Kicad ile Alıştırma Çalışması

KiCad 7.0 da arka plan rengini(Background) degiştiremiyorum deneyen oldumu.
(Preferences >preferences>colors menüsünden)
Plugin and Content Manager icinde theme'ler vardi. Oradan Dark Theme yukleyebilirsiniz.

Kicad Themes.png

Son düzenleme:
Ekran Görüntüsü (469).pngEkran Görüntüsü (467).png

Hepsi install olmasına rağmen yine olmadı OK dediğimde yine eski rengine dönüyor.
Open GL moduna nasıl geçeriz?

25608 eklentisine bak25609 eklentisine bak

Hepsi install olmasına rağmen yine olmadı OK dediğimde yine eski rengine dönüyor.
Open GL moduna nasıl geçeriz?
Programda genel bir sorun yok. Ben denedigimde oluyor. Sizin sistemde bir sorun olabilir. Bilgisayarda farkli bir kullanici acin. Programi kaldirin. Sonra diger kullaniciya gecerek tekrar kurun. Duzelirse su an kullandiginiz kullanicinin ayarlari ile ilgili bir durum olabilir.

OpenGL'ye F11 ile geciliyordu.

Ekler

• Eagle.jpg
    Eagle.jpg
    189.5 KB · Görüntüleme: 53
  • acik.jpg
    acik.jpg
    202.4 KB · Görüntüleme: 54
Programda genel bir sorun yok. Ben denedigimde oluyor. Sizin sistemde bir sorun olabilir. Bilgisayarda farkli bir kullanici acin. Programi kaldirin. Sonra diger kullaniciya gecerek tekrar kurun. Duzelirse su an kullandiginiz kullanicinin ayarlari ile ilgili bir durum olabilir.
Yardımın için çok teşekkür ederim tekrar kurup bakayım.

Read only olmayan bir tema seçersen olacaktır.
25614 eklentisine bak
Oradaki Read Only ibaresi tema iceriginin KiCad icerisinden degistirilemeyecegini gosteriyor. Kullanim ile ilgili degil. Icerigi alip ayni sekilde kullaniyorsunuz anlaminda. Editlemek isterseniz KiCad disinda farkli program ile degisiklik yapabiliyorsunuz yani. Arkadasimiz arkaplani acik olan temalarin da aktif olmadigini soyledi. Editlenmemesi tamamda secilen temanin etkili olmamasi program harici baska bir sorun var demek.

silk screen deki bütün yazıları aynı font ve size yapmak istiyorum ama ayarlayıp Apply veya tamam dediğimde uygulamıyor.
Yanlış yaptığım bir şey mi var?

Ekran görüntüsü 2024-01-06 231849.png

Programı kullanmıyorum ama "Scope" kısmında bir şey seçmemişsiniz. Mesela komponentlere ait R1, R2, vb. yazılar reference designator diye geçiyor.

Programı kullanmıyorum ama "Scope" kısmında bir şey seçmemişsiniz. Mesela komponentlere ait R1, R2, vb. yazılar reference designator diye geçiyor.
Aynen. Oradan seçim yapınca düzeldi.

Projeye gelince, büyünce p10 led panel kontrolcüsü olacak inşallah...
DMD kütüphanesi p10 ile animasyon yapacaksak şayet çok yavaş kalıyor.
kendimiz SPI yapılandırıp 4MHz(SPI_CLOCK_DIV4) ayarlayıp kullanırsak çok daha başarılı ve zaman almadan kullanmış oluyoruz.

MCU'nun tek işi p10 kontrol etmekse dmd veya direkt spi kullanmak fark etmez : ))

Merhabalar Kicad 8 de cizdiğim pcb yi footprintleri kontrol etmek amacıyla cıktı alıyorum ama
olculerde sorun var eski versiyonlarda da vardı. Bu konunun cozumu nedir.
A4 kağıda 1:1 oranın da nasıl cıktı alabilirim.

Teşekkürler.

Merhabalar Kicad 8 de cizdiğim pcb yi footprintleri kontrol etmek amacıyla cıktı alıyorum ama
olculerde sorun var eski versiyonlarda da vardı. Bu konunun cozumu nedir.
A4 kağıda 1:1 oranın da nasıl cıktı alabilirim.

Teşekkürler.
PDF olarak aldığınız belgeyi yazdırırken
seçenekleri kontrol edin.
"Sayfaya sığdır" seçeneği ön tanımlı geliyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,939
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back