Yeni Atelye, Tasarım, Kurulum ve Verimli Kullanım

O zaman ben de ekmekle portakal yenmez diyim de tam olsun bari :katil2:

O çam kozalakları ne için acaba? Dekoratif mi? :D
Kozalakların tek başına anlamı yok abi. Geldiği yer önemli.

Köydeki mezarlıktan aldım. Ara ara bakınca birgün kontağı kapatıp gideceğimizi hatırlatıyor. Bu yüzden hırs ve insanlara karşı davranışlarımı frenlememi sağlıyor.

Kullandığım bazı malzemeler babamındı. Kaynak makinası, mengene, çekiç vb birkaç alet daha. Çok severdi malzemelerini ama vefat edeli 4 sene oldu. Malzeme duruyor ama kendi yok. Hatta nalbantlık yapan dedemden kalma nal çekici var. Dedem vefat edeli 38 sene oldu. Ben hatırlamıyorum kendini.

Birgün biz de bırakıp gideceğiz. Forum imzamda belirttiğim gibi geriye evlatlar ve "iyi bilirdik" cümleleri kalacak. En azından öyle umuyorum.

Kozalakların tek başına anlamı yok abi. Geldiği yer önemli.

Köydeki mezarlıktan aldım. Ara ara bakınca birgün kontağı kapatıp gideceğimizi hatırlatıyor. Bu yüzden hırs ve insanlara karşı davranışlarımı frenlememi sağlıyor.

Kullandığım bazı malzemeler babamındı. Kaynak makinası, mengene, çekiç vb birkaç alet daha. Çok severdi malzemelerini ama vefat edeli 4 sene oldu. Malzeme duruyor ama kendi yok. Hatta nalbantlık yapan dedemden kalma nal çekici var. Dedem vefat edeli 38 sene oldu. Ben hatırlamıyorum kendini.

Birgün biz de bırakıp gideceğiz. Forum imzamda belirttiğim gibi geriye evlatlar ve "iyi bilirdik" cümleleri kalacak. En azından öyle umuyorum.
Allah size ve sevdiklerinize uzun ve sağlıklı ömürler versin hocam...

Ben de merak ettim toprak neden tehlikeli?

Ben de merak ettim toprak neden tehlikeli?
Bulunduğum bölgede çok yağmur yağıyor. Her ne kadar toprak nötr kabul edilse de bazen ters akımla cihaza toprak hattından elektrik gelebiliyor.
Misal uydu hattına yıldırım düştüğünde cihaz bunu toprak yolu ile drene etmeye çalışıyor ama voltaj çok yüksek olduğu için diğer cihazların da etkilenme olasılığı çok yüksek.
Parafudr denilen bir sigorta çeşidi var.Bu o tehlikeyi azaltıyor ancak biraz pahalı bir çözüm.
Ayrıca sadece faz veya nötrü de ayırmak çözüm değil. Herhangi bir hatta yıldırım düştüğünde direkt cihazları etkiliyor.
O yüzden ikisini en azından birlikte kapatmak gerek.

Bulunduğum bölgede çok yağmur yağıyor. Her ne kadar toprak nötr kabul edilse de bazen ters akımla cihaza toprak hattından elektrik gelebiliyor.
Misal uydu hattına yıldırım düştüğünde cihaz bunu toprak yolu ile drene etmeye çalışıyor ama voltaj çok yüksek olduğu için diğer cihazların da etkilenme olasılığı çok yüksek.
Parafudr denilen bir sigorta çeşidi var.Bu o tehlikeyi azaltıyor ancak biraz pahalı bir çözüm.
Sizin yer alti zenginliklerinin buna etkisi olabilir mi acaba?

• Beğen
Reactions: nt
17083715513132699480466631502040.jpg

Masa aydınlandı bir anda :tamam1

@ozkarah hocam aydınlatma hediyesi için tekrar teşekkür ederim

hocam 12v bosch vidalama da bms yok diyorlar garantisi bittik ise söküp bakar mısınız ? ben sökeceğim de daha 22 ay garantisi var :gulus1:

Matkap değil ama Bosch marka 3S li-ion pilli çim biçme aletinde BMS yoktu. Belliki genel olarak kullanmıyor adamlar.

Elinde Bosch ürünü olan söküp baksın :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,989
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back