Analog Discovery 3 BNC Adapter Hardcase

fide

Meraklı ve "nasıl" sorusunu seven biri
Analog Discovery 3 elektronik ile uğraşanlar için tasarlanmış bir cihaz. Osiloskop, sinyal jeneratörü, voltmetre, güç kaynağı, lojik analizör gibi birçok özelliği var. BNC adaptör yardımıyla osiloskop problarının bağlanabilmesi ise ayrı bir avantaj. BNC adaper ile çalışırken dikkat edilmesi gereken husus ise BNC adaptörün Analog Discovery 3'e tam oturması.

Hem AD3 çizilmesini engellemek hem de BNC adaptörü sabitlemek için kutu tasarladım. Kutu baskısı bitti, kapak baskısı ise yazıyı yazdığım anda halen devam ediyor. Kutu için ilk tasarımda taban tamamen kapalı, light versiyonda ise hem BNC adaptör altında hem de AD3 altında açıklık var. Tam version 72gr civarında iken lihght versiyon 51gr civarında.

AD3Holder-full.png
AD3Holder-light.png
AD3Holder-top.png
AD3Holder-top2.png

Screenshot_1.png

WhatsApp Image 2024-05-08 at 09.28.55.jpeg
WhatsApp Image 2024-05-08 at 09.28.56 (2).jpeg
WhatsApp Image 2024-05-08 at 09.28.56 (1).jpeg

Çizim dosyaları thingiverse üzerinden indirlebilir.

WhatsApp Image 2024-05-08 at 13.37.34 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-05-08 at 13.37.34.jpeg

Boyle devam edersen, 2024 un tasarimci odulunu alacaksin abicim, sana da nazar degmesin. :gulus2:

Sura da da pinleri korumak icin bir seyler olsaymis mi?
1715184118588.png

Boyle devam edersen, 2024 un tasarimci odulunu alacaksin abicim, sana da nazar degmesin. :gulus2:

Sura da da pinleri korumak icin bir seyler olsaymis mi?
33500 eklentisine bak
@hakan8470 dur, kılçık atma şimdi. Zaten type C portunun yeri kayık duruyor, bana kutuyu yeniden bastırtma :facepalm1: :facepalm1:. Header takıldığı için çok gerek yok ama altına bi destek atılabilir. Hatta kutu üstüne simetrik power supply için 2mm banana fena olmaz ama daha da uğraşıp suyunu çıkarmak istemiyorum.

Vakit bulursam Python library ile senkron skop/lojik analyzer/wave generator yapıcam. Hem olayı tetikleyip hem de dalga formu/gerilimi/data takip edecek.

@hakan8470 dur, kılçık atma şimdi. Zaten type C portunun yeri kayık duruyor, bana kutuyu yeniden bastırtma :facepalm1: :facepalm1:. Header takıldığı için çok gerek yok ama altına bi destek atılabilir. Hatta kutu üstüne simetrik power supply için 2mm banana fena olmaz ama daha da uğraşıp suyunu çıkarmak istemiyorum.

Vakit bulursam Python library ile senkron skop/lojik analyzer/wave generator yapıcam. Hem olayı tetikleyip hem de dalga formu/gerilimi/data takip edecek.
Yok abi oyle dusunme, gelistirme gibi dusun V1.1, ufak bir gelistirme. O pinler onemli :sinsi1:

bu cihazdan almayı düşünüyordum. ama fiyatı anlamsız yükselmiş.
sehayaate falan giderken cok pratik. takım çantasına at yanında skop-sinyal jeneratörü. lojik analizör hepsi var.

@czorgormez abi bu özelliği güzel ama asıl güzel tarafı matlab ve Python entegrasyonu.
Python ile arayüz yazıp datalogger haline getirilebilir. Hem logic analyzer hem skop olarak veri okunup kayıt tutulabilir. Bu özelliği çok güzel.

bu cihazdan almayı düşünüyordum. ama fiyatı anlamsız yükselmiş.
sehayaate falan giderken cok pratik. takım çantasına at yanında skop-sinyal jeneratörü. lojik analizör hepsi var.
Akademik fiyat ile daha uygun. Doktora öğrencisi olduğum için akademik fiyat ile aldım.

Akademik fiyat ile daha uygun. Doktora öğrencisi olduğum için akademik fiyat ile aldım.
evet aleti asıl güçlü yapan şey matlab-python entegrasyonu. arkasında doğru yazılımla nerdeyse her iş kullanılabilir bir arabirime dönüşüyor.
akademik fiyat biraz daha kabul edilebilir. yoksa 20k verince koca ekranlı siglent cihaz alıyorsun böyle düşününce insanın gözüne çok geliyor.

İlk baskıda sıkıntısız oturdu. Sonradan bastığım kapakta ölçüyü et kalınlığı hesaba katmadan almışım. Bu yüzden araya distance atmak durumunda kaldım. Onu revize etsem mi bu haliyle kalsa mı diye düşünüyorum.

Revize durumları bazen oluyor. Ama tasarım yapmak gerçekten zevkli bi iş.

1715279961839.png
1715279985103.png

1715280048047.png
1715280152232.png

1715280019457.png

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,989
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back