Led TV hoparlör bağlantısı hakkında yardım

Atak

Aktif Üye
Uzun zamandır led aradığım (Philips eski model akıllı olmayan)TV ye tek bar led buldum test ettim ve çalışıyor. Hoparlörler titreşim yapmasın diye silikon beyaz bir parça var fakat kasanın plastiğine bu parçaları bir türlü oturtamadım. Beyaz silikonun çapı biraz dar geliyor. Kasayı açalı baya olmuştu ama vida da kullanılmıyordu diye hatırlıyorum. Acaba buraya bunu oturtmanın bir yolu var mıdır. Bunu takabilirsem TVyi toplayıp işi bitirebileceğim.
WhatsApp Image 2021-08-16 at 17.08.47.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-16 at 17.08.48 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-08-16 at 17.08.48.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-16 at 17.08.49.jpeg

Uzaktan nasıl bir fikir verilir bilemiyorum. Silikon ise yerine takarken zorlayarak genişleyebilir.
Kendi üzerindeki orjinal silikonlarsa bir şekilde olması gerek.

Bir şeyi mi atlıyorum bilemedim. Bir kurutmayla silikonu ısıtıp deneyeceğim.

Bence bir şey atlıyorsun. Silikon bildiğim kadarıyla kolay formu bozulan bir şey değil.
Diğer karşılığının resmini ekler misin?
Büyük ihtimalle hoparlör diğer karşılığa oturuyor. Bu resimdekini de üstüne kapatıyorsun o kadar.
Yani tahminim yanlış tarafa takmaya çalışıyorsun.

Bu silikon yuvaya otursa bile durması gereken hizadan çok aşağıda kalıyor. Son resimde görüldüğü gibi hoparlör daha yukarı bir hizada. TV ünitesinin dış kasasına koydum hoparlörü tam oturuyor ve mıknatısı sebebiyle tutuyor da ilk resimde görülüyor. Ama kapayıp dik çevirince her şeyi mıknatısın tutması da çok saçma geliyor.

Bu silikon yuvaya otursa bile durması gereken hizadan çok aşağıda kalıyor. Son resimde görüldüğü gibi hoparlör daha yukarı bir hizada. TV ünitesinin dış kasasına koydum hoparlörü tam oturuyor ve mıknatısı sebebiyle tutuyor da ilk resimde görülüyor. Ama kapayıp dik çevirince her şeyi mıknatısın tutması da çok saçma geliyor.
Ben galiba çözdüm de nasıl anlatacağımı bilmiyorum.
Öncelikle silikonları çevirip hoparlöre tekrar tak.
Silikonların bir tarafı normal, diğer tarafında girinti var. İşte o girinti siyah kasadaki, daire şeklindeki çıkıntılara geçecek.

Anlatabildim mi? :D

Ben galiba çözdüm de nasıl anlatacağımı bilmiyorum.
Öncelikle silikonları çevirip hoparlöre tekrar tak.
Silikonların bir tarafı normal, diğer tarafında girinti var. İşte o girinti siyah kasadaki, daire şeklindeki çıkıntılara geçecek.

Anlatabildim mi? :D
Abi sen tam anlattın valla da onu da düşündüm girmiyor ve bir de orjinal halindeki yöne göre o senin dediğin oluklu kısım led barların olduğu metal kısma geliyor. Siyah plastikli kısma bakmıyor. Biraz daha kafa yorayım da tamir işi yaparken takılabilinecek en saçma yerdeyim sanırım. Bir de işin ustası olsa 2sn de şuraya diye koyar. Durumum komik.

Abi sen tam anlattın valla da onu da düşündüm girmiyor ve bir de orjinal halindeki yöne göre o senin dediğin oluklu kısım led barların olduğu metal kısma geliyor. Siyah plastikli kısma bakmıyor. Biraz daha kafa yorayım da tamir işi yaparken takılabilinecek en saçma yerdeyim sanırım. Bir de işin ustası olsa 2sn de şuraya diye koyar. Durumum komik.
youtube da aynı marka model cihazların sökülüşüne bak. Belki sökerken filan görürsün

1629147554396.png

Çözüm bu tarafı takmak dicem ama sadece oturuyor kesinlikle tutmuyor bile yarın bakıcam bu şekilde diğer ölçüler tutuyor.

