Biri bizi dudukluyor

Altair

Kıdemli Üye
Silicone sealent olarak adlandirilan bir yapistirici var. Turkiye'deki muadili nedir bulamadim. Fiyatini merak ettim. Amazon'da 7$. Turkiye'ye 17$ kargo ve vergi ile gonderiyorlar. Yani Amerikalinin 200 TL civari aldigi urunu biz 750 TL civarina aliyoruz.

Peki acaba bunu Amazon Turkiye kaca satiyor ki diye dusundum. Oradan buraya tek gelen urun 17$ kargo vergi gerektiriyorsa burada satilan urun cok daha makul olmaliydi. Evef, baktim, keske bakmaz olaydim. Bizi duduklemiyorlar, zenci dolu odaya atmislar ciplak olarak. Hepsi de erkek. Fiyati yazmayacagim, kalbi saglam olan acip kendi baksin.

Bende demin yayın gidiyor diye Uyducu çağırdım.
Adam geldi LNB'nin ucundan kabloyu söktü. Bana diyor ki "bak bakim yayın gitmiş mi"
Güler misin ağlar mısın?
Bakmaya gerek yok kabloyu söktün yayın gitti tabiki dedim.
"Sen bu işden anlıyorsun galiba" dedi. Bende dayanamadım yapıştırdım lafı: "Kazık yemeyecek kadar anlıyorum" dedim.
Ama yüzünü bir görmeniz lazımdı adamın. Dahada konuşmadı. Rüzgardan yönü kayan çanağı düzeltti, aldı servis ücretini gitti.

Daha önceden de 4-5 kere servis çağırmış adamım. ilk üçü gelir gelmez LNB bozuk diyip değiştirdikten sonra aydınlandım ve sonraki gelenlere LNB yi elletmedim. Bu gelende elinde LNB yi hazır tutuyordu. Benden ayarı alınca çantaya geri koydu. :D

Ben aslında böyle biri değilim ya. Ama bazen çok zoruma gidiyor aptal yerine konmak. Bu güne kadar kaç tane uyducu çağırdımsa hepsi aynı taktik.

Bende demin yayın gidiyor diye Uyducu çağırdım.
Adam geldi LNB'nin ucundan kabloyu söktü. Bana diyor ki "bak bakim yayın gitmiş mi"
Güler misin ağlar mısın?
Bakmaya gerek yok kabloyu söktün yayın gitti tabiki dedim.
"Sen bu işden anlıyorsun galiba" dedi. Bende dayanamadım yapıştırdım lafı: "Kazık yemeyecek kadar anlıyorum" dedim.
Ama yüzünü bir görmeniz lazımdı adamın. Dahada konuşmadı. Rüzgardan yönü kayan çanağı düzeltti, aldı servis ücretini gitti.

Daha önceden de 4-5 kere servis çağırmış adamım. ilk üçü gelir gelmez LNB bozuk diyip değiştirdikten sonra aydınlandım ve sonraki gelenlere LNB yi elletmedim. Bu gelende elinde LNB yi hazır tutuyordu. Benden ayarı alınca çantaya geri koydu. :D

Ben aslında böyle biri değilim ya. Ama bazen çok zoruma gidiyor aptal yerine konmak. Bu güne kadar kaç tane uyducu çağırdımsa hepsi aynı taktik.
En güzeli kendin yap.

Silicone sealent olarak adlandirilan bir yapistirici var. Turkiye'deki muadili nedir bulamadim. Fiyatini merak ettim. Amazon'da 7$. Turkiye'ye 17$ kargo ve vergi ile gonderiyorlar. Yani Amerikalinin 200 TL civari aldigi urunu biz 750 TL civarina aliyoruz.

Peki acaba bunu Amazon Turkiye kaca satiyor ki diye dusundum. Oradan buraya tek gelen urun 17$ kargo vergi gerektiriyorsa burada satilan urun cok daha makul olmaliydi. Evef, baktim, keske bakmaz olaydim. Bizi duduklemiyorlar, zenci dolu odaya atmislar ciplak olarak. Hepsi de erkek. Fiyati yazmayacagim, kalbi saglam olan acip kendi baksin.

Uygun fiyatlı olanı varmış.

