58 TL'lik urunde 90 TL vergi olmasi

Altair

Kıdemli Üye
Kulakligin padleri eskidi. Turkiye'de kulaklik kadar para istiyorlar bir cift pad'e. Aliexpress'ten alayim dedim. 58 TL'ye bir cift buldum. Kendisinden ilk alisverisim diye satici kargosuz gonderiyor gorunuyor. Fakat tam odeme ekraninda 90 TL vergi eklendigini farkettim. Yorumsuz.

Adsız.jpg

Muhtemelen siz alırken %50-70 indirim vardı. Benim anladığım indirimsiz ve tabi ki satıcının şişirdiği fiyat üzerinde vergi alıyorlar.
Benim de başıma geldi. Helal yoldan elde edilen bir gelir diyebiliriz (!)
Muz Cumhuriyeti olma yolunda büyük adımlar attığımızı nasıl anlıyorum? Hala ülkeden daha ucuza geliyor.

ben de fy6900 sinyal jeneratörüne heveslenir gibi oldum 98 dolar ucrestsiz kargo görünce ama 49 dolar vergi çıktı vazgeçtim hemen

Lüks saymışlar demek ki. Lüks araba vergisi gibi. Vergisi kendinden fazla.:dusun2::dusun2::dusun2:

ben de fy6900 sinyal jeneratörüne heveslenir gibi oldum 98 dolar ucrestsiz kargo görünce ama 49 dolar vergi çıktı vazgeçtim hemen
Acaba 2 Ghz'lik Op-amp modullerini modlayarak 100 Mhz - 12 ya da 14 bitlik sinyal generatoru yapamaz miyiz? Cikisina da RF meter baglariz. Epey ucuza gelir. :dusun2: :dusun1:( Page not found yazan sayfa aciliyor aslinda )

Son düzenleme:
Acaba 2 Ghz'lik Op-amp modullerini modlayarak 100 Mhz - 12 ya da 14 bitlik sinyal generatoru yapamaz miyiz? Cikisina da RF meter baglariz. Epey ucuza gelir. :dusun2: :dusun1:( Page not found yazan sayfa aciliyor aslinda )

Kendim yapma hayalim var ama bilgim ve tecrübem yetmiyor

Evde iki farklı boyutda kulaklık için var senin ihtiyaçın olanın boyutları nedir ?

satmıcam bende zaten ikitane var uyuyorsa al kullan diye diyorum yarın fotoraf atarım bakarsın işinne yararsa kullan yoksa çöpe gitcek

70 mm bnim kulakliklrin capi. Hem niye atiyorsun ki, dursun kenarda. Baska kulaklik alirsan ona uyar belki.

7 cm çapı hadi iyisin istediğin zaman alabilirsin
1B1FB47E-A80C-4870-9B69-E9C87EC4B071.jpeg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,058
Üyeler
2,539
Son üye
TunahanC

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back