Usb voltmetre

emrah74

Aktif Üye
USB üzerinden çalışan, cihazların kaynak'dan ne kadar volt ve akım çektiğini,gözlemlemek için aşağıdaki linkde ki ürünlerden hangisi tavsiye edersiniz.

n11.com'dan UNI-T UT 658 Dual USB Test Cihazı seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

n11.com'dan UNI-T UT 658 USB Test Cihazı & USB Current UT658 seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Sanki üstteki in farkı usb c desteğinin olması. Ama kullanım kılavuzları a bakmak lazım ben kullanmadım. Ben bir yıl önce aliexpress den almıştım iyi iş görüyor.

1582537978553.png

Teknik özelliklerini bilmiyorum ama ben kablolu tavsiye etmem. Eninde sonunda kablolar deforme oluyor.
Örnek olarak samsung şarj kablosunu gösterebilirim.
Orjinal kablo. Evden dışarı çıkarmadım. Üstelik çabuk deforme olduklarını bildiğimden özenle kullandım. Ama 2 sene tam doldu kablo da çöp oldu.

Kablolu olan model de ekstra dan

QC 4.0
USB veri iletim voltaj okuma
Devre eşdeğer direnç ölçüm

Bu özellikleri bakımından diğer model yerine kablolu olan model tercih sebebi olur mu.Kablo defermasyon olayına bende katılıyorum.Ona da yapıcak birşey yok.

Sanki üstteki in farkı usb c desteğinin olması. Ama kullanım kılavuzları a bakmak lazım ben kullanmadım. Ben bir yıl önce aliexpress den almıştım iyi iş görüyor.

3104 eklentisine bak
190tl fiyatı var. 20% gümrük vergisi 38tl
228tl. Bir de gümrük sunum ve damga ücreti var. 8tl
236tl ye geliyor. Pahalı :D

Biraz bakındım. Aliexpress de 3tl ye satılan alet bizim e-ticaret sitelerde 45-50tl ye satılıyor.

Ben şöyle bir şey buldum. %1 hata payı var diyor.
28tl + 5.6tl +8tl = 41.6tl ue geliyor.

Screenshot_20200224-141301.png
Screenshot_20200224-141241.png
Screenshot_20200224-141227.png

Ben şöyle bir şey buldum. %1 hata payı var diyor.
28tl + 5.6tl +8tl = 41.6tl ue geliyor.

3105 eklentisine bak3106 eklentisine bak3107 eklentisine bak
Yurtdışı alışveriş vergi muafiyetin den sonra aliexperss den alışveriş yapmıyorum.Nedeni ise verdiğim siparişler gelmez oldu.Aynı şekilde iki arkadaşımın da ürünler şubeye kadar gelip geri gitmiş.Birde şuan korona virüsü salgını var aman aman
Cuma günü PTT kargo ya gittim PTT çalışanları kendi aralarında konuşuyorlardı salgından dolayı artık ürün girişi yasaklamış.

Yurtdışı alışveriş vergi muafiyetin den sonra aliexperss den alışveriş yapmıyorum.Nedeni ise verdiğim siparişler gelmez oldu.Aynı şekilde iki arkadaşımın da ürünler şubeye kadar gelip geri gitmiş.Birde şuan korona virüsü salgını var aman aman
Cuma günü PTT kargo ya gittim PTT çalışanları kendi aralarında konuşuyorlardı salgından dolayı artık ürün girişi yasaklamış.
Aynı fikirdeyim.

190tl fiyatı var. 20% gümrük vergisi 38tl
228tl. Bir de gümrük sunum ve damga ücreti var. 8tl
236tl ye geliyor. Pahalı :D

16 dolar yav :) Pahalı olanı herhalde bluetooth ve uygulaması olan.

Bu N11 deki yurtdışı satış yapanlarda stokdan mı satış yapıyor yoksa aynı yine çinden mi geliyor.

n11 yabancı ülkede yerleşik firmalarla iş yaptığını bilmiyordum ... Peki gümrük işlerini herşeyi hallediyorlar mı acaba? Yani 200 dolarlık ürün aldın, bunun ticari sayılıp 2000 TL gümrük masrafı ihtimali hala var mı?

n11 yabancı ülkede yerleşik firmalarla iş yaptığını bilmiyordum ... Peki gümrük işlerini herşeyi hallediyorlar mı acaba? Yani 200 dolarlık ürün aldın, bunun ticari sayılıp 2000 TL gümrük masrafı ihtimali hala var mı?
İşin o kısmı n11 i ilgilendirir abi. Bize yansıyan bir tarafı varsa ürün fiyatıdır. Çinde 5 lira n11 de 25 lira ise muhtemelen gümrük masrafını eklemişlerdir.
Ama n11 deki çoğu işletme farklı mağaza. N11 in direk satışı yok dite biliyorum.

Abi N11 de yazan fiyat ne ise aynı üçreti ödersin farklı bir ücret çıkmaz ama bizim işimize yarayan ürünler yok.İncik boncuk ürünler var.

Abi N11 de yazan fiyat ne ise aynı üçreti ödersin farklı bir ücret çıkmaz ama bizim işimize yarayan ürünler yok.İncik boncuk ürünler var.

Ben hala emin olamiyorum ... Gümrük çok kazık attı bana, artık yoğurdu üfleyerek yiyorum :D

Ben hala emin olamiyorum ... Gümrük çok kazık attı bana, artık yoğurdu üfleyerek yiyorum :D
Doğrudur abi. Ne yazık ki yurtdışından ürün getirtmek sıkıntılı.Zaten dediğim gibi N11 ve Hepsiburada'da yurtdışı satıcısın da bizim işimize yarar ürün yok he belki ileride olur.

Ben şimdi bu USB voltmetrelerden hangisini alayım abi.

Doğrudur abi. Ne yazık ki yurtdışından ürün getirtmek sıkıntılı.Zaten dediğim gibi N11 ve Hepsiburada'da yurtdışı satıcısın da bizim işimize yarar ürün yok he belki ileride olur.

Ben şimdi bu USB voltmetrelerden hangisini alayım abi.

Çin'den ithalat durduğuna göre benim önerdiğim UM34'ü alamayacaksın zaten. Ben olsam hem USB-C hem de USB-A destekleyen UT658 DUAL'i alırdım

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back