1. Televizyonlar, uydu cihazları ve uydu antenleri,
2. Cep telefonu tamiri.
Bu iki işten özellikle nefret ediyorum.
Uydu icin tavsiyelerim sunlar olur. Uydunun, canagin yani uc tane ayari var. Dogu bati, yukari asagi, bir de LBN'nin canaga uzakligi ( odak icin). Calisir halde iken bunlarin konumlarini belirtecek silinmez kalemle isaretleyin. Canak saga sola ya da asagi yukari donerse tekrar eski konumuna getirebilirsiniz bu kirilan cizgileri esitleyerek. LNB kolay kolay kimildamaz ama olurda bozulur ve degismesi gerekirse hangi uzakliga takilmis ve hangi aciyla takilmis bilirsiniz. Tekrar duzeltmek sadece 30 saniye alir. Ben oyle yapiyorum.

O ürün Amazonda satılıyor ama Amazonun kendisi satmıyor. Amazon kendi sattığı ürünler genelde heryerden uygun oluyor.

Prime falan denk getirirseniz piyasaya göre çok çok uygun olabiliyor.

Ürün ne işe yarıyor tam bilmiyorum ama yerli üreticilerde muadilleri olabilir.

Son düzenleme:
Bu urun icin tamam ama sorun urun bazinda degil adamlarin 200 TL'ye aldiklari urunun bize 1350 TL'ye iteleniyor olmasinda.
Bunun için hiç o kadar uzağa gitmeye gerek. En basitinden portakalın bile en kalitesi yurt dışına gidiyor. Bizim yiyip çok güzelmiş dediğimiz portakallar muhtemelen 3. - 4. kalite filandır. Yani adamlar orada bizim ürettiğimiz ürünün bizden daha kalitesini tüketiyor.Buradan domates gönderiliyor rusyaya, rusya üzerinde çok fazla zirai ilaç kalıntısı var diye geri gönderiyor, geri gönderdiklerini bize yediriyorlar. İtelenen bunca şeyin yanında bu silicone sealant olayı çok masum kalıyor. Eğer birgün bu devlet gerçekten vatandaşına değer vermeye karar verirse birçok şey değişir.

1. Uyduların yeni yeni çıktığı zaman bizim evede alınmıştı. Babam senin kafan basar, şu kanalları sırala demişti. Sonra ben menüye bir girdim. Lnb, frekans, türksat, hotbird, vertical, horizontal filan derken beynim öyle bir döndü ki var olan kanallarıda sildim. Bir daha da yükleyemedim. Babam da "canın sağolsun oğlum" demedi. Hadi demedin niye sövüyorsun? O gün bu gündür bırak uydu ayarlamayı televizyon bile izlemiyorum.

2. Bir teknoloji mağazasına girdim teknik servis diye. Ben bekliyorum pc gelecek, çeşit çeşit elektronik alet gelecek diye. Habire telefon geliyor. Reyondakiler habire telefon satıp bana gönderiyor. "Gökhan usta cam takılacak, gökhan usta yedek alınacak, yok efendim eskideki bilgiler yenisine aktarılacak. 1-2-3-4-10-100... yok sonu gelmiyor. Bide acemiyim telefonları tanımıyorum. Aynı markanın bile 10 çeşidi var. Lan arada başka bişey gelsin ama yok. 1 hafta ancak dayandım, sonra istifa ettim.

Lisedeyken köye gittiğimde millet bana uydu ayarlattırırdı. %99 Para da vermezlerdi.

Birinde uydu görüntüsü kanallardan silinmiş. Görüntüyü UHF olarak aratıyorum. (AV yok) Elimi tuşa basılı tutuyorum.

Kadın hiçbirşey yapmadığımı düşünerek bana filan kişi daha iyi yapıyordu demişti..

Şimdi mecbur kalmadığım hiçbir şeye dokunmuyorum.

(O zamanlar Vestel servisi kanal ayarı için 200~250 TL alıyormuş diyorlardı.)

Telefon tamirini de hiç sevmiyorum. Herşey yapışkanlı. Sök tak yapıldı mı eskisi gibi olmuyor.

• Haha
Reactions: nt

Forum istatistikleri

Konular
5,989
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back