Foruma cep telefonundan girdigimde surekli kilitleniyor

serkan_48

Kıdemli Üye
Değerli yönetici arkadaşlarım.

Foruma girdiğimde ara sıra telefonum kilitleniyor. ( çoğunlukla) Chrome yanıt vermiyor. Sadece bu site de bu sorun oluşuyor aynı alt yapıyı kullanan başka sitelerde bu sorunu yasamiyorum. Kapatıp acıyorum yine kilitleniyor.

Sonra siteyi kapatıp ertesi gün deniyorum bazen düzeliyor bir kaç saat sonra yine kilitleniyor.

sorun ne olabilir sizlerde durum nasıl acaba? Yapabileceğim bir şey varmi?

telefon samsung
Os Android 11
Web browser chrome

Screenshot_20220413-215508_Chrome.jpg

Değerli yönetici arkadaşlarım.

Foruma girdiğimde ara sıra telefonum kilitleniyor. ( çoğunlukla) Chrome yanıt vermiyor. Sadece bu site de bu sorun oluşuyor aynı alt yapıyı kullanan başka sitelerde bu sorunu yasamiyorum. Kapatıp acıyorum yine kilitleniyor.

Sonra siteyi kapatıp ertesi gün deniyorum bazen düzeliyor bir kaç saat sonra yine kilitleniyor.

sorun ne olabilir sizlerde durum nasıl acaba? Yapabileceğim bir şey varmi?

telefon samsung
Os Android 11
Web browser chrome

16649 eklentisine bak
Başka bir browser ile denedin mi? Chromeda mı sorun var, önce onu tesbit edelim.

Dün cep telefonumda da Chrome kullanırken kilitlenme oldu. Bir kaç ay önce de kilitlenme olmuştu.
Google a hata raporu gönderdim

Şu an telefondan yazıyorum kilitlenme yok.

.

Ben normalde Huawei Browser kullanıyorum ama şimdi chrome ile denedim biraz, takılma olmadı. https://mekatronik.org sayfasını açınca da takılıyor mu?

Server kaynaklı olabilir
Tarayıcı hatası değildir. Başka siteler de kilitlenme sorunu ile karşılaşmadım.

Genelde forum sayfasına giriyorum. Ana sayfayı denerim. Farklı browser ile deneyeyim.

Bu yazıyı yazdığımda yine kilitlenme oldu.
1 dk. İçinde normale döndü

Bende kilitlenme oluyor. Bazen bir kaç dakika sonra düzeliyor. Ama çoğu zaman yukarıdaki ekranda kalıyor. Ekranda hiçbir yer iş görmüyor. Sanki browserle birlikte telefon kilitleniyor. Sadece orta tuşa basarak browseri aşağı alabiliyorum. Sonra son uygulamaları kapattığımda telefon düzeliyor.

İlginç bir durum. Ama bu bende çok sık oluyor.

Eğer ana sayfada da oluyorsa o zaman forum yazılımı ile ilgili olamaz. Sunucu ile ilgili bir problem olabilir ama aklıma da birşey gelmiyor.

Redmi Note 9 cihazımla
Chrome 98.0.4758.101 sürümüyle
Forumu çok akıcı kullanıyorum en ufak donma kasma olmuyor.

Bende kilitlenme oluyor. Bazen bir kaç dakika sonra düzeliyor. Ama çoğu zaman yukarıdaki ekranda kalıyor. Ekranda hiçbir yer iş görmüyor. Sanki browserle birlikte telefon kilitleniyor. Sadece orta tuşa basarak browseri aşağı alabiliyorum. Sonra son uygulamaları kapattığımda telefon düzeliyor.

İlginç bir durum. Ama bu bende çok sık oluyor.
Chrome u silip tekrar yüklemeyi dene.
Telefon hafızası ve şarjını takip et.
Ayarlardan bakım modunu çalıştır.

Bunlar benim telefonda bir problem ile karşılaştığımda yaptığım şeyler.
Benim telefon biraz eskidi. Bir telefona 10.000₺ vermek istemediğimden bu tür sorunlar ile sık karşılaşıyorum. Bende android'in 6.0 versiyonu var.

