Organizer

sedat

Aktif Üye

Fiyat performans iyi sanki sizce

Ben geçen 760tl ye iş yerime aldım. Malzemesi iyi ama hafif. İçini ağır malzemeler ile doldurursan oturaklı olur. Yada arkasında vida yerleri var. Oradan duvara asarsan işini görür.

Aslında öyle bir çekmece için daha değişik bir kullanım alanı aklıma geliyor. Çekmece alına ray koyacaksın ve diklemesine sokacaksın dolaba. Böylece 4 tane yan yana sığdırırsın, hepsine de erişimin olur. Tek yapman gereken ray üzerinde kaydırıp dışarı çıkaracaksın.

Aslında öyle bir çekmece için daha değişik bir kullanım alanı aklıma geliyor. Çekmece alına ray koyacaksın ve diklemesine sokacaksın dolaba. Böylece 4 tane yan yana sığdırırsın, hepsine de erişimin olur. Tek yapman gereken ray üzerinde kaydırıp dışarı çıkaracaksın.
düzenli istifleme hakkında benim de öğrenmem gerekenler var.
bende bunu yarısı kadar malzeme yok ama bundan 5 kat fazla yer kaplıyorum. aradığımı da kolay bulamıyorum.
c3522dea63a1070da3a8b74abd0c4be2.jpg

1708008580463.png

Ben de bunlar icin benzer bir raf mantigi dusunuyorum. Cekmece gibi istedigime ulasabilecegim ama ustuste olacagindan az yer kaplayacak.

Kendi attığım videoyu izleyeyim dedim, korktum. Orada sese alıştığımdan fark etmemişim. Evde dinleyince yerimden zıpladım. :katil2:

Müzik güzeldi sevdim çalışma ortamını :)

Müzik güzeldi sevdim çalışma ortamını :)
Orası benim teknik odam. Arada duvar olmaksızın 6 tane bowling kazanı var. Her makinede toplam 20 labut var.
Genelde makineler 15:00 dan sonra full çalışıyor.
Şimdi hayal et:
6 makinede toplam 120 tane labut sürekli takır tukur dönüyor.
Müşteriler de sürekli en hafifi 2-3kg olan topları bam güm kazana doğru fırlatıyor.
2 tane de videodaki müzikden anladığın gibi koca hoparlör var ve sürekli müzik çalılyor.
Ve sen o oda da çalışmak zorundasın.

Şimdi hayalden çık ve git bir ağrı kesici at ağzına. :katil1:

sana aktif gürültü engelleyicili kulaklık lazım. hem gürültüleri duymazsın hem de aynı anda 90'lar pop dinleyebilirsin :dans1:

sana aktif gürültü engelleyicili kulaklık lazım. hem gürültüleri duymazsın hem de aynı anda 90'lar pop dinleyebilirsin :dans1:
Yok bowlingde problem olunca anons ediyorlar diye telsiz dinlemek zorundayım. Gerçi yakında bu konuları konuşmamıza gerek kalmayacak sanırım. :)

kıdem tazminatı alarak istifa etme tecrübelerinden faydalanmak isterim. bana da lazım olacak gibi.
o kolay tr'de hiçbir iş yeri kanunu tamamen işletmiyordur elden para alma 45 saatden fazlasına zorlanma vs. vs. bunlardan birini sözlü olarak bile mahkemeye sunarak tazminat alınabiliyor yapan tanıyorum : ))

o kolay tr'de hiçbir iş yeri kanunu tamamen işletmiyordur elden para alma 45 saatden fazlasına zorlanma vs. vs. bunlardan birini sözlü olarak bile mahkemeye sunarak tazminat alınabiliyor yapan tanıyorum : ))
haklı fesih sebeplerim var ama patronların da savunma mekanizmaları var. sonradan mahkemede uğraşmamak için istifanın bile noter onaylı istifa dilekçesi ile yapılması gerekiyormuş. bir sürü ıvır zıvır. hiçbir şey istemiyorum desen bile ceketi alıp çıkamıyorsun. ihbar süresi var :D

