Unit UTG932 Fonksiyon Jeneratörü

DrFreeman

Aktif Üye
Banggoddan bir sipariş daha vermiştim yaklaşık 20 günde elime ulaştı.Laboratuarımızın yeni üyesi [emoji16]
1dc23080e6e931d334513c521c06f653.jpg
b169a4d28ff307dd73b43e3b94f9d3ac.jpg

Özellikleri gayet iyi duruyor (fiyatına göre düşününce). 30 MHz den çok daha düşük frekanslarda sorunsuz iş görür, ama sınırlarda muhtemelen sorunlar çıkmaya başlar. Bende FeelElec FY6900 var, muhtemelen bununla aynı klasmandadır. Karşılaştırmalı olarak incelemek lazım.

Taydin hocam f/p ürünü olarak gördüğüm için Kasım indirimi ile aldım indirimsiz fiyat 1400 TL civarı idi.elimde çeşitli ölçü aletleri var nasıl karşılaştırma yapabiliriz veya hangi testlerden geçirebiliriz?!

Özellikleri gayet iyi duruyor (fiyatına göre düşününce). 30 MHz den çok daha düşük frekanslarda sorunsuz iş görür, ama sınırlarda muhtemelen sorunlar çıkmaya başlar. Bende FeelElec FY6900 var, muhtemelen bununla aynı klasmandadır. Karşılaştırmalı olarak incelemek lazım.
@taydin aslında bizzat inceleme yapmak yerine, kategori kategori inceleme rehberi hazırlansa, insanlar elindeki ürünleri bu rehbere uygun inceleyip sonuçlarını yazar. Böylelikle her cihaz için kıyaslamak için temel düzeyde bir veri oluştururuz. Bu şekilde vakit açısından çok verimsiz ve çoğu inceleme havada kalır. Ölçü aleti, osiloskop, foksiyon jeneratörü vb.

Çok basit bir örnekle
Fonksiyon Jeneratörü nasıl incelenmeli;
Gerekli ekipmanlar
minimum 100MHz osiloskop
vb..
Frekans aralığı
alt detay
Fiyat aralığı
alt detay
Kullanıcı yorumu
alt detay

gibi....

Şu anda 877 TL görünüyor. Bu fiyata süper bir sinyal jeneratörü.

Dikkatimi çeken bir dezavantaj üretilen sinüs distorsiyonu. %0.2 olarak verilmiş. Bir amfinin THD sini ölçmek için bu sinüs yeterli olmaz, ama zaten bunu yapmak için bir ses kartına sinüs ürettirmek daha mantıklı.

Hitachiyi kalibre ederken birçok yerde işimi gördü abi.İki kanal olduğu için kanal başına 15 MHz veriyor.10 mhzye kadar sinyal çok bozulmadı.ama sonrasında sinuse doğru döndü kare dalga.bu osiloskop kaynaklı mi yoksa fonksiyon jeneratörü ile mi onu bilmiyorum.

Hitachiyi kalibre ederken birçok yerde işimi gördü abi.İki kanal olduğu için kanal başına 15 MHz veriyor.10 mhzye kadar sinyal çok bozulmadı.ama sonrasında sinuse doğru döndü kare dalga.bu osiloskop kaynaklı mi yoksa fonksiyon jeneratörü ile mi onu bilmiyorum.

Elindeki diğer osiloskopta sinyal şekline bakmadın mı?

Şu mesajdaki görünen ve görünmeyenler :):) https://mekatronik.org/forum/threads/calisma-alaniniz-yada-atoelyeniz-nasil.519/post-20031

Sorun muhtemelen her İkisi. O fonksiyon jeneratörünün kare dalga çıktısı yüksek frekanslarda kenarları yuvarlanmaya başlar. Osiloskop da 15 MHz lik bir kare dalgayı güzel göstermesi için en az 75 MHz bant genişliğine sahip olması lazım.

Forum istatistikleri

Konular
5,823
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back