Westinghouse marka Ni-MH şarj edilebilir 9V 200mAh pil tecrübem

Sercan

--
Bir süredir aktif olarak UT61E+ model ölçü aleti kullanıyorum. Bu 4 adet AAA tipi pil ile çalışıyor ve bu piller ile acayip rahatladım. Hem temini kolay, hem uzun ömürlü hem de fiyatı daha uygun.

Fakat kullandığım bazı diğer cihazlar halen 9 V pil ile çalışıyor. Çalışma masamdaki tüm cihazları açtığım anda kullanıma hazır olmasını bekliyorum. Bunlar için sürekli yedek pil bulundurmak aklıma gelmediği gibi işime de gelmiyor.

Bu noktada bende şarjlı pil denemeye karar verdim. Normal pillerin tanesinin 15 TL olduğu bugünlerde, ben iki adet şarjlı pil için 68 TL ödedim. Zaten diğerleri ile aynı süre boyunca iki şarjlık kullansam bile parasal olarak aynı noktaya gelirim ki ben daha fazla kullanabilmeyi umuyorum.

Bakalım bugün elime ulaşan bu piller ile uzun soluklu tecrübelerim nasıl olacak.

IMG_20211004_232433.jpg
IMG_20211004_232442.jpg
IMG_20211004_235508.jpg

Bir süredir aktif olarak UT61E+ model ölçü aleti kullanıyorum. Bu 4 adet AAA tipi pil ile çalışıyor ve bu piller ile acayip rahatladım. Hem temini kolay, hem uzun ömürlü hem de fiyatı daha uygun.

Fakat kullandığım bazı diğer cihazlar halen 9 V pil ile çalışıyor. Çalışma masamdaki tüm cihazları açtığım anda kullanıma hazır olmasını bekliyorum. Bunlar için sürekli yedek pil bulundurmak aklıma gelmediği gibi işime de gelmiyor.

Bu noktada bende şarjlı pil denemeye karar verdim. Normal pillerin tanesinin 15 TL olduğu bugünlerde, ben iki adet şarjlı pil için 68 TL ödedim. Zaten diğerleri ile aynı süre boyunca iki şarjlık kullansam bile parasal olarak aynı noktaya gelirim ki ben daha fazla kullanabilmeyi umuyorum.

Bakalım bugün elime ulaşan bu piller ile uzun soluklu tecrübelerim nasıl olacak.

13816 eklentisine bak13817 eklentisine bak13818 eklentisine bak
Pro cihazlar 9 v. Pilleri çabuk tüketiyor.
3 ad. Varta 9 volt şarjlı pil aldım. Varta şarj cihazı ile doldurup doldurup cihazlar da kullanıyorum.
Bir kez 200-250 tl. Ödenir bir daha pil bitti derdi olmaz.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back