Ucu kırılan yankeskiler Nasıl Değerlendirilir ?

ozgurece-TA3HGU

Aktif Üye
Değerli Forum arkadaşlarım ne kadar dikatli kullansamda yan keskilerin uç kısımları zamanla kırılıyor. Bugün Çankaya da Onur hanındaki Elektronik pasajından tekrar yenisini satın aldım. 20TL. Farklı marka baskı yapılmış. Resimde görüldüğü gibi PLATO , olmuş PCAFC.
Ucu kırılmış yankeskileri nasıl değerlendirebiliriz ?
HPIM7037.JPG

HPIM7038.JPG

Last edited by a moderator:
Hakkaten baya yan keski telef etmişsin yav :) Knipex'e benim de içim gitti ...

Bunlarla sadece ufak tefek parçaları koparmak lazım yoksa çabuk kırılıyor.

Bende yaşadım aynısını.
2ye ayırabilsem çok keskin bıçak yapmayı düşündüm neşter gibi. Ama ayıramadım :kotek1:

ha bide knipex de kırıldıysa platoların kırılması gayet normal ve bunlara çok para harcamamak gerektiğini sayende öğrendim teşekkürler.

Tanıdık bir sarraf varsa lazer kaynak ile yerine kaynatılabilir belki.

Aynı tip yeni yankeski alacaksan elindeki modellerden al.

Sağlam yüzleri birleştirip yeni bir sağlam çıkarabilirsin. Bir süre daha idare eder.

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back