win10 3. Ekran baglamak

Mikro Step

Kıdemli Üye
Mini PC kullaniyorum ve icine ilave kart takilamiyor.

Mevcut durumda 2 monitor ile calisiyorum. 3. monitor baglamak istiyorum.
Sanirim ilave monitor icin USB ekran karti haricinde secenegim yok.

Bu durumda ne onerirsiniz?

Thunderbolt varsa harici pci ekran kartı bağlayabilirsiniz.

VGA veya HDMI çoklayıcılar var. Belki onlar işinizi görür.

Mini PC kullaniyorum ve icine ilave kart takilamiyor.

Mevcut durumda 2 monitor ile calisiyorum. 3. monitor baglamak istiyorum.
Sanirim ilave monitor icin USB ekran karti haricinde secenegim yok.

Bu durumda ne onerirsiniz?
Marka model söylersen anakart hakkında fikrimiz olur bir yol buluruz abi.

Paylaştığınız görsellerde HP Mini 600 kullandığınızı görüyorum. Onda 2xDiplay port ve 1 VGA olması lazım. Hepsi aynı anda bağlanır mı onu bilmiyorum Display + display yada display + vga bağlanıyor olabilir.

1673339909873.png

Eğer display port ve Vgaların üçü birden çözüm olmazsa bu gibi usb3.0 HDMI bir çevirici düşünlebilir. Daha önce kullanmadım. Belirteyim.

Paylaştığınız görsellerde HP Mini 600 kullandığınızı görüyorum. Onda 2xDiplay port ve 1 VGA olması lazım. Hepsi aynı anda bağlanır mı onu bilmiyorum Display + display yada display + vga bağlanıyor olabilir....

@Ahmet

HP Elite Desk 800 G2 mini kullaniyorum.

VGA konnektorun sagindaki porta donusutucu uzerinden Ikinci VGA yada HMI monitor bagliyorum. Fakat fotoda en soldakinin cikisin ne ise yaradigini bilmiyorum.

Ekler

• HP.jpg
    HP.jpg
    256 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
En soldaki displayport. Displayport uyumlu ekran yada DP ->HDMI çevirici ile HDMI bağlanabilir.

1673342253929.png

HDMI vs DisplayPort

Zincirleme baglantida tum monitorler ayni goruntuyu verir seklinde yorumladim.

Videodakiler çoğaltıcı kullanmış. Usb çoğaltıcı mantığında sanırım bu port.

Zincirleme bağlantıyı deneyecektim ama Dell olmasına rağmen tek port varmış monitorde.

Monitörü bu işe uygun almak lazım demek ki. Her monitorde de yok sanırım.

Sonuç güzel ama.

@Mikro Step Bulent Abi senin sağdaki dediğin port zaten display portmuş sen onu kullanıyorsun zaten. 2 adet display port vr 1 vga çıkışı var.

Zincir bağlantıda görüntünün mükerrer yada birbirinin devamı olması windowstan ayarlanabilir. HDMI çoklayıcı gibi düşünmeyin. Ayrık ekran çıkışları aynı kablo üzerinde taşınıyor şeklinde düşünün.

Evet su anda VGA cikisi ve sagindaki VGA portu kullaniyorum. VGA cikisin solundaki portun ne oldugunu bilmiyordum. Hala da oraya uygun bir donusturucu aldigimda 3. ekran cikisim olacak mi anlamadim.

Sağdaki displayport kablosunu sola takıp deneyin abi. 3lü kurulumu denemek lazım. Bişey söylemem zor

Benim dışardan gördüğüm kadarıyla aynı abi. konnektörün içine toz-kir bişey sıkışmadı ise oturması gerekir.

Sağdaki displayport kablosunu sola takıp deneyin abi. 3lü kurulumu denemek lazım. Bişey söylemem zor

Nedense konnektorler farkli aklimda kalmis. Ayniymis.

Isyerinde kablo da buldum monitor de. 2 portu Display port kablosu ile 2 monitore, VGA kablosunu da VGA monitore bagladim ve 3 ayri ekran goruntusu elde ettim.

Bu durumda eve bir tane display port uyumlu monitor almam yeterli olacak.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,791
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back