ARIYORUM Teleskopik anten temini

serkan_48

Kıdemli Üye
Arkadaşlar merhabalar ,

Elime Telefunken Gezgin model bir radyo geçti. Radyo arızalı idi. Arızalarını yaptım ama radyonun üzerindeki antenide sökmüşterdi. Bana anten lazım. Buradaki yerel parça satan firmalara gittim ama bu radyonun orjinalindeki gibi bir anten bulamadım. Bulabildiklerim aşağıdaki gibi montaj bağlantısı yandan bağlanıyor. Bana bir alttaki gibi alttan bağlanan tip bir anten lazım.

İnternetten baktım ama Türkiye'de temin edecek yer bulamadım. Bildiğiniz alabileceğim yer var mı?

iyi forumlar.

Radyom bu.

3d0be2e5354f29211f8f9810f480d404(1).jpeg

Bana bu tip bağlantısı olan bir anten gerekiyor. Çapı kalın olacak.

21612-uxcell-2-adet-celik-5-boeluemler-doenen-tv-icin-teleskopik-anten-anten-19-cm-araba.jpg

Piyasadan bulabildiğim anten tipi bu. Bu anten işimi görmüyor.

HTB1d_izX9f2gK0jSZFPq6xsopXax.jpg

Son düzenleme:
Bit pazarlarında belki bulabilirsiniz. Oralarda hiç akla gelmeyecek şeyler dahi bulunabiliyor.

Antalyada bit pazarı varmı bilmiyorum. Benim bildiğim yok. Ama yinede bakayım nette var mı?

@serkan_48 hocam aşağıdaki siteye bir bakıver.

(Antalyada bit pazarı Pazar günleri varsak tramvay yolunu takip edersen son durağı geçtikten sonra ileride raylar sola doğru dönüyor. Sanki bir sokağa giriyormuş gibi. Tam o noktada sağda kuruluyor pazar. Pandemiden dolayı kaldırılmış mıdır bilmiyorum ama.)

dipten_vidali_teleskopik_anten.PNG

Gokhan tesekkurler. Sanırım bu sitedeki anten olacak işimi görecek.

Yarin bir görüşeyim.

Orası için iyi şeyler söylemedikleri için gitmedim hiç. Bir ara kiziltoprakta pazar yerinde kurulduğunu soylediler ama sanırım kurulmuyor.

Gokhan tesekkurler. Sanırım bu sitedeki anten olacak işimi görecek.

Yarin bir görüşeyim.

Orası için iyi şeyler söylemedikleri için gitmedim hiç. Bir ara kiziltoprakta pazar yerinde kurulduğunu soylediler ama sanırım kurulmuyor.
Kızıltopraktakine bir defa gittim ilk kurulduğu günlerde, ikinci gidişimde pazarın yerinde yeller esiyordu. Kurulmasıyla kaldırılması bir oldu.
Çok da işime gelmişti. Benim bir üst mahallemde orası.

Var ya komsu cikacaz şimdi. Belki aynı apartmanda oturuyoruz haberimiz yok. :katil1:

Hamidiye imamhatip orta okuluna yakınmısin? Yada ozcan fırına? Oyak sitesine ?

5 dakika arabayla yürüme mesafesi cok iyi yaa.. :) oralardan on yüz bin kez geçmişim.

5 dakika arabayla yürüme mesafesi cok iyi yaa.. :) oralardan on yüz bin kez geçmişim.
Kısmet. Bir gün tanışırız. Ben pek sosyal biri sayılmam. İşten eve, evden işe biriyim. Anca oralarda tesadüfen trafik tartışması filan yaşarsak belki o zaman tanışırız :katil2:

Yapicam abi az isler kötü sürekli şehir dışındayım. Antalyaya dönüyorum ama 1 hafta isleri toparlayıp yine şehir dışı.

Bu sene çok kotu geciyor is anlamında benim için.

Parça listesi çıkartıp başlayacağım.

Yav bu kadar reklamdan sonra artık şu böcüklü çayı bir şekilde yapıp içmek farz oldu :tamam2:

Arkadaşlar merhabalar ,

Elime Telefunken Gezgin model bir radyo geçti. Radyo arızalı idi. Arızalarını yaptım ama radyonun üzerindeki antenide sökmüşterdi. Bana anten lazım. Buradaki yerel parça satan firmalara gittim ama bu radyonun orjinalindeki gibi bir anten bulamadım. Bulabildiklerim aşağıdaki gibi montaj bağlantısı yandan bağlanıyor. Bana bir alttaki gibi alttan bağlanan tip bir anten lazım.

İnternetten baktım ama Türkiye'de temin edecek yer bulamadım. Bildiğiniz alabileceğim yer var mı?

iyi forumlar.

Radyom bu.

Bana bu tip bağlantısı olan bir anten gerekiyor. Çapı kalın olacak.

11029 eklentisine bak

Piyasadan bulabildiğim anten tipi bu. Bu anten işimi görmüyor.
Anteni bulamazsanız; haber verin. Malzemelere bakayım. Bende vardır. Gönderirim.

Arkadaşlar merhabalar ,

iyi forumlar.

Radyom bu.

11028 eklentisine bak
hayırlı olsun. radyoları çok severim. hemen hemen hergün de dinlerim. hanımı da alıştırdım. o da mutfakta , piknikte dinler sürekli. eski teypleri sırf radyoları için aldığım bile oluyor. anten olayını umarım çözersiniz. Gökhanın dediği yere dayım çok gider. bir sürü antika teyp alır. orada çıkacağını düşünüyorum.

hayırlı olsun. radyoları çok severim. hemen hemen hergün de dinlerim. hanımı da alıştırdım. o da mutfakta , piknikte dinler sürekli. eski teypleri sırf radyoları için aldığım bile oluyor. anten olayını umarım çözersiniz. Gökhanın dediği yere dayım çok gider. bir sürü antika teyp alır. orada çıkacağını düşünüyorum.

Teşekkür ederim. Bende radyoları severim. Gün içinde araçta akşam yada haftasonu bu radyoda balkonda bana eşlik ediyor. Evde tv den daha çok çalışıyor.

Bu radyo yere düşmüş pcb kırılmış. Baya haşat idi. Kırıkları topladım lehimleri tazeledim kopuk kabloların yerlerini buldum. Antensiz de olsa çekim gücü süper.

Birde anteni olsa :D :D :D

Gönülden istediğim halde bir türlü mümkün olmadı.
@serkan_48 ile böcüklü çay içerken zaman bize yetmiyor. Mutlaka konuşabileceğimiz bir konu bulabiliyorduk.
Bu forumda böcüklü çay içilebilecek birçok arkadaş görüyorum.
Şöyle bir baktığımda dikkatimi çekenler...
@Sercan , @B-Devi @memleket @Kazasker aklıma gelenler.
Onur duydum. Şuan içimde kontrol edemediğim bir mutluluk var :)

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back