Şarjım 30%'un altına düştüğünde internete bağlantı sorunu yaşıyorum. %15'e indiğinde ise can sıkacak kadar çok hata alıyorum. Eğer telefon samsung ise *#0228# yapınca pil kalibrasyon modunu açıyor. Oradaki quick butonuna tıklayınca pili kalibre edip asıl olması gereken değeri gösteriyor. Ben bunu yapınca çoğu zaman 30% gösterirken 15% lere düşüyor.

Yukarıda yazdığım sorunların çoğunu hafıza 1gb'ın altına düşüncede yaşıyorum. Bunun içinde önce gereksiz şeyleri silip sonra bakım modundan bakım yapıyorum.

Özellikle bir uygulama sık hata veriyorsa onu silip tekrar yüklemek genellikle sorunu çözüyor.
Söz konusu browser ise silmeden önce çerezleri filanda iyice temizlemek lazım. Eğer bir hata anında çerez kaydetmişse her girdiğinde o hatayı gösteriyor bile olabilir.

Web sunucu loglarını açtım. @posta @serkan_48 problem olduğunda haber verin IP adreslerinizden bakacağım.

Sizde sorun olmadığına göre sorun bende.

Genelde bu tür sorunların kaynagini bulmak için çok uğraştığım oluyor ama sonuçsuz kaliyor. Cihaz yazilim kaynaklı yüksek ihtimal.

Kolay gelsin.

En azından web sunucusu Apache'nin loglarında bir hata görünmediğini teyit edelim.

En azından web sunucusu Apache'nin loglarında bir hata görünmediğini teyit edelim.

Az önce aynı kilitlenme meydana geldi.

Bir durum var ama emin değilim. mesela sayfa sayısı çok uzun olan konularda bu durumla sıklıkla karşılaşıyorum. Nispeten kısa konularda karşılaşmadım. Veya bana bu şekilde denk geldi.

Screenshot_20220414-182438_Chrome.jpg

Telefonda yine takılmalar var.
Bilgisayardan yazıyorum.

@taydin Server la temasa geçin . "Telefon tarayıcılarında kilitlenmeler, takılmalar yaşanıyor" diye kontrol etsinler.

Kolay gelsin.

@taydin Server la temasa geçin . "Telefon tarayıcılarında kilitlenmeler, takılmalar yaşanıyor" diye kontrol etsinler.

Forum bir hosting hesabında değil, kiralık sunucuda çalışıyor. Üzerindeki işletim sistemi ve yazılım tamamen benim kontrolümde. Firma sadece donanımsal konularda destek verir.

Aklımı kurcalayan kısım neden sadece bu forumda oluyor. Su an 3 foruma giriyorum. Ve arkada bir çok banka haber sitelerine giriyorum. Hiçbirinde telefon ne kasiliyor ne takılıyor.

Sadece bu sitede browser kilitlenip yukarıda eklediğim ekran alintisindaki uygulamayı kapatma penceresi açılıyor.

Browser hatası olsa diğer sitelerde de vermesi takilmasi yada benzer sorunlar olması gerekmiyormu?

Az önce telefonun bakim moduna aldım. Temizledim. Browserin geçmişini temizledim. Telefonu kapatıp açtım. Simdi yine aynı. Simdi browser değiştireceğim ama sorun başka bence.

Sorun tarayıcı ile ilgili değil ve her zaman ortaya çıkmıyor.
Server kaynaklı, işletim sistemi belki de Forum yazılımı...
Yeni yazılım varsa forum güncellenebilir.

Simdi samsung İnternet browserinden yazıyorum. İlk girdim sonra gezinmeye başladım.

Hemen altta tapatalk uygulamaya git altta da tarayicida devam et uyarısı çıktı. Bu uyarı çıkmadan önce bir kaç saniye takıldı sonra çözüldü.

Acaba bu uyarı diğer browserde kilitlenmesi mi neden oluyor?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,855
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back