Trafodan çıkış almak

farukcandemirel

Aktif Üye
İyi günler güç kaynağı olarak kullandığım 220 giriş trafom var çıkışında ise 3 kablo çıkıyor 2 kırmızı 1 siyah siyah ile kırmızılar arasında 16 volt var kırmızı kırmızı arasında 32 volt var ben şuan kırmızının birini boşta bırakıp diğer kırmızı ve siyahı bağlıyorum ama bu şekilde trafoyu tam performasıyla kullanamıyorum kırmızıları kısa devre yapıp siyah la kırmızılar arasınndan yine 16 volt alırım diye düşündüm ama sağlam bir kıvılcım eşliğinde başarısız oldu nasıl yapabilirim ben bunu acaba trafo kapalı iken kırmızıları birleştirmem filanmı gerekiyor trafo da güçlü bir şey riske atmak istemiyorum yardımlarınızı bekliyorum

16volt senin için yeterli ise orta uçlu tam dalga doğrultma senin için uygun olacaktır. Tabi dc kullanacaksan.

16volt senin için yeterli ise orta uçlu tam dalga doğrultma senin için uygun olacaktır. Tabi dc kullanacaksan.
"orta uçlu tam dalga doğrultma" şunu bir araştıracağım. şuan trafonun çıkışının yarısını kullanabiliyorum 32 volt istemiyorum sadece 16 voltta trafonun amper çıkışının tamamını kullanabilmek istiyorum

İhtiyacın dc voltaj ise tam aradığın şey. D1 de kırmızılara bağlanacak.

1666027672292.png

16 V da iki kat'a yakın akım almak için sekonderleri paralel bağlayabilirsin. Ama doğru yönde paralel bağlaman lazım, yoksa tekrar kıvılcım ile selamlaşırsın :)

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back