Colubris access point ayarları hakkında

serkan_48

Kıdemli Üye
Arkadaşlar merhabalar.

Elimde eski bir access point var. Bu cihazı yıllar önce kullanmıştım. Sonra ihtiyaç kalmadı kaldırdım. Şimdi yeniden lazım oldu ama cihazın arayüzüne giremiyorum.

Bu cihazı repeater olarak kullanma ihtiyacım var.

Bu cihazdan anlayan var mı? Arayüze nasıl erişirim nasıl bağlanmam gerekiyor? Bağlanıp Bu cihazı nasıl repeater olarak kullanabilirim?

Model : colubris map-320 multiservice access point

Bilgisi olan varsa paylaşır ise sevinirim.

images (3).jpeg

images (5).jpeg

Cihaza enerji verip resetledikten sonra (modemlerdeki gibi reset pinine basılı tutulacaktır herhalde) ethernet'le (port 1 demiş) bağlanmayı deneyin isterseniz:
Browse to the Management tool using the box IP address

The default IP address is 192.168.1.1

At the login screen, enter the username/password

The default login is admin/admin

Varsayılan ip adresi klasik olduğundan mevcut ağlarla bağlantıyı kesmek gerekiyordur.

Şu link iş görmüyor mu?

Bende hem eternet hemde WiFi üzerinden bu access point e bağlanmayı denedim ama cihaza bağlanamadım.

Sanırım bir güvenlik sorunu var.

Bir kaç farklı browserden denediğimde sadece birinde alttaki ekran geldi ama ilerle dediğimde yine güvenlik uyarısı vererek geçemiyorum.

Bu gün yine başına geçtiğimde detaylı ekran görüntüleri ve uyarıları buraya eklerim.

Desteğiniz için teşekkür ederim.

Screenshot_20240510-093443_Chrome.jpg

İnternet explorer ile denediniz mi?

Denedim.

İnternet Explorer, mozilla Firefox ve Google Chrome ile denedim.

Sadece bunların bir tanesinde bir önceki mesajımdaki sayfaya eriştim. Continue tuşuna tıkladığımda herhangi bir sayfaya geçemedim.

Uyarı vermişti.

Birde bu cihaza eternet ile bağlandığım da veri alışverişi ekranında cihazdan veri alamıyorum 0 byte kalıyor. Acaba ekrana giremediğim için mi bilmiyorum.

Şu an bağlanmaya çalıştığımda ekran şu şekilde.

Tanımlanamayan ağ olarak bağlanıyor. Alınan paket 0 görünüyor.

Bağlantı eternet 1 portundan.

BiraDan WiFi üzerinden deneyeceğim.

20240510_183030.jpg

Şimdi Windows güvenlik duvarını kapattım.

Sadece chrome da http olarak bağlanmak istediğimde aşağıdaki ana sayfa geldi.

Continue dediğimde ikinci sayfadaki Uyarı geliyor.

20240510_184646.jpg

20240510_184707.jpg

Bana sanki modemin yazılımı eski kalmış gibi geliyor. Acaba xp, win7 gibi sistem de deneme şansın var mı?

Muhtemelen TLS v1.0 kullanıyor. Dünya artık TLS v1.3 e geçti ve TLS v1.0 ı hiç güvenlik yokmuş gibi kabul ediyor. Çok eski bir bilgisayar bulup oradaki tarayıcı ile bağlanmaktan başka çare yok gibi.

Veya belki 5 sene öncesinin firefox'unu veya farklı bir tarayıcı bulup kurmayı deneyebilirsin.

Windows7 ile deniyorum.

Evet access point çok eski. Malesef. Hurdaya mı gidecek kötü oldu.

Abi bunu denemek ister misin?

How to Repeat WiFi Network with Colubris Networks MAP-320

• First off, reset your router (the one you want to turn into a repeater).
  • Now, open your router's login page and enter.
  • You'll have to set a static IP Address for your router. Usually, you would set your repeater's address one higher than your main router address, for example, if your main router has the address 192.168.0.1 then you would set address 192.168.0.2 for your repeater.
  • Make sure your main router is connected to your repeater router by cable to the WAN port.
  • Now, locate AP Mode or Repeater Mode on your repeater router, enable it.
  • Great job! You've turned Colubris Networks MAP-320 into an repeater!

Abi cop e attim deme

Forum istatistikleri

Konular
5,993
Üyeler
2,519
Son üye
Coby5

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back