arduino ide library sorunsalı

yesilu

Aktif Üye
bu projeyi yapmaya çalışıyorum. library lerin bazılarının github sayfası yorumlarda belirtilmiş, onları ekledim. i2s.h birkaç yerde buldum, hangisi doğru nasıl belirleyeceğim. bu library sorunuyla çok karşılaşıyorum, bilmediğim (atladığım) birşey var sanırım. ide in library manager inde bulduklarımı install ediyorum, kimini githubdan zip olarak indirip kuruyorum ama aynı isimli birkaç .h dosyası olabiliyor. örnek olarak yukarıdaki github projesinin library leri nasıl yüklenir anlatabilir misiniz...

library managerdan kurduklarımı silip kodlarda verilen github bağlantılarından yükledim library leri, hatasız derlendi. şimdi de timezone uğraştırıyor, aşağıdaki settings.h dosyasını nasıl değiştirmeliyim türkiye saati için?

Kod:
// TODO: create an interface to change these

const char* ntpServerName = "europe.pool.ntp.org"; // NTP server hostname - see http://www.pool.ntp.org/en/vendors.html
#define NTP_INTERVAL 1024  // seconds between polling the NTP server - check with your ntp operator before lowering this

// TODO: more time zones
TimeChangeRule euCDT = {"ST", Last, dowSunday, Mar, 2, +120};
TimeChangeRule euCST = {"WT", Last, dowSunday, Oct, 2, +60};

Timezone euCT(euCDT, euCST);

#define TIMEZONE euCT

Bizde yaz-kış saati ayrımı kalktığı için örneklerde Moskova için yazanı, +3 (60*3=180) kullanabilirsiniz sanırım:

C++:
// Moscow Standard Time (MSK, does not observe DST)
TimeChangeRule msk = {"MSK", Last, Sun, Mar, 1, 180};
Timezone tzMSK(msk);

Forum istatistikleri

Konular
5,933
Üyeler
2,505
Son üye
mustafa125307

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back