usta adam vida arttırırmış. bu işin sonunda
hoparlörü bir şekilde sabitleyip silikon arttırmayasın:D

bir damla sıvı sabun veya yağ çözüm olabilir.
Ustalar malzeme arttırıncaya kadar PHILIPS yanlışlıkla kullanıcı arayüzünü ve ARGEyi arttırmış o dışarda kalmış. :mad:

Bu Philipsten gerçekten uzak durmak lazım. Ürün namına işlerini yapıyorlar ama sadece o kadar. Ne kullanıcı arayüzü tasarlayabiliyorlar, ne de ürünleri test ediyorlar. Aç kapa ayarlar arası geçişleri dene tamam sat. PC için monitör kullanıyorum parlaklığını açmak için ekranın altında tuş var. Genelde 0 da kullanıyorum. Güneş gelince 15-20 yapmak gerekiyor. Panjur tam açık çok aydınlık olsa oda 30-40 lazım rahat. Ama gece 0 fazla bile gelebiliyor. Parlaklığı açma tuşu şaka gibi +1 +1 +1 arttırıyor. 0 dan 15e çıkmak için 3-4 saniye tuşa basılı tutmak gerekiyor. Tamam üşenilcek bir şey değil ama eskiden laptopta adamlar bunu 0-100 arasını 10ar artacak şekilde yapmışlar güneş olunca klik klik 20 iş bitiyordu. Hangi hasta ruhlu tek tek ayar yapmak için bunu tercih eder bilemiyorum. Bu tamir ettiğim televizyon her hafta bir kanalın ya listedeki adını yok ediyordu ya da tamamen o kanalı kaldırıyordu. Kaldırmadan kastım 123-5678 diye gidiyor. Sinyal yok da diyemez çanakta bir sorun yok aratıp en baştan kanallar öyle geliyordu. Bu sorunu yaşayan baya insan varmış bu arada. Bu arada tek tek kanal da eklenmiyor mübareğe ful tarama ve en baştan sıralama gerekiyor. Son ve en müthiş özelliği de kanalları 1er en fazla 2şer gezebiliyorsunuz. 4. kanaldan 11e ışınlanayım falan imkansız bir anda yarış oyunu açmaya çalıştığınızı zannediyor pat diye kasıyor, geriden rakamlar gelmeye başlıyor. Bunları yapan mühendisler bence evde açıp da kullanmıyordur. Bir kere kullansa bir saçmalık olduğunu anlayacak. Gerçi aletin bütün içi Samsung çıktı ya neyse monitör üreticisi gerçi. Yazılımı ve menüsü de ayrı enfes. Neyse hakkını yemiyelim akıllı değil ve 2013 model ama görüntüsü cidden temiz. 1-2 yıl önce samsung dan akıllı olmayan ful hd bir tv aldık. Kesinlikle ful HD görüntü vermiyor biraz piksel piksel bile diyebilirim bununla alakası yok. Buna güvenerek almıştık nasıl olsa akıllı özellikleri kullanmıyoruz diye. Görüntüsüne laf ettiğim TV samsung, görüntüsünü beğendiğim philips ama içi samsung, hayırlı işler ben kime güvenicem. Anlaşılan en alt modellerde iyice kalite düşmüş. Buraya kadar okuduysanız teşekkürler PHILIPS almayın, alacaksanız bunları dikkat edin kullanan tanıdıklarınıza sorun alın. Belki güncel modellerde bu sıkıntılar yoktur.

PHILIPS yanlışlıkla kullanıcı arayüzünü ve ARGEyi arttırmış
bence biz bu büyük markaların mühendislerini, arge çalışmalarını, devasa laboratuvarlarını falan gözümüzde fazla büyütüyoruz. hemen hepsi akıl almaz basitlikte hatalar ve üçkağıt yapıyorlar. hemen hemen hiçbiri de hiçbir bedel ödemiyor. wolkswagen gurubunun emisyon skandalını hatırlayın. herifler yıllarca tüm dünyayı keklemiş. veya apple'ın tuş kilidi rezaletini.

Forum istatistikleri

Konular
6,058
Üyeler
2,539
Son üye
TunahanC

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back