Iyi bir lehim istasyonu almak istiyorum.

Mikro Step

Kıdemli Üye
Daha once Quick markasini hic kullanmadim. Bu markadan iyi bahsedildigini hatirliyorum ancak cok fazla model var.

Onereceginiz bir model var mi?

SMD malzemeler icin sicak hava isimi de gorse cok iyi olur.

Son düzenleme:
Sıcak Hava istemiyorsan 202D olan modeli çok beğeniyorum. Rezonans havya. Gücü ve ısınma süresi gayet iyi. Ek olarak bir kaç uç alırsan bir hayli işini görebilir.

Kendime alacagim. 300 Euroya kadar cikabilirim.
İsterseniz bunu bir inceleyin.

Burası tr distribütörü. Stokta gözükmüyor ama iletişime geçerseniz belki getirtebilirler. Genelde fiyatları uygun oluyor.

Stoğunda olan sadece burayı bulabildim.

TS100 olarak satilan uclari kullanan quick marka havya yok mu?

Son düzenleme:
Havya konusunda JBC almaya karar verdim.

Ayni zamanda sicak hava, normal havya sapi ve cimbiz havya kullanmam gerekmiyor. Tek bir govde alayim lazim oldugunda bu 3 saptan birini takabiliecekmiyim?

Havya konusunda JBC almaya karar verdim.

Ayni zamanda sicak hava, normal havya sapi ve cimbiz havya kullanmam gerekmiyor. Tek bir govde alayim lazim oldugunda bu 3 saptan birini takabiliecekmiyim?
Şunlar gibi istasyonlarla yapabilirsiniz ama daha ucuzlarıyla yapamazsınız muhtemelen. Hatta ilk linktekine sıcak hava da takılmıyor gibi gözüküyor. İkinciye takılıyor ama o da 144bin TL.

JBC Istasyonlarinda azot kitinden bahsediliyor.
Bu kit ne ise yariyor?

Azot inert ortam yaratır. Yani olası kimyasal tepkimleri en aza indirir. Muhtemelen hassas işlemlerde kullanılıyordur diye düşünüyorum.

Hakko'nun şöyle bir modeli var. Herşey takılıyor gibi. Sitede fiyatı 70bin TL gözüküyor ama mail atıp teklif isterseniz çok daha düşük fiyat verme ihtimalleri yüksek. Ben zamanında Hakko FX-888D havya istasyonunu buradan almıştım. Sitedeki fiyatın çok altında fiyat vermişlerdi.

fm-206.PNG

Sıcak hava için pahalı markaların çözümlerine hiç gerek yok. Mesela daha önce Youtube'da Louis Rossman Quick 861DE ile Weller'in WHA900 unu karşılaştırmıştı. Performans olarak neredeyse aynı, ama Weller'in cihaz 5 misli daha pahalı. Hatta sonradan baktım, masasında Quick duruyordu ve günlük işlerde onu kullanıyordu.

Evet en mantıklı çözüm havya ve sıcak havanın ayrı olması. Sıcak hava için Quick düşünülebilir. Havya içinse JBC,Hakko,Ersa vs'den kişinin kendi bütçesine, kullanım alışkanlığına ve biraz da zevkine göre seçim yapılabilir.

Sıcak hava için pahalı markaların çözümlerine hiç gerek yok. Mesela daha önce Youtube'da Louis Rossman Quick 861DE ile Weller'in WHA900 unu karşılaştırmıştı. Performans olarak neredeyse aynı, ama Weller'in cihaz 5 misli daha pahalı. Hatta sonradan baktım, masasında Quick duruyordu ve günlük işlerde onu kullanıyordu.
Rossmann'in soyle cok eglenceli bir videosu da var. Sonuna kadar mutlaka izlenmesi gerek ne oldugunu anlayabilmek icin. Ama cok "süprüzlü" bitiyor diyebilirim. Quick 861DW ile bizde Yihua 858 olarak satilan aleti karsilastiriyor. Ama adil davranmis tabii. Sonu mukemmel.

Rossmann'in soyle cok eglenceli bir videosu da var. Sonuna kadar mutlaka izlenmesi gerek ne oldugunu anlayabilmek icin. Ama cok "süprüzlü" bitiyor diyebilirim. Quick 861DW ile bizde Yihua 858 olarak satilan aleti karsilastiriyor. Ama adil davranmis tabii. Sonu mukemmel.

Fiat Bis bir araba, seni bir noktadan başka bir noktaya götürüyor. Tutup bunu Mercedes ile kıyaslamaya gerek var mı bilmiyorum. İkisinide kullanmışlığım da var, Bis'i de pek severim pratik araba.

Sonuçta ikiside seni bir noktadan başka bir noktaya götürüyor ama yolda çok vakit geçiren biri için Mercedes sunduğu güvenlik, konfor vb bir çok unsur ile daha anlamlı oluyor. Bunlarda ürünün fiyatına yansıyor. Videonun sonunda da buna benzer bir cümle kuruyor. Atten de iş görür, ama uzun yola çıkmadan, mahallede kullanacaksan. :D

Ben prensip olarak her maddi durumda, imkanlarımın el verdiği en iyi ürünü kullanmaya çalışırım...

126_p_old.JPG

1694528345335.png

Fiat Bis bir araba, seni bir noktadan başka bir noktaya götürüyor. Tutup bunu Mercedes ile kıyaslamaya gerek var mı bilmiyorum. İkisinide kullanmışlığım da var, Bis'i de pek severim pratik araba.

Sonuçta ikiside seni bir noktadan başka bir noktaya götürüyor ama yolda çok vakit geçiren biri için Mercedes sunduğu güvenlik, konfor vb bir çok unsur ile daha anlamlı oluyor. Bunlarda ürünün fiyatına yansıyor. Videonun sonunda da buna benzer bir cümle kuruyor. Atten de iş görür, ama uzun yola çıkmadan, mahallede kullanacaksan. :D

Ben prensip olarak her maddi durumda, imkanlarımın el verdiği en iyi ürünü kullanmaya çalışırım...

25454 eklentisine bak
25455 eklentisine bak
Tamamen katiliyorum. Ucuz etin yahnisi sonucta. Ama orada acele edip VGA chipi sokerken dustugu durum cok eglenceli olmus. Kesmemesi de cok iyi. Ne satin alirsan al dikkatsiz davranirsan ya da kullanmayi ogrenmez isen bir sey farketmez sonucta.

Karamsarligim havyada da kendini gosterdi.

JBC cimbiz havya ve normal kalem havya icin JBC set almak istiyordum. Fakat fikrimi degistirdim.

Kalem havya olarak TS100 dusunuyorum fakat cimbiz havya icin sadece JBC cimbiz havya tutacagi siparis edip kontrol unitesini kendim yapacagim.

JBC cimbiz havya tutamaci ile ilgili sema vs hazir bilgiler varsa link paylasabilirmisiniz?

Cimbiz havya icin soyle aparatlar var. Elinizdeki iki havyayi cimbiz olarak kullanmanizi sagliyor. Arkadasin vakti olunca basacak bir tane, o zamana kadar siparis vrmemis olursaniz deneyimlerimi yazarim. Standa ihtiyaci da yok gibi.

TS100 yerine su da dusunulebilir. Fiyati oldukca makul ona gore, yari fiyatindan daha ucuz.

Son düzenleme:
AM120 çok minyatür işler için. JBC AT420 genel amaçlı kullanım için daha uygun olur.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back