Yeni emoji paketi arıyorum

taydin

Timur Aydın
Staff member
EEVBlog'daki emojileri bilmiyorum göreniniz var mı, teknik bir foruma çok uygun şeyler biraraya getirmişler. Bunun gibi konumuza uygun emojileri nereden bulabiliriz? EEVBLog'dakileri istesem araklayabilirim de bunu yapmam :)

Abi tam madeni bulmuşsun :cool: Bunları inceleyeyim.

Abi konulara tıklayınca da 1.sayfaya gidiyor. Oysaki son yazılanı görmek için sonuncu sayfaya atması daha iyi olur gibi

Evet çoğu zaman son mesaja gitmek istiyoruz, ama forum daha yeni ve birçok yeni üye gelecek (inşallah :) ) ve yeni üyeler de baştan sona okumak isteyecek. O yüzden iki metot da geçerli. Son mesaja gitmek için şuradaki metodu kullanabilirsin:

EEVBlog'daki emojileri bilmiyorum göreniniz var mı, teknik bir foruma çok uygun şeyler biraraya getirmişler. Bunun gibi konumuza uygun emojileri nereden bulabiliriz? EEVBLog'dakileri istesem araklayabilirim de bunu yapmam :)
Abi yanlış yere bakmadıysam EEVBlog SMF forum kullanıyor biz Xenforo. Ayrıca onların sitesi yabancı bizimki Türk. Yani araklasan da sorun olmaz, istesen de verirler. Hatta onlarda Simple Machines sitesinden pack indirmiş olabilir. Hatta aynı pack'i bir çok kişi de kullanıyor olabilir.
Bizim forum sürümüne uygun herhangi bir pack indirip bana gönderirsen editleme konusun da bir şansımı denerim. Becere bilirsem bizim için uygun ifadeleri bir araya toplar bir pack yaparım. Hem de bize özel olur. Bu ara boştayım, az kurcalarım.

Bu forum da ilk oluştuğunda SMF idi. Sonradan XenForo'ya geçirdim ben. EEVBlog o emojileri özel olarak grafik tasarımcısına yaptırmıştır, hazır olarak SMF ile gelen emojilerde yoktu o. Aslında sorabilirim Dave Jones'a belki verir :)

Bu forum da ilk oluştuğunda SMF idi. Sonradan XenForo'ya geçirdim ben. EEVBlog o emojileri özel olarak grafik tasarımcısına yaptırmıştır, hazır olarak SMF ile gelen emojilerde yoktu o. Aslında sorabilirim Dave Jones'a belki verir :)
Sor abi vermezse de kendimiz yapmaya çalışırız.
Ben düz mantık olarak şöyle düşündüm. Bizim foruma uyumlu rast gele bir paket indiririz, o paket içindeki emojileri image'lerini kendi ürettiklerimiz ile değiştiririz ve kısa kodlarını da (Örn; :s: gibi) kendi istediğimiz gibi oluştururuz olur biter.
Vallahi çok emoji sıkıntısı çekiyorum burada. Bazen Yamyam abi yüzünden kafamı duvara vurasım geliyor ama emoji yok :D

Dave'in emojileri alırsak şu var işini görebilecek

DeadHorse.gif

Sor abi vermezse de kendimiz yapmaya çalışırız.
Ben düz mantık olarak şöyle düşündüm. Bizim foruma uyumlu rast gele bir paket indiririz, o paket içindeki emojileri image'lerini kendi ürettiklerimiz ile değiştiririz ve kısa kodlarını da (Örn; :s: gibi) kendi istediğimiz gibi oluştururuz olur biter.
Vallahi çok emoji sıkıntısı çekiyorum burada. Bazen Yamyam abi yüzünden kafamı duvara vurasım geliyor ama emoji yok :D

Yukarıdaki linklere ayrıntılı bakmamız lazım işe yarayan birini seçtikten sonra onu foruma eklemek çok kolay.

