Forumda gizli üyelerden bir rica

taydin

Timur Aydın
Staff member
Forumda oldukça fazla sayıda üye çevrimiçi görünmemeyi tercih ediyor. Eğer bu tercihin sebebi, forumda o anki etkinliğinin görünmemesini sağlamak ise, bunun için ayrı bir ayar var. "Şu anki etkinliği göster" ayarını OFF yapabilirler.

1706465573562.png

Forumun tenha gözükmesinin forumu ziyaret edenlerin üye olup olmama kararında önemli bir etkisi var. Mesela bir öğrenci gelip soru soracak, forumda 30 kişi çevrimiçi ama 20 tanesi gizli, sadece 10 kişi çevrimiçi görünüyor. Belki de bu 10 kişiden yardım alma ihtimalini çok daha az olarak değerlendirir ve üye olmaz.

Kimse yanlış anlamasın, gizli kalmak isteyen gizli kalsın. Ama bunu etkinliğini gizlemek adına yapıyorsa bunun başka bir metodu da var sadece onu belirtmek istedim.

Bir sey merak ediyorum. Yazdigim cevaplar ben gondermesemde kaliyor. Demekki bir sekilde kalici. Yoneticiler Bunlari da goruyor mu?

Bir sey merak ediyorum. Yazdigim cevaplar ben gondermesemde kaliyor. Demekki bir sekilde kalici. Yoneticiler Bunlari da goruyor mu?

"Cevabı gönder" butonuna basmazsan, yazdığın şeyler tarayıcıda kalır. Tarayıcı "senin kolaylığın için" o bilgileri saklayabilir.

Yönetici, silinen mesajları görür, değiştirilen mesajların daha önceki sürümlerini görür, gizli olan üyeleri görür.

Yönetici özel mesajları göremez. Görmesi için forum yazılımına müdahale etmesi (hacklemesi) lazım.

Yönetici şifrelerin açık halini de göremez. Sadece tek yönlü bir kriptolojik algoritma ile kodlanmış halini görür.

Ama yasal makamların talebi olursa, yönetici senin şifreni sıfırlar ve yeni şifre atar, sonra da login olur. Böylece ilgili makam senin özel mesajları okur. Bundan da senin kesinlikle haberin olur çünkü sadece senin ne olduğunu bildiğin şifre artık çalışmaz durumda olur.

Bunun dışında teknik destek amaçlı eklenti var, senin talebin üzerine yönetici SEN olarak foruma girebilir. Ama bunu yapınca da sana bildirim gider.

Yönetici, silinen mesajları görür, değiştirilen mesajların daha önceki sürümlerini görür, gizli olan üyeleri görür.

Yönetici özel mesajları göremez. Görmesi için forum yazılımına müdahale etmesi (hacklemesi) lazım.

Yönetici şifrelerin açık halini de göremez. Sadece tek yönlü bir kriptolojik algoritma ile kodlanmış halini görür.

Ama yasal makamların talebi olursa, yönetici senin şifreni sıfırlar ve yeni şifre atar, sonra da login olur. Böylece ilgili makam senin özel mesajları okur. Bundan da senin kesinlikle haberin olur çünkü sadece senin ne olduğunu bildiğin şifre artık çalışmaz durumda olur.

Bunun dışında teknik destek amaçlı eklenti var, senin talebin üzerine yönetici SEN olarak foruma girebilir. Ama bunu yapınca da sana bildirim gider.
Soru kalmasin diye verdigin cabalar ve saffaflik icin tesekkurleri mi sunarim :tesekkur1:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,922
Üyeler
2,504
Son üye
yaxe22

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back