Bu tam olarak nedir

sedat

Aktif Üye
Bu kondansatör özelliği nedir acaba üzerinde yazılanı bulamadım

Ekler

• fp.JPG
    fp.JPG
    19.2 KB · Görüntüleme: 25
  • fp1.JPG
    fp1.JPG
    15.1 KB · Görüntüleme: 31
Evet var.

Yalnız başkası beni teyit etsin. Bunları çok kullanmadığımdan yanlışım olabilir.

sağolun üstadlar yarın olsun bakalım bi ne bulacam yazarım sonucu

Bunlara polimer tipi elektrolitik deniyor. Standart elektrolitiklere göre çok daha yüksek performans sağlıyor. Aynı tür kapasite ile değiştirmen daha uygun olur. Hatta çalışması için gerekli bile olabilir.

Bu sendeki muhtemelen Nichicon FPCAP serisi

Acaba bende mi bunlardan alsam güç kaynağına?
Bulabildiğim kadarıyla alüminyumların Low Esr sinden almıştım ama daha iyi performans sağlayacaksa bunlara geçebilirim.

timur hocam pdf de birkaç tane var ama bendeki tam hangisidir çıkaramadım senin fikrin varmı ekom da bilmiyo aşağdakini yazdı bana
1705481430860.png

Acaba bende mi bunlardan alsam güç kaynağına?
Bulabildiğim kadarıyla alüminyumların Low Esr sinden almıştım ama daha iyi performans sağlayacaksa bunlara geçebilirim.

Bu tip kapasitörler genelde bilgisayar ve grafik kartı işlemcilerinin dekuplajında kullanılıyor. Mesela bir İntel işlemci 50 μA akım çekerken, 1 mikrosaniye sonra 40 A lik akım ihtiyacı olabilir! Hiçbir güç kaynağı, böyle bir talebe zamanında cevap veremez. İşte o anlık talepleri, bu son derece düşük ESR ye sahip kapasitörler karşılıyor.

Normal bir güç kaynağında ilave bir fayda sağlamaz.

ekom güzelmiş diyorlarki yurtdışından getirelim verelim 20 adet bile alıp veriyorlar helal olsun yok 1000 tane alacaksın demiyo

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back