Yukarıdaki linklere ayrıntılı bakmamız lazım işe yarayan birini seçtikten sonra onu foruma eklemek çok kolay.
Abi ben bakamıyorum, indiremiyorum. Lisanslı kullanıcı olmak lazımmış. Sen indir bana gönder dosyayı bir bakayım. Becerebilirsek transistör emojisi bile koyarız :D

Abi ben bakamıyorum, indiremiyorum. Lisanslı kullanıcı olmak lazımmış. Sen indir bana gönder dosyayı bir bakayım. Becerebilirsek transistör emojisi bile koyarız :D

O nasıl şey yav? Parayı vermeden baktırmıyorlar mı? :D Önce bir paket beğenelim lisansını alırım ben.

O nasıl şey yav? Parayı vermeden baktırmıyorlar mı? :D Önce bir paket beğenelim lisansını alırım ben.
Valla ben uğraştım indirme linkini vermedi bir türlü. Yukarısında "ekli dosyaları görmek için lisanslı kullanıcı olmanız gerekli" yazıyor.

iconfinder.com adında bir site buldum. Bu sitede istediğimiz herşeyi hemen hemen buluyoruz. Xenforo nun emojiler de kullandığı .svg uzantısını da destekliyor. Giriyorsunuz arama kısmına istediğiniz emoji adını yazıyorsunuz mesela (multimeter) onlarca seçenek çıkıyor. Beğendiğinizin yanında yazan svg sekmesine tıklıyorsunuz o ikon sizin oluyor. Yalnız tanesi 2$ :D Ücretsizler de var ama genelde hoşa gitmeyen basit çizimler.
Maddiyat açısından sıkıntı yoksa bu siteden emojiler derlenip forum için kullanışlı olanlar derlenebilir. Birde engin ingilizcemle yanlış okumadıysam 1 aylık deneme süresi boyunca 10 tanede emoji ücretsiz oluyor. Aslında bir forum için az bulunan emojilerin 10 tanesi burdan derlense yeter bile. Gerisi zaten sırıtma,gülümseme vs. Her yerden bulunur.

Ben bu gün biraz emojiler üzerinde çalıştım. Çok kullanılanları derledim. Ancak sonradan oluşturduğum emojileri .svg olarak kayıt edemedim. Photoshop .svg uzantısını desteklemiyor. Uygun bir plugin ile sadece açmayı başardım. Kayıt etmek yok.

Aslında 20 tane tam amaca hizmet eden ikon bulsak bizim işimizi çok iyi görür. EEVBlog'daki ikonlardan esinlenerek en çok lazım olanları derleyelim bakalım.

Yalnız bir de şuna dikkat etmek lazım. Osiloskoptur, multimetredir, havyadır, öyle şeylere ihtiyacımız yok. Emoji dediğin duygu ifade etmek için. Mesela @Mr_YAMYAM seni kötekleyeceği zaman bunu yapacak bir emojimiz yok :D Sonra surata şaplak (face palm), gülmekten yerlerde yuvarlanmak, şüphelenmek, bunlar lazım.

Gif emojiler yani. Xenforo svg desteklediği için gif nasıl olur bilmiyorum. illaki bir şekilde olur da iyice araştırmak lazım. Eskiden çok sabırlıymışım. Deli gibi bu işlerle uğraşırdım. Şimdi biraz uğraştım mı sıkılıyorum :)

@taydin Abi Şunlara bir göz atar mısın? Hareketli değiller ama belki eklemek istediğin olabilir içlerinde.
Upload klasöründekileri explorer ile açıyor. Oradan bakıp seçebilirsin. Bin tanesi içinden seçtim bunları.

Ekler

• xenforo.emoji.zip
    102.3 KB · Görüntüleme: 234
Buradaki "peoples" denenleri yükledim ama çalışmadı. svg desteği mi gerekiyor acaba anlamadım.

Abi şunun içinde nasıl yükleneceğini anlatan bir text var. Bizim forum sürümü 1x mi? 2x mi?

Ekler

• SVG-Smilies.zip
    9.2 KB · Görüntüleme: 246
Forum son versiyon. 2.1.6 Patch 1

Forum istatistikleri

Konular
5,812
Üyeler
2,474
Son üye
sharjah

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back