Universal Havya Kontrolcüsü Tasarımı

Ahmet

S38>S85
OP-AMP;
MOSFET SURUCU;

SCH_1.png

C:
float       adc   = 0.0;

const float cpu_v = 3.30;

const int max_adc = 4096;

float       adc_v = 0.0;

float           c = 0.0;

const int numReadings = 25;

int readings[numReadings];

int readIndex         = 0;           

int total             = 0;               

float average         = 0;

long adcValue = 0;

int n = 25;

void setup() {

Serial.begin(115200);

analogReadResolution(12);

pinMode(A0, INPUT);

analogWriteResolution(16);

pinMode(0, OUTPUT_8MA);

for (int thisReading = 0; thisReading < numReadings; thisReading++) {

readings[thisReading] = 0;

}

}

void loop() {

if(digitalRead(0) == LOW){

total = total - readings[readIndex];

readings[readIndex] = analogRead(A0);

total = total + readings[readIndex];

readIndex = readIndex + 1;

if (readIndex >= numReadings) {

readIndex = 0;

}

average = total / numReadings;

adc_v = average * (cpu_v / max_adc);

c = adc_v * 248, 32;

c = c - 7,6;//KALBRASYON -

c = c + 0; //KALIBRASYON +

for(int i=0;i<n;i++)

adcValue = adcValue + c;

adcValue = adcValue / n;

adcValue = adcValue - 10;

Serial.println(adcValue);

}

if(c > 107){

c = c - 9;

}

if(c > 240){

c = c - 4;

}

if(c > 288){

c = c - 5;

}

PID(255);

}

float mn     = 0;    //MIN PWM COUNT

float mx     = 54125;//MAX PWM COUNT

float lTime  = 0;

float errSum = 0;

float lErr   = 0;

float Kp = 70;//P

float Ki = 12;//I

float Kd = 66;//D

void PID(float setTemp) {

unsigned long now = millis();

int32_t timeChange = (int32_t)(now - lTime);

float error = setTemp - adcValue;

errSum += error * timeChange;

errSum = constrain(errSum, mn * 1.1, mx * 1.1);

float dErr = (error - lErr) / timeChange;

float newOutput = (Kp * error + Ki * errSum + Kd * dErr);

float output = constrain(newOutput, mn, mx);

analogWriteFreq(100);

analogWrite(0, output);

Son düzenleme:
Hmm burada 7 Amper ile 3 saniye geçmeden 300 dereceye geldi. Bizim GreatScott deneyince 12 saniyede ancak geldi bu sıcaklığa.

Tamam şimdi videoya tekrar baktım, GreatScott 15 Vrms AC ile denemiş, ama Rus 24 VDC ile deniyor. Bu durumda 7 A lik güç kaynağı da yeterli.
Abi 24-7 sınır olmazmı yoksa fan soğuturmu

24V 10A bir kaynak alırsan rahat rahat kullanırsın
Ben onu 20 amper düşünüyorum 2 sap olacağı içinde bide bişi sorucam bu yapan adamlar kocaman trafo koyuyo içine biz nasıl bişey koyucaz dün linkini atmıştım bitane ama o sanki olmaz gibi geldi bana ekliyorum yine.

Birçok proje vardır yapılmış, herhalde bunu ilk akıl eden biz değiliz. Önemli olan bu konuda ilk olmak, hepsinden iyi olmak değil. Önemli olan bunu kendin yapman.

Kurtuluş savaşından sonra Türkiye uçak imalatı yapıyordu ve birçok Avrupa ülkesine de ihraç ediyordu. Sonra şerefsiz batı geldi, bizi NATO'ya alma bedeli olarak bütün uçak fabrikalarını kapatmamızı ve herşeyi onlardan almamızı söyledi ve adamların kölesi olduk.

Hazır olan varsa, senin yapabileceğinden çok daha ucuz bile olsa, senin yapabileceğinden çok daha iyi de olsa, onu kendin yapman lazım. İşi ancak o zaman hakkıyla öğrenirsin.
O kadar haklısınki abi hazıra alıştırılmak iyi bişey değil. Bu projeden sonra bende aurdinio ya girişicem çok kullanılıyo başlangıç paketi fln varmış ondan alıp ufak tefek şeyler yapmaya çalışcam az bişi programlama tecrübem liseden var yaptıkça hatırlarım heralde.

7 A ucun birkaç saniyede ısınması için gerekiyor. Bir kere ısındıktan sonra dikkat edersen çok daha az akım çekiyor.

Daha ucuza satılan yer de olabilir. Linkini verdiğim, benim aramada çıkan ilk sonuç.

Klemens ile nasıl olacak? Orijinal JBC sapın kablosunu kesip oraya klemens ile mi bağlayacaksın? Eğer böyle yaparsan aynı sapı JBC nin makinasına nasıl takacaksın sonra?

ESP sürekli internete bağlı kalır. Deep sleepte çalışır. Havyayı stand üzeinden eline aldığında aktif olur. Uzun süre kullanılmayınca cihazı kapatır. Veya açık unuttuysan sana telefona bildirim gönderir.
Yani sen içine ESP vs olduğunu bilmeyeceksin. Tasarımına bağlı. Akıllı bir cihaz yaparsan default ayarda direk lehim yaparsın.
Hatta biraz daha uğraşırsan siri vs ile entegre entegre edip "hey siri havyayı 200 dereceye ayarla" dersin.

Pimpirik biri isen gece yattığında siriye sorarsın. "Siri, havyayı standa geri koymuş muyum? Kapalı mı?" diye.. Rahat bir uyku çekersin.

Butondan, LCD'den, kutundan her şeyden tasarruf.
hey siri çok iyi

Daha ucuza satılan yer de olabilir. Linkini verdiğim, benim aramada çıkan ilk sonuç.

Klemens ile nasıl olacak? Orijinal JBC sapın kablosunu kesip oraya klemens ile mi bağlayacaksın? Eğer böyle yaparsan aynı sapı JBC nin makinasına nasıl takacaksın sonra?
Ben biraZ baktım bulamadım acaba buralarda yokmudurki

ESP sürekli internete bağlı kalır. Deep sleepte çalışır. Havyayı stand üzeinden eline aldığında aktif olur. Uzun süre kullanılmayınca cihazı kapatır. Veya açık unuttuysan sana telefona bildirim gönderir.
Yani sen içine ESP vs olduğunu bilmeyeceksin. Tasarımına bağlı. Akıllı bir cihaz yaparsan default ayarda direk lehim yaparsın.
Hatta biraz daha uğraşırsan siri vs ile entegre entegre edip "hey siri havyayı 200 dereceye ayarla" dersin.

Pimpirik biri isen gece yattığında siriye sorarsın. "Siri, havyayı standa geri koymuş muyum? Kapalı mı?" diye.. Rahat bir uyku çekersin.

Butondan, LCD'den, kutundan her şeyden tasarruf.
Sen yap abi onuda

konnektör panel montajkı olacağı için içeride klemens olmalı.

Evet bağlantı öyle. Rezistans 3.2 Ω, termokupl 0.39 Ω

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,821
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back