haklı fesih sebeplerim var ama patronların da savunma mekanizmaları var. sonradan mahkemede uğraşmamak için istifanın bile noter onaylı istifa dilekçesi ile yapılması gerekiyormuş. bir sürü ıvır zıvır. hiçbir şey istemiyorum desen bile ceketi alıp çıkamıyorsun. ihbar süresi var :D
Haklı gerekçe ile ihbar süresi göz önünde bulundurulmadan istifa edilebiliyor. Ben bu şekilde tazminatımı alarak istifa etmiştim. Pandemi döneminde. İş kanuna aykırı çalışma şartları ve sigortanın asgari ücretten ödenmesi durumu vardı. Ben yine de ihbar süresini tanıyarak işten ayrıldım ve işverenle arabulucu avukat yoluyla uzlaşarak tazminatımı aldım ve işsizlik maaşı da aldım. Yüz yüze bayağı hararetli tartışmıştık. 1.5 yıl sonra bana yine iş teklif ettiler :) ve 3 ay geçici olarak razı olduğum şartlarda çalıştım.

Haklı gerekçe ile ihbar süresi göz önünde bulundurulmadan istifa edilebiliyor. Ben bu şekilde tazminatımı alarak istifa etmiştim. Pandemi döneminde. İş kanuna aykırı çalışma şartları ve sigortanın asgari ücretten ödenmesi durumu vardı. Ben yine de ihbar süresini tanıyarak işten ayrıldım ve işverenle arabulucu avukat yoluyla uzlaşarak tazminatımı aldım ve işsizlik maaşı da aldım. Yüz yüze bayağı hararetli tartışmıştık. 1.5 yıl sonra bana yine iş teklif ettiler :) ve 3 ay geçici olarak razı olduğum şartlarda çalıştım.
Daha sonra başka bir arkadaşım başka bir işverenden, ama aynı iş ve şartlarda tazminatını alarak işten ayrılmak istedi. Sadece 10.000 TL tazminata helalleşecekken işveren işi yokuşa sürdü ve durumu mahkemeye taşıdık. Mahkeme yaklaşık 1 yıl sürdü ve sonunda 180.000TL tazminata mahkum oldu. 3.5 yıllık bir çalışmaya karşılıktı bu.

Daha sonra başka bir arkadaşım başka bir işverenden, ama aynı iş ve şartlarda tazminatını alarak işten ayrılmak istedi. Sadece 10.000 TL tazminata helalleşecekken işveren işi yokuşa sürdü ve durumu mahkemeye taşıdık. Mahkeme yaklaşık 1 yıl sürdü ve sonunda 180.000TL tazminata mahkum oldu. 3.5 yıllık bir çalışmaya karşılıktı bu.
valla benim 9. senem. işler o seviyeye gelsin istemiyorum ama gelirse temkinli olmam lazım. kendince sade maaşımı yatırıken bile açıklamaya maaş+prim yazıyor. asgari ücret gösteriyor vs.
her neyse adamın organizer konusunu çok dağıttım.

valla benim 9. senem. işler o seviyeye gelsin istemiyorum ama gelirse temkinli olmam lazım. kendince sade maaşımı yatırıken bile açıklamaya maaş+prim yazıyor. asgari ücret gösteriyor vs.
her neyse adamın organizer konusunu çok dağıttım.
Mutlaka bir avukatla görüşmek gerek, alacağı ücret sağlayacağı faydanın altında olur. Benim bahsettiğim olaylarda resmi tatil günlerinde normal ücretten çalışma, hafta tatili olmaması, yıllık izin kullandırılmaması, günlük 15 saati aşan mesailer ve sigorta pirimi kaybı var. Bu nedenle tazminatlar yüklü olmuştu ve sonuç şüphesizdi. Haklı gerekçelerin varsa sadece kıdem tazminatını almak çok da zor olmasa gerek, ama bunun için aba altından sopa göstermek de gerekebilir.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,985
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back