleri bile bağlamayı sessiz çalsam kulağım da bangır bangır olacak.

20191212_214108.jpg
20191212_214148.jpg

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back