Güç Kaynağı Probları

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Kendim ve iş yerimde kullanmak için aşağıdaki resimdeki çeşitlerden F/P ürünü arıyorum.
Piyasada satılanlar kadar dandik olmamalı. Aynı zamanda cebimi de yakmamalı.
Korad ile birlikte gelen kancalı prob kırıldı.

yaylı prob2.png

yaylı prob1.png

Kendim ve iş yerimde kullanmak için aşağıdaki resimdeki çeşitlerden F/P ürünü arıyorum.
Piyasada satılanlar kadar dandik olmamalı. Aynı zamanda cebimi de yakmamalı.
Korad ile birlikte gelen kancalı prob kırıldı.

28701 eklentisine bak

28702 eklentisine bak
Koradı ne zaman almiştınız bana timsah agızlı krokodil gelmişti

Bu çeşit uç ben de arıyorum kimisi cidden cep yakıyor

Motorobitte biraz cesit vardı diye hatırlıyorum banana plug ile calişanlar felan da olmalı bilgisayarda değilim inceleyemiyorum

Koradı ne zaman almiştınız bana timsah agızlı krokodil gelmişti

Bu çeşit uç ben de arıyorum kimisi cidden cep yakıyor

Motorobitte biraz cesit vardı diye hatırlıyorum banana plug ile calişanlar felan da olmalı bilgisayarda değilim inceleyemiyorum
Koradı alalı 1 yıl olmamıştır. Üzerindeki kancalar piyasadaki dandiklerden. Bir kaç kullanımda kırıldı hemen.
Ben hazır bananalı olanlardan istemiyorum. Kablosunu filan kendim alıp yapacağım. Banana ve kablo işi kolay. Uçlar önemli olan.

1704804994647.png

Bunların arkasına kablo nasıl bağlanıyor? Yaylı yukarı çekiliyor da araya mı kıstırılıyor? Aslında bunların banana arkalı olanları olsa iyi olur.

28711 eklentisine bak

Bunların arkasına kablo nasıl bağlanıyor? Yaylı yukarı çekiliyor da araya mı kıstırılıyor? Aslında bunların banana arkalı olanları olsa iyi olur.

Öyleydi galiba bende bir yerlerde atılı duruyor. Çok dandikler. Kanca kısmının metali çok zayıf ya kırılıyor yada açısını kaybediyor.

28711 eklentisine bak

Abi çok dandikler ya. Ya metali eğiliyor, ya plastiği kırılıyor. Aynısının kalitelisi lazım.

28711 eklentisine bak

Üst taraftaki şapka kısmını çıkartıyorsun. Oradaki delikten uygun bir kablo geçiriyorsun. Kanca tarafındaki metal bölüme lehimleyip, şapka kısmını tekrar takıyorsun.

Bu kancaları sadece sinyal okuma/ölçme
işlerinde kullanıyorum.

Krokodiller güç kaynağı çıkışı için...

@Gokrtl aşağıdaki konuda paylaştığım ürünleri tavsiye ederim. 4 senedir bir sorun yaşamadan kullanıyorum. Ben bu kanca tip olanlardan birkaç farklı boyda yaptım. Bazen multimetreye kısa prob gerektiğinde bile kullanıyorum. Konuda daha detaylı fotoğraflar var.

20240109_181147.jpg

Eğer sende fide gibi o firmadan sipariş vereceksen, kabloyu da oradan alabilirsin. Yerli üretim güzel bir kablo satıyorlar. Uçlar da kaliteli.

Evet onlardan da aldım. Hatta bir takımı yanlışlıkla fazla akıma maruz bırakınca aynı firmadan ikinciyi almak durumunda kaldım.

20240109_182709.jpg
20240109_182714.jpg

@Gokrtl aşağıdaki konuda paylaştığım ürünleri tavsiye ederim. 4 senedir bir sorun yaşamadan kullanıyorum. Ben bu kanca tip olanlardan birkaç farklı boyda yaptım. Bazen multimetreye kısa prob gerektiğinde bile kullanıyorum. Konuda daha detaylı fotoğraflar var.

28721 eklentisine bak
İş yerimdeyken iki saat bu konuyu aradım. Araya sürekli iş girdiği için konsantre olup bulamadım. Neredeyse ismini etiketleyip soracaktım :D

Akım için daha yakışıklı olanlar var.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,994
Üyeler
2,519
Son üye
Coby5

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back