Yeni Atelye, Tasarım, Kurulum ve Verimli Kullanım

IMG_20231227_210336.jpg
IMG_20231227_210345.jpg
IMG_20231227_210411.jpg

IMG-20231227-WA0012.jpeg

Ytong gazbeton ile duvar - kolon arasındaki açıklığı kapattım.
IMG-20231227-WA0015.jpeg

Son düzenleme:
Bayağı genişmiş :)

Mertrekare olarak tam hesaplamadım. İçinde hala eşya var. Eşyalar çıkınca detaylı bir temizlik yapıcam. O esanada tam ölçüler de netleşir.
1703745950930.png

1703745978824.png

1703746241254.png

Kırmızı ile çizdiğim kısmı alçıpan ile bölüp kapı yerleştireceğim. Turuncu renkli parça ise çalışma masam olacak.
Masanın karşı duvarındaki kolon çıkıntısı ile pencerenin bulunduğu duvar arası 2mt. Oraya da raf yada ikinci bir masa yapmayı düşünüyorum.

1703746556742.png

Sarı ve mavi ile bölgeler için de ayrı masa planları var ama zamanla olacak inşallah.

.. yukarıdan inen pvc boru sıkıntı çıkarabilir. Çalışma alanı orada galiba.. akıntı olursa!

Atölye değil ARGE ofisi bu! Hayırlı olsun.

1703752575417.png

Bir şeyi modellendirebilmek çok güzelmiş. Yeni yeni farkına varıyorum.
Fikir değişikliğine gittim. Oda çevirmek yerine kırmız ile çizdiğim şekilde bölmeye karar verdim. Hem günışığı ile aydınlatma hem de mekan genişliği ve verimli kullanma açısından daha iyi olacak. Kırmızı alan içinde bir de kapı olacak.

Boru benim de canımı sıkıyor. Alçıpan ile kapatma yoluna gidicem ama ciddi şekilde can sıkacak

Son düzenleme:
Boruların geçtiği yerleri kapatmak istiyorsanız kapatılan parçayı kolayca çıkarıp takılacak şekilde tasarlarsanız,bir usta tıkalı boruları kontrol etmek istediğinde zorluk olmaz
Hayırlı olsun gerçekten güzel ve büyük alan

Zamanında sıkıntı çıkarmış zaten. Duvarlar o boru yüzünden bu kadar berbat halde. Depoyu su basmış.

Atölye değil ARGE ofisi bu! Hayırlı olsun.
İnşallah abi.
Atelyeye SDM3055 / SDM 3065 kazandırabilirsem tam bir ARGE yuvası olacak. Hepsi giriş seviyesi olsa da termal kamera, lehim istasyonu, elektronik yük, pensampermetre, lazer termometre gibi temel donanımlarım var. LCR metre (Lutron 9184 var gözümde), masa tipi multimetre ve Power Profiler 2 var eksiğim.

Zamanında sıkıntı çıkarmış zaten. Duvarlar o boru yüzünden bu kadar berbat halde. Depoyu su basmış.
Böyle bir durum tekrar olabilir benzeri durumu size haber veren bir sistem tasarlamanız çok iyi olur.
Akustik ve ıslaklık sensörü gibi birlkaç basit sensörü eklemeniz çok iyi olur.
Özellikle boru birleşim noktalarına zemine vs

..boru çatıdan mı iniyor yoksa gider borusumu?Çalışma alanı üst katın ıslak olmayan hacimlerine denk gelmeli.

Bayağı uzun borular vardır diye düşünmüştüm sadece aşağı inen ince boru var galiba.Yalnız içeride bayağı bir nem oluşmuş duvarlarda

Hmm evet şimdi ben de farkettim. Duvarda camın altındaki siyahlıklar mantar. Rutubet sorunu var gibi. O mantar sağlığa zararlı, rutubet sorununu çözmen lazım. Ayrıca cihazlar için de sakıncalı.

Aşağıdaki ürün tam senin ihtiyacını karşılayacak gibi duruyor. Rutubet olan tüm duvarları sıvaya kadar kazıyıp uygulayabilirsin.

1703754471782.png

Hayırlı olsun, genişliği filan muhteşem maşallah. :saril:

Aşağıdaki ürün tam senin ihtiyacını karşılayacak gibi duruyor. Rutubet olan tüm duvarları sıvaya kadar kazıyıp uygulayabilirsin.

28015 eklentisine bak
İçeriden sürülecekse ve su-rutubet dışarıdan geliyorsa negatif basınç olur.
Ürün özelliklerinde "Negatif basınçta min. 14 gün" satırına aman dikkat

@fide hocam öncelikle hayırlı olsun hepimizin hayalidir sanıyorum boyle bir alan.
bu aşamada lehim dumanı ve varsa talaşlı imalat tozunu dişarıya çıkaracak bir vakum tesisatı tasarlayabilir alçıpanla felan kapatabilirsiniz estetik açıdan

ayrıca gider borusu konusu gerçekten sıkıntı benım de ufacık bir depom var birkaç metrekare ama sırf kanalizasyon boruları geçtiği ve akıttıgı (tamirat yapıldı ama hem guvenemıyorum hem de heryar rutubetten doküldü) için kullanamıyorum malesef
eğer akıtırsa diye onlem olarak belli bir yone yonlendirecek bir musamba veya daha buyuk bır borunun yarım kesitini kullanabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,489
Son üye
satranc19

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back