Elektrokimyasal yontemlerle suni yuk yapmak

Cekilecek akimin buyuklugu sunlara bagli;

Suya katilan tuz miktari (Abartmaya gerek yok)
Elektrodlarin yuzey alanina
Elektrodlarin elektrolite ne kadar daldirildigina bagli.

Uzun sure akim cekecekseniz kaynamayi geciktirmek icin buyuk kap kullanabilirsiniz.

Beni maziye götürdün hocam, az yüklemedik zamanında.
Ama dikkat edin, zehirli gazlar çıkabiliyor, kapalı ortamda önermem.

ac de iş görse de dc gerilimde elektrotlardan biri erir. kimyasal olarak soy metaller (au pt...) dışında erimeyecek ucuz bir metal var mıdır elektrot için?

KW guclerle ugrasmiyorsan bagla bir teneke parcasi erirse erisin.

Kursun ya da karbon olabilir mi?

teorik olarak soruyorum, au pt in erimeyeceğinden emin de değilim. elektrolizle altın kaplama yapılabiliyor...

Kimyacilara sormak lazim. DC calisiliyorsa her deneyde elektrodlarin yeri degistirilebilir.

Elektrokaplama atelyesinde calisirken yag alma isleminde kursun levha ile calisirdik. (Sebebini sorgulamadik.)

Nerde kalmistik? Devaminda ne anlatacaktik?

Avcinin nerde kalmistik fikrasini hatirlattin. Fikrayi anlatmayayim siz arayin bulun.

Nerde kalmistik? Devaminda ne anlatacaktik?

Avcinin nerde kalmistik fikrasini hatirlattin. Fikrayi anlatmayayim siz arayin bulun.
1714839358336.png

1714840162915.png

A kanali Voltaji olcuyor.
B kanali 0.27 ohm uzerindeki voltaji olcuyor
C kanali fiziki bir kanal degil. B kanali/0.27 islemini yapan suni bir kanal. (Matematik kanal)

bu kaynak videolarının sahte olduğunu düşünüyorum. elektrod kaynağında 100 200 amp. kullanılıyor, tuzlu su akım sınırlayıcı direnç ten fazlası değil. kaynak için gereken akımın aynısı şebekeden çekiliyor.

1Kw elektrik isiticisina seri olarak pillerden soktugumuz karbon cubuklarla ark duzenegi yapardik
Dehset bir isik ve isi verirdi. Alti ust 5A.

gogıla hangi elektrod kaç amper yazınca bir üretici piyasanın en incesi 2 lik eletrod için 50-80 A önermiş. ama denemedim, sadece olmaz gibime geliyor.

Tuzlu suya elektrik verirsen klor gazı çıkar. Bu sağlığa zararlıdır.
Klor gazı elektroliz yaptığın sıvının içinde çöznürse bu sefer çamaşır suyu oluyormuş.
Çocukken akvaryum balıklarını öldürmüştüm. :(

Birde şimdi varmı bilmiyorum.
Eskiden su içine daldırılmış plakalar ile çalışan su ısıtıcıları vardı.
Malzemesini bilmiyorum.
Bunlar sağlığa zararlı mı acaba?

Kaynak olurmu olmaz mi bilmem fakat komur cubuklarla ocagin tuglasini eritip su gibi akitiyordum.

Kaynatilacak malzemenin kutlesi buyuk degilse bence kaynatilir. Hatta profil kaynagi icin guzel bile olur.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